Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett vele? Elveszet...

Mi történhetett vele? Elveszett a cicám, és azóta nem láttam.

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez már régen történt(6 hónapja),de március 8.-án eltűnt a Boci nevű cicám, és még a mai napig sem tudom hogy mi történt vele.Majdnem biztos, hogy már elpusztult.Azért vagyok ilyen szomorú, mert Boci itt született a házunkban, két testvérével együtt.Ő volt a legkisebb, és ráadásul mikor kicsi volt azt hittük hogy lány, mert a testvérei közül az egyik kandúr volt, a másik meg nőstény, és az utóbbi nemre jobban hasonlított, de aztán kiderűlt hogy ő is kandúr:)Szegény Boci sokat megszenvedett, mikor még nagyon kicsi volt a testvérei belekaptak a szemébe, amitől majdnem megvakult, nagyon sokáig kellett csöpögtetni a szemébe valami gyógyszert, de aztán meggyógyúlt és gyönyörű szép szeme lett.Időközben a testvérei elkerültek az egyik ismerősünkhöz, így ő itt maradt az anyjával.Ezek után volt még két borzalmas eset:Egyszer valamitől felnyílt a combján a bőr össze kellet neki varrni.A másik meg a farkával történt valami (valószínüleg el is tört)És azóta görbe maradt.De ezektől függetlenül nagyon nagyon szerettem, mert mindig tudott dorombolni:)Esténkén bebújt az ölembe és úgy simoggattam.Reggelente meg a nyávogott az ajtó előtt hogy ő mostmár ki szeretne menni a kertbe szaladgálni(csukott ajtónál aluttunk, mert napközben kint volt,és általában koszos volt a mancsa és azért így ne menjen be az ágyba).Aztán március 8.-án eltűnt.Először nem féltem, mert minden este bejött, és nem volt semmi baj.Aztán másnap sem került meg.Egy egész hetet átsírtam hogy hova lehettet az én Boci cicám, de ez sem segített.Azóta sem láttam.Nem volt 2 éves sem:2008 május 15-én születtet, 2010. március 8-án tűnt el.Annyi sok kedves emlék fűződik hozzá, de még most is néha sírva fakadok ha csak eszembe jut, hogy soha többet nem lesz még egy Bocim.
2010. szept. 11. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia


Sajnálom, szörnyű érzés, ha eltűnik a cicánk. Az én Fannim is kétéves, de szintén belebolondulnék, ha örökre elmenne. Szerencsére nem csavargós.

Tanácsot sajnos nem tudok adni. Lehet talán az is (legyen így), hogy elszegődött valakikhez, és nagyon jó dolga van. Esetleg egy másik cica őhelyette? A mamacica ezek szerint még megvan, ugye?

2010. szept. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szegény cica:(

Sok minden történhetett vele: mérgezés, kutya, autó, valamibe beleesett stb..

A kinti (vagy akár félig kinti) macskákra sok veszély leselkedik, hiába gondozod, ápolgatod, elkapja a leukózist, macska AIDS-t vagy hasonlót, elüti egy autó, elkapja egy kutya és kész...

2010. szept. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:Igen az anya cica még velünk van szerencsére.De szerintem nem szegődött el máshoz, mert nagyon jó élete volt nálunk!Mindent megkapott amire csak egy macskának szüksége lehet.

Második válaszolónak:Igen sajnos ezekre mind gondoltam.Az nagyon fáj hogy mikor megszületettmindig arra gondoltam hogy örökre együtt leszünk.Hát mégsem így lett...

2010. szept. 11. 10:02
 4/11 jujube válasza:

Szia.

Fiumacskak csavargosak...foleg ha nincs ivartalanitva.

Nekem egyszer lanymacskam tunt el 4 honapra, azt se gondoltam hogy egyszer meglesz.. raadasul az egy nagy varosban volt, egy lakotelepen.. aztan egyszer csak szembejott az utcan.... El is felejtette a nagy csavargasban, hogy hova tartozik.

Elkepzelhetonek tartom, hogy odaszokott valaki mashoz messzebb, aki eteti...A tied is.

Azert tudnak magukra vigyazni a cicak, nem kell a legrosszabbra gondolni... Ha egyszer elokerul ne nagyon engedd ki, csak ha muszaj.. A nagy szabadsagot meg lehet szokni konnyen.

2010. szept. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva volt, de sajnos már a remény is elveszett, hogy valaha viszont látom.Sajnos ha meg is kerülne muszáj lenne kiengedni, mert ettől volt egészséges és vidám.
2010. szept. 11. 10:13
 6/11 anonim ***** válasza:
3%

Eszem a kis szívedet.Az unokatesódért nem sírnál ennyit mint a Bociért.Fél év hosszú idő.Már biztosan nem fog előkerülni.Mi történhetett?Sokminden.Lehet,hogy széttépték a kóbor kutyák.

Vagy beletrancsírozta az aszfaltba egy autó.Vagy valaki elvitte,hogy állatkísérleteket végezzen rajta.Vagy befogták,és bedarálták kutyakonzervbe.

Ha van a városban,környéketeken állatmenhely,vagy sintértelep akkor érdemes lett volna elmenned,és megnézni hogy nincs-e ott.Még most is elmehetnél.Ha nincs is meg,lehet hogy megtetszik egy cica,és hazaviszed.Ő lesz Boci2.

2010. szept. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tarkincs válasza:

Ne bánkodj! Nekem kb, fél év után hazajött(2 kandurom van..sosem tudtak megegyezni mindig verekedtek...megunta Ő ment el! Másik itthon maradt)...megnézte a csaj macskákat..és elment megint..2 hetente hazajárt...és véletlenül kiderült, hogy a másik utcában volt egy csajmacska akihez járt...ott maradt...és a nénivel alszik egy ágyban..ugyan ugy mint Velem régen...nagyon jo helye van...és nem akar hazajönni,pedig itthon is a legjobb helye volt..azt csinálnak amit akarnak...Imádom őket:)

De sajnos éppen tegnap vesztettem el az egyiket:((((

a szobámban találtam meg a padlon amikor hazaértem:(( A legaranyosabb macskám volt:S 2 nap alatt vége lett sajnos...a másikhoz tegnap hivtam állatorvost...remélem amikor hátfőn hazamegyek minden rendben lesz Vele...Ő egy kobor cicus volt..parkoloban találtam, és annyira hálás, tudja hogy meg lett mentve.

De most sajnos Ő is beteg lett:(

Remélem hétfőn nem kell irnom a szomorú hireket!

2010. szept. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért sztem még ne add fel a reményt,mert előkerülhet Boci,hacsak nem kutyák áldozata lett,vagy autó ment át rajta..:( A macska rendkivűl szivós állat,nem kell félteni!És sajnos a legtöbb szeret csavarogni...,de kivánom hogy megkerüljön Boci mielöbb!!!;)
2010. szept. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is elveszett a cicám,lassan két éve,imádtam.Egyszer hazajött,alig bírt lábra állni,biztos valaki a hátgerincére ütött,szegénykém alig tudott hazavánszorogni.Etettük,itattuk,melegbe volt,ahogy helyre rendült elment és többet haza se jött :(

Részvétem Bocikádat.

2010. szept. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4. válaszolónak csak gratulálni tudok.


Amúgy nekünk is volt Boci cicánk. Ő is lelépett. Kb 2 évesen. Mint a tied.

Én úgy gondolom a mi Bocink csajozni ment el. Aztán vagy ott van még mindig, vagy már elpusztult. A testvére még nálunk van. Őt már ivartalanítottuk, így eszébe se jut menni :)

Szerintem menj el menhelyre, vigyél haza egy macskát, vagy esetleg ismerőstől, és akkor nem fogsz mindig Bocira gondolni. És egy cicát boldoggá teszel :P Szóval csak fel a fejjel.

2010. szept. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!