Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni azokkal a...

Mit lehet tenni azokkal a maradi emberekkel, akik szerint a macska "fogyó eszköz", és nem hajlandóak se ivartalaníttatni, se rendesen gondozni, se csak bennt tartani?

Figyelt kérdés

Miért van ez az elterjedt felfogás, hogy ha valaki rendesen figyelembe veszi a háziállata igényeit, minőségi kaját ad neki, vesz neki bútort, foglalkozik vele, az be van kattanva, beteges "macskás nő"?


Szerintem ez lenne az alap, a normális állattartás.



2022. ápr. 15. 17:19
 131/152 A kérdező kommentje:

130,


Miért ne?


Pl egy catio, amibe kimehet, de zárt tér, szóval kb egy kennel. Pl földszinti ablakhoz vagy cicaajtóhoz csatolva.


Illetve teszel rá egy hámot (erre kölyök kortól szoktatni kell) és sétálsz vele.

2022. ápr. 20. 17:26
 132/152 anonim ***** válasza:
15%

Hát beteg egy, degenerált világ ez!


Tudod mit 131?


Üldögélj csal te mondjuk 2 honapig a lakásban meg egy ilyen (régen madarak számára létrehozott) ketrecben!


ÚGY hogy közben körülötted zajlik a nagybetűs élet, suhannak a madarak, röpködnek a bogarak, fújja a szél a fűszálat, levelet és te azaz a MACSKA nem tud egyik után sem iramodni, bolondozni, fára derékig felrohanni es leugrani, árnyékot betámadni..... Na jó..... Ez igenis alkatkínzás egy egészséges macska számára.

2022. ápr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/152 anonim ***** válasza:
77%
132 szefos vagy.
2022. ápr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/152 A kérdező kommentje:

Az ember nem macska.


A háziállatod szórakoztatása, kimozgatása, számára optimális környezet biztosítása a te dolgod, nem a vadon élő madaraké meg bogaraké.


Miért ne lehetne neki biztosítani biztonságosan ingereket, mozgási és mászási lehetőséget anélkül, hogy életveszélynek tennéd ki, és hagynád neki hogy tropára vágja a környezetét?



Értem én, hogy kényelmes neked kicsapni a búzamezőkre, de egy macska intellektusa nincs egy szinten az emberével, nem fog tudni egy természetellenes, ember által létrehozott közegben ilyen idillien élni.


Ezen kívül a házi macska már nem az az állat ami a vadonban él, nem őshonos. Genetikailag, sociálisan is meg van szelidítve.

2022. ápr. 20. 17:59
 135/152 anonim ***** válasza:
38%

135 Te most önmagadnak mondasz ellent?

"Értem én, hogy kényelmes neked kicsapni a búzamezőkre,➡️ de egy macska intellektusa nincs egy szinten az emberével, nem fog tudni egy természetellenes, ember által létrehozott közegben ilyen idillien élni."⬅️

2022. ápr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/152 anonim ***** válasza:
0%
134# Nyekk 😁 Nem talált, süllyedt.
2022. ápr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/152 anonim ***** válasza:
77%
135 és erről az összes állat védő és állat orvos mást mond... De te biztos értesz hozzá. Innentől kezdve szerinted miért hallgatna bárki rád, és nem arra, aki ezzel foglalkozik?
2022. ápr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/152 anonim ***** válasza:
100%
135 nem mond ellent magának, csak te nem érted. A domesztikácioval, a mesterséges környezet kialakításával megszüntet a természetes élet a házi állatoknak (meg amúgy majdnem minden állatnak), feleslegesen gyártasz ideologiákat
2022. ápr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/152 anonim ***** válasza:
136 én sem lennék büszke, megértem.
2022. ápr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/152 anonim ***** válasza:

132 [link]


Látod ez a macska is milyen boldog, szinte mosolyog, hogy olyan bölcs és felvilágosult gazdája volt, mint te ^_^

2022. ápr. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!