Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megszakad a szivem, miert nem...

Megszakad a szivem, miert nem tanul a hibajabol?

Figyelt kérdés
Nagymamamnal sajnos nem elnek sokaig a macskak, valami mindig elviszi oket, mergezes, betegseg, vagy elutik. Most egy gyonyoru sziberiai fiu cicaja volt, akit nemhogy nem oltatott be, nem is ivartalanittatta, pedig folyamatosan figyelmeztettuk, hogy kellene, mert rengeteg veszely leselkedik a cicakra, foleg ivaros kandurra, de nem erdekelte. A macska nem jott haza 2 napja es megtalaltak az ut mellett verzo szajjal. Egyszeruen annyira szomoru es duhos is vagyok, annyira szerettem azt a cicat es annyiszor szoltunk is hogy vigye mar el orvoshoz, folyamatosan huzta halasztotta es ez lett belole.. nekunk 2 cicank van, egyikuk iden lesz 11 eves, makkegeszseges, orvoshoz visszuk mindig, ha barmi aprosag is felmerul, persze 1 eves kora ota ivartalan, masik cicank (a most elhunyt kandur testvere) is tokeletesen van, ivartalanitottuk amint lehetett. Persze a mama nagyon rosszul erzi magat, sir es sajat magat hibaztatja, nekem is megszakad a szivem es borzasztoan erzem magam, de miert nem lehet elore gondolkodni?😭 kis odafigyelessel annyira szep es hosszu eletet lehet biztositani a cicaknak…
2022. márc. 4. 14:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Néhány kommentet kissé túlzónak érzek. Nagymamám nem pszichopata, nagyon szerette ezt a cicát, vele aludt, melengette a lelkét, mindig büszkélkedett vele, hogy mennyire szereti és milyen jó, hogy van neki. Más kérdés, hogy a felelős állattartás nem itt kezdődik, és ezt én is nagyon jól tudom. Ő tényleg másképp szocializálódott, "régen" még valóban nem volt ilyen elterjedt az ivartalanítás és az oltás. Sajnos nagyon nagy szerencsétlenség történt, hogy pont akkor és pont ott jött egy autó, 1 utcával arrébb volt a macska, valószínűleg bagzott. Mi is tanultunk belőle, és többször nem engedjük, hogy kialakuljon egy ilyen helyzet. Ahogy írtátok is, nagyon szeretem a macskáimat és mindent megteszek értük, de nem érzem úgy, hogy asszisztáltam volna ehhez, hogy ez a macska meghaljon. Természetesen nekem is nagyon fáj, és szörnyen érzem magam, azért írtam ki ezt a kérdést.
2022. márc. 4. 15:33
 12/19 anonim ***** válasza:
22%
Hát te sem vagy sokkal különb, bagattelizálod a dolgot, védve a vénasszonyt. Adj neki Kossuth-díjat a tettéért.
2022. márc. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
52%

Egyrészt ne fogd a korára. Édesanyám a hetvenes éveiben jár és teljesen alapnak veszi hogy ivartalanítja az állatait, nem ereszti szélnek, oltatja, chippelteti őket, és minőségi táppal etet. Nem minden idős ember hülye, ne a többi nyugdíjas lealacsonyításával védd az állatkínzó nagyanyádat.

Másrészt könnyű mondogatni hogy vigye orvoshoz ha tudod hogy ennyit sem képes megtenni szerencsétlen macskáért, de meddig tartott volna őt is betenni egy hordozóba amikor a sajátjaitokat viszitek? Igen is van közöd a halálához. El nem tudnám nézni hogy a rokonságban van egy állat aki ilyen mostoha körülmények közt él.

Harmadrészt pedig nem elég hogy nem volt ivartalanítva, de ki is engedte. Abba belegondoltál hogy hány kismacskát nemzett rövidke élete során? Nem csak ez az egy macska szenvedett és halt meg miattatok, de sok másik is. Így is rengeteg a gazdátlan, senkinek sem kellő, bajban lévő utcamacska, ha pedig szélnek eresztitek az ivaros kandúrt, azzal csak növelitek a számukat.

A nagyanyádat minimum fel kéne jelenteni és örökre eltiltani az állattartástól, de te is bűnrészes vagy, és mindenki a családban aki ezt elnézte neki.

Sok sikert a lelkiismeretfurdalásodhoz, ha van egy egészen pici EQ-d és IQ-d akkor soha nem szabadulsz meg tőle.

2022. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
44%
Teljesen egyetértek 13-as, én sem írhattam volna szebben! Állatkínzó bagázs!
2022. márc. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
96%
Az emberek agyának van egy bizonyos reakciója, az úgynevezett kognitív disszonancia. Röviden azt takarja, hogy ha A hisz valamit, és B-től kap egy olyan információt ami azt cáfolja, A kényelmetlenül, feszengve, rosszabb esetben szorongva érzi magát és igyekszik ezt az új információt kizárni. Ilyenkor az észérvek nem hatnak, mert az agy görcsösen ragaszkodik a saját igazához. Hogy kapcsolódik ez ide? Nagymamád abban a világban nőtt fel, mikor a macskatartás az volt hogy kirakták Cilikének a maradék cupákot, meg a tejet amibe kockáztak kenyeret, aztán ha Cilike a nap folyamán előkerült, megvakargatták a füle tövét. Neki ez rögzült, évtizedeken keresztül. Majd jössz te, közlöd hogy na ezt így nem, és beáll a kognitív disszonancia. Meggyőzi magát hogy igenis jó az amit csinál, és csinálja tovább. Nagyon sajnálom a cicut :(
2022. márc. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert a nagymamád még az a generáció, akik jellemzően nem fogadják el hogy az állat érző lény. Úgy vannak vele, hogy "fogyóeszköz".

Aztán persze keseregnek mikor a macskát elütik, megmérgezik... De ez inkább olyasmi kesergés mint mikor az ember összetöri a kedvenc bögréjét. Sajnálja, de "úgyis lesz másik, tökmindegy".

2022. márc. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon szerette ezt a cicát"

Lehet, de nem úgy mint egyéni élőlényt, hanem úgy mint egy berendezési tárgyat pl. Jó hogy van, de pótolható.

2022. márc. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
77%

Jellemzően az idősebb rokonaim mifelénk sem "hisznek" a felelős állattartásban, mondván az ő idejükben is éltek macskák, nekik biza soha semmi bajuk nem volt.

Vagy inkább csak hozzászoktak, hogy váltogatták...

2022. márc. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Lehet kint tartani macskát, de akkor csináljuk már rendesen. Remélem a következő macskát ,,elraboljátok " az állatorvoshoz ha lesz egyeltalán.
2022. márc. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!