Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak folyamatosan...

A macskáknak folyamatosan hullik a szőrük? Vagy vannak időszakok amikor jobban, és van amikor kevésbé?

Figyelt kérdés

Befogadtam egy cicát 3 hónapja (utcán találtuk), korábban mindig kutyáink voltak, az ő szőrük általában időszakokban hullott jobban. Ez a cicáknál is így van? Az enyém most kb 5 hónapos (az állatorvos szerint), és őrülten elkezdett hullani a szőre. Ez korábban még sosem volt így, de azt gondolnám hogy a télibunda lecseréléséhez még korán van. :D

Az állatorvos szerint a fajtája házimacska, ha ez számít esetleg.



2022. febr. 7. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk igen, de mióta Furminatort használok azért kordában lehet tartani a szőrhelyzetet.
2022. febr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
folyamatosan hullik, ahogy a te hajad is, de idoszakosan jobban, pont mint a kutyaknak. telre nagyobb bundat novesztenek, ekkor kevesebbet hullik, aztan tavasszal megszabadulnak a teli bundatol tehat tobbet vedlenek
2022. febr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Furminator tenyleg nagyon jo, ajanlom, de azt kell hogy mondjam, szor az lesz.

Allandoan :D Fesulessel, napi porszivozassal kordaban tarthato azert.


Persze meg kell tudni allapitani, hogy tenyleg korosan hullik-e a szore, egy lazac olaj kura pl nem arthat, de alapvetoen egy benti macskanak (ha benti) nincs nagyon teli bundaja, legalabbis en igy latom, mert ugye nem megy ki, feleslegesen novesztene, tehat nincs kulonosebben vedlesi idoszak sem.

Ha kijaros, az persze mas helyzet.

2022. febr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fajtája válogatja, ugyanúgy mint a kutyáknál. A mi keverék cicánk télen egy kicsit megnöveszti a bundáját, de egyáltalán nem számottevő. A hullás minimális nála, nem is kell használni semmiféle kefét vagy akármit.
2022. febr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan, de van mikor jobban és van mikor kevésbé. Én azt vettem észre, hogy bunda-függő is. 3 cicóm van, az egyiküket, bár sima egyszerű házimacskaként fogadtam örökbe, a szőre közelít a nyúlszőr puhaságához, és az arcberendezése is kicsit jellegzetesebb, olyan "perzsás". Az ő szőre hullik a legjobban, a fésülés ellenére is rengeteget kisimogatunk belőle. Hozzáteszem, teljesen egészséges és rövidszőrű.

A másik kettőnek is hullik, de ennyire nem. Ők is utcacicák voltak.

2022. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincsen korán a vedléshez. Nagyon sok bundat kell ledobnia, nem is fogod elhinni mennyi jön majd ki belőle :D Főleg egy utcáról befogadott macsek esetén, aki eddig télit növesztett. Szobacica esetében nem olyan sok, majd jövőre már könnyebb lesz neked is.
2022. febr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Furminatort beszereztem neki, hát eszméletlen mennyi szőr jött ki belőle elsőre. :D
2022. febr. 8. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!