Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicák rágják a vezetékeket?...

A cicák rágják a vezetékeket? - le lehet erről szoktatni őket? Ha nem, hogy lehet kivédeni, hogy magukban se tegyenek kárt, és ne is okozzanak veszélt? A növényeket tönkreteszik? - el lehet érni, hogy ne tegyék?

Figyelt kérdés
Még nem volt cicánk, de valószinűleg lesz.. érdeklődöm, készülök.

2022. márc. 11. 08:34
1 2
 1/13 Gabóca Kabóca ***** válasza:
80%
Leszoktatni nem lehet őket.Kábelsín felhelyezése megoldja a vezeték dolgot.Nálam is az van még jobban is néz ki mint a drótok,kábelek szabadon.Lefesthető falfestékkel akit zavar hogy fehér,szürke.Árukeresőben van fent egy csomó fajta belőle.Nem drága.Növényeket néha megcibálták de lehet kapni macska távoltartó spray-t is.Ahova odafújsz oda nem fekszenek.Gondolom a virágcserépre fújva is jó.
2022. márc. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egyén függő is. A mi cicánk áprilisban lesz egy éves és bár megszaglászta a vezetékeket, de nem sose rágta őket. Ha át is kell lépnie egy köteget, akkor is nagyon óvatos. (frissen költöztünk és még van kábel, ami elé szekrény kerül, különben nem lenne köteg a padlón)
2022. márc. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1-es, jó de kenyérpirito, mobiltoltó porszivo vizforraló, számitogép stb.. nem lehet mindenhova kábelsint rakni!
2022. márc. 11. 09:37
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Macska függő, az en cicaim sose ragtak ezeket, viszont a ruhákból kilógó madzagot, megkötőt rendszeresen. Leszoktatni nem tudtam, odafigyelek, hogy ne hagyjam elől ezeket.

Növényem van pár, a fikusznak megrágták 1 levelét, ami nagy mennyiségben mérgező. Megijedtem, de nem lett semmi baja, azóta meg nem rágja, nem jött be neki. Ha rendszeresen rágná, elköltöztetném a fikuszt.

2022. márc. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az en macskam se ragta soha. Szerintem ez inkabb nyulaknal erdekes, nem macskaknal :D

Novenyeket viszont el kell pakolni olyan helyre, ahol nem eri el.Az egy dolog, hogy tonkreteszik oket, de a legtobb szobanoveny mergezo a macskak szamara.

2022. márc. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 3 cica van, amíg kicsik voltak rágták a kábeleket, a wc papírt szétcincálták, de mára már leszoktak erről, de a növények még most is kedvencek, még a kaktuszt is megrágná... Van rgy csomó növényem, nem engedem őket oda, magasra teszem stb. Mindent meg lehet oldani
2022. márc. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én cicám se rágott soha semmit, de ő elég nyugodt típus, biztos van olyan, amelyik szeret rágni. Bár inkább azt tudom elképzelni, hogy a mozgó kábelek (pl lelógó töltő) érdekli őket, amivel játszani lehet, a simán földön, sarokban heverő kábel nem érdekes, nem kutyák vagy nyuszik, amik szeretnek rágni.

Igaz, az én macskám már majdnem 1 éves volt, mikor hozzám került, tehát már túl volt a kölyök és kamaszkoron is, pár hónap alatt teljesen lenyugodott, csak alszik, nezelődik az ablakban. Megtanulta melyek az ő játékai, csak azokat vadássza, illetve csak a kaparófáján elesíti a karmát. De vele úgy érzem, nagy szerencsém van, nagyon jó természet :)

2022. márc. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Játszani kell velük, legyenek cica bútorok, érezze hogy az az ő tere, otthona is.

Ha megfelelően lekötitek játékkal, nagy valószínűséggel nem fogra rágni a vezetékeket

2022. márc. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Enyém nem rágja, de nagyon praktikus az öntapadós kábelsín! :)
2022. márc. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ritka, hogy rágja, de előfordul. Általában a vékonyabb vezetékek, mint mobil töltők az áldozat.
2022. márc. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!