Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni azokkal a...

Mit lehet tenni azokkal a maradi emberekkel, akik szerint a macska "fogyó eszköz", és nem hajlandóak se ivartalaníttatni, se rendesen gondozni, se csak bennt tartani?

Figyelt kérdés

Miért van ez az elterjedt felfogás, hogy ha valaki rendesen figyelembe veszi a háziállata igényeit, minőségi kaját ad neki, vesz neki bútort, foglalkozik vele, az be van kattanva, beteges "macskás nő"?


Szerintem ez lenne az alap, a normális állattartás.



2022. ápr. 15. 17:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/152 anonim ***** válasza:
73%

Az összes észlény, aki szerint kínzás bent tartani, konzultált már állat szervezetekkel, vagy önerőből ilyen okos?

Értem én, hogy könnyebb az udvarra kicseszni, mint foglalkozni vele, de azért nem kellene a butaságra büszkének lenni. Ha tudsz macskabiztos kerítést, lehet udvaron, egyébként nem

2022. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/152 anonim ***** válasza:
85%
11, Azoknak hiába is magyarázod azt is, hogy de a törvény is azt írja elő, hogy a állatodat a területeden _kell_ tartanod. Akkor is azt fogják mondani, hogy de régen, meg hogy de a macska szabad állat!
2022. ápr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/152 anonim ***** válasza:
31%
Nem konzultáltam senki mással, csak a macskámmal. Ha látom, milyen örömmel forog a porban és hogy játszanak a szomszéd macskával, akkor nem kell egy helyi megmondóember, aki szerint mindez rossz neki. Egy napig bent kellett tartani műtét miatt, az ultrahang szerint csurig volt a hólyagja, mert nem merte elengedni a pisit az alomba. Az ő világa kint van, nem egy levegőtlen, sötét szobában.
2022. ápr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/152 anonim ***** válasza:
20%
13#👍😃
2022. ápr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/152 anonim ***** válasza:
93%
13, mondjuk, ha levegőtlen sötét szobába élsz... nos az embernek sem való :)
2022. ápr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/152 anonim ***** válasza:
23%
a macska kinti állat, vadászik, felfedezi a környéket. nem fogom korlátozni a szabadságát
2022. ápr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/152 anonim ***** válasza:
33%

Az ember sincs egész nap a házban, ugye? De a szeretett állatot azért zárjuk be, mert az az érdeke.

Akkor miért nem él minden ember bezárva? Úgy nem lenne semmi bajuk, csak el kell vinni mindenkit havonta a háziorvoshoz. Jó élet, nem?

2022. ápr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/152 anonim ***** válasza:
17%

Azért arra is figyeljen az agre macska bezárós, hogy nagyon nem mindegy hogy hol van az a macska.

Pécs belvárosában egy 4. emeleti lakásban vagy Zalabér legutolsó utcájában.

2022. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/152 anonim ***** válasza:
66%
Jajj, a sötétség. Nem kell domesztikálni állatot, ha képtelen vagy gondoskodni róla. Értem én, hogy könnyebb az udvarra kib@szni, majd lesz vele valami, darab darab. Felelős vagy azért az állatért, és köteles vagy birtokon belül tartani. Mellesleg a macska rendkívüli kártékony állat a madár és hüllö állományra, de semmi baj. Ha valami gondja van, gondolom azt is tőle kérdezed meg, menjetek-e orvoshoz, végülis kiderült, kettőtök közül ki az okosabb. Sok sikert.
2022. ápr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/152 anonim ***** válasza:
21%
Aztán jönnek a nagy macskatartók dolgozni, leülnek a székbe, a ruhájukból hullik a macskaszőr, más meg abba a székbe üljön bele. Már pár munkatársamnak beszóltam emiatt.
2022. ápr. 16. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!