Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történt velem?

Mi történt velem?

Figyelt kérdés

Idén április 1-én lesz 3 éve,hogy elpusztult az örökbefogadott kiscicám. Ő volt a mindenem,a mai napig nagyon hiányzik,fáj rá gondolni. :(

Na de a lényeg,hogy a halála után pár hónappal találtam egy macskát az udvarunkban. Nagyon vékony volt,orvosi kezelésre szorult... megetettem,elvittük orvoshoz,ahol megállapították,hogy vemhes. Kipicolták,ivartalanították. Vissza elhoztuk az udvarunkra

.. mondanom sem kell,ideszokott. Lassan ez is már 3 éve. Télre csináltunk neki egy szigetelt házat,fűthető szőnyeg is van benne. Ha esetleg nagyon mínuszok vannak,éjszakára a lakásban aludhat... viszont a gondom az,hogy egyszerűen nem tudok a macskával megbarátkozni. Olyan negatív személyisége van,hogy szinte kikészít. Évek multán is elég félős. Egész nap a telken van,azt lesi mikor van kajaidő,úgy kell elkergetnem az udvarból,hogy legalább 1 órára menjen el sétálni,körülnézni,... persze a szomszéd nő is eteti,de mégis állandóan úgy néz ránk,mint aki 1 hete nem evett. Nálunk napi 3x kap. Reggel,délben,este. Imádom az állatokat,de ez a macska az őrületbe kerget. Állandóan mellézabál,sikálhatom a teraszt,felét otthagyja,...

Nem tudom mi van velem. :( valahogy nekem ő nem... :(

Várandós vagyok,átépítjük a házat,ha megszületik a baba biztos nem fogom a házba beengedni,még télen sem! Újra járólapozzuk a konyhát,teraszt,... nem azért de egyáltalán nem akarom,hogy ott csámcsogjon a gyerek mellett,meg a 10e ft/m2_es járólapról sikáljam a macskakaját.

Szerintetek mit tegyek? Persze sajnálom is... :(

Kb. 6-7 éves.



2022. márc. 22. 14:20
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

6-7 éves a macska. Lassan 3 éve tanyázik itt.

Amikor az enyém elpusztult tudtam,hogy nem szeretnék több macskát. Így vagyok vele azóta is. Valahogy olyan nagy űrt hagyott a szívembe... :( emlékszem a reggelre amikor utoljára láttam. Nem tudtam,hogy az lesz az utolsó. :( 2 éves volt,2 napig kerestem,még dolgozni sem mentem.

Azóta valahogy ez a macska téma nem megy. Aranyosak,ha látok egyet megsimogatom,menhelyeknek mindig adományozok,... szeretem őket. De egyszerűen nem kell több.

Az utcára "kidobni" nem akarom,elajándékozni nem tudnám mert már annyira nem fiatal. A szomszédos dolog jutott eszembe nekem is. Támogatnám a szomszédot heti,havi szinten. Nincs úgy eleresztve,meg már van 1 macskája. Beszélek majd vele szerintem.

A gyerekhez hasonlítás szerintem kicsit durva.

Egyszerűen nem akarok macskát!

2022. márc. 22. 17:54
 12/20 anonim ***** válasza:
66%

Én vagyok a #9-es.

Mondom, nem kell, hogy a te macskád legyen. Nem kell felelősnek érezned magad érte. Nem kell szeretned sem. Csak szánd meg egy kis meleg étellel és kész. Gondolj arra, hogy ő olyan, mint egy hajléktalan ember. Őket sem kifejezetten szereted, nem tartozol felelősséggel, nem tartozik hozzád az az ember sem. De adsz neki egy szendvicset vagy egy zacskó ropit vagy ami épp nálad van, mert sajnálod, nem akarsz neki rosszat, nem akarod, hogy éhezzen. Ennyi.

2022. márc. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Igazad van.

Talán nem is azzal van a bajom,hogy jön enni. Adok neki szívesen. De az,hogy egész álló nap el nem mennem még csak a telekről sem,kiakaszt! Nagyon ritkán elmegy a szomszédba kuncsorogni és ennyi. Kb max. 10 percre tűnik el. Fekszik a fűben,a fa alatt,a kanapén,a lépcsőn,a sziklakertben,ennyi. Erdő alatt lakunk,mehetne egerészni,vadászni de nem. Nincs saját élete. Nulla aktivitás. Ilyen lusta macskát még életemben nem láttam.

Napi 3x látnám kajaidőben,talán okés lenne.

2022. márc. 22. 18:55
 14/20 anonim ***** válasza:
60%

Jezusom, te nem vagy normalis! Ahelyett, hogy orulnek, hogy a macska biztonsagban van a kertben, nem, te meg eluldozned ot...

Annyi veszely leselkedik ra kerten kivul, de ugy latszik, ez teged nem erdekel. Es amugy meg attol meg, hogy gyereked szuletik, nem kell megvalni az allataidtol, semmi baja nem lesz tole, ha a macska rendszeresen oltva, fereghajtva van es a kullancs/bolhak ellen is vedekeztek.

De igazabol tokmindegy, te nem szereted ezt a macskat, ez itt a baj. Vagyis nekem nem baj, csak benned legyen annyi, hogy legalabb gazdat keresel neki es nem csak ugy magara hagyod.

2022. márc. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
56%
Es ugye ahogy az abra is mutatja, az elozo kinti macskad is eltunt, annyira biztonsagos nekik kint, a kerten kivul..ja nem.
2022. márc. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
54%
11# miért lenne durva az efféle összehasonlítás a gyerekkel? Nagyon is találó párhuzam. Vagy a szent gyerMeket még írásban se állítsuk párhuzamba semmilyen más élőlénnyel?
2022. márc. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
77%

Nem olvastam végig az összes hozzaszolast,de van abban valami, higy felelős lettél azért amit megszelíditettél. Beszélj a szomszéddal, talán ő atvallalja az etetés, főleg, ha be is szálnál havonta némi táppal. Viszont arra készülj fel higy továbbra is a teljesen tanyázik, ha tetszik, ha nem. Ha nem akarod, akkor komoly eszközökhöz kell folyamodni. Konkrétan elkergetni, macska ellenes szerrel befújni, ahol szeret pihenni, stb. De ugye ez ellen megy a felelős vagy azért, amit megszelídítettél elvnek... Kicsit az az érzésem, ha nem lenne lelki furdalasod, már rég elkergetted volna. A kérdés is olyan, hátha valaki megnyugtat, hogy igen, teljesen okés elmarni magadtól. A szomszéd talán megoldas lesz.


En is jártam hasonlóan régen, igaz más volt a szitu. Költöztünk, az előttünk lakó öreg azt mondta, ha nekünk nem kell, elviszi elaltatni, ő nem viszi magával lakásba. Ez még 20 éve volt kb, akkor még nem volt ez extrém. Persze megkésett rajta a szívem pedig nem vagyok macskás. Nem tudtam mit vállalok. Nőstény macska, elvittek ivartalanítani majd rajottem szép lassan, nem csak enni kell neki adni. Bolha, kullancs, rüh, stb ellen kikúralni... Nem álltunk úgy h mindezt fedezzük, az ivartalanítás is csak szükséges rossz volt. Egy szó mint száz, három évig volt velünk majd lerobbant de akkoriban volt, higy a saját gyógyszerem nem tudtam kiáltani nemhogy macskát állat orvoshoz. Volt is lelki furdalasom. Végül egyik nap nem jött többet. Nem tudom mit tennék ma, még egyszer hasonló esetben. Bár már nincsenek ilyen filléres gondjaink, amire rá akarok világítani az az, hogy a macska is egy élethosszig tartó döntés kellene legyen.

2022. márc. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
70%
Na az előző válaszom tele van hülye autó korrekttel, de remélem azért érthető.
2022. márc. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Igazából ez az oldal nem szól másról mint,hogy hogyan oltsuk a másikat!

Mindenki beleköt mindenkibe,semmi megértés,..

Soha nem bántottam állatot és nem is fogok!

Megszelídítettem?

Valaki kidobta,adtam neki enni,orvoshoz jártam vele saját költségemre és hát mindenki tudja,hogy az állatorvos sem egy olcsó mulatság. Kerestem közben a gazdáját,hiába. Itt ragadt. Azóta is gondját viselem.

Most viszont lassan eljön az idő,hogy nem szeretném a lakásba engedni a gyerek mellé,hullik a szőre,kb. így is úgy néz ki a macska mint egy hajléktalan,alig mosakodik,sokat köhög,...

...és hát már meg ne haragudjatok,hiába vagyok állatszertő ember,a gyerekem egészsége fontosabb lesz egy macskánál!!!

Nagyon sajnálom szegényt,de ez van! Beszélek a szomszéddal mindenképp,átvisszük a fűthető házát is,támogatom akár heti szinten is,de sajnos tőlünk ugymond mennie kell!

Lehet gáz,lehetek emiatt sz*r ember,nem érdekel! Mindenki azt gondol amit akar!

Köszi mégegyszer mindenkinek.

2022. márc. 23. 18:32
 20/20 anonim ***** válasza:
76%
Ok, csak az nem világos, ha ennyire tudtad mit is akarsz csinálni, akkor miért is írtál ki kérdést.
2022. márc. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!