Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni azokkal a...

Mit lehet tenni azokkal a maradi emberekkel, akik szerint a macska "fogyó eszköz", és nem hajlandóak se ivartalaníttatni, se rendesen gondozni, se csak bennt tartani?

Figyelt kérdés

Miért van ez az elterjedt felfogás, hogy ha valaki rendesen figyelembe veszi a háziállata igényeit, minőségi kaját ad neki, vesz neki bútort, foglalkozik vele, az be van kattanva, beteges "macskás nő"?


Szerintem ez lenne az alap, a normális állattartás.



2022. ápr. 15. 17:19
 141/152 A kérdező kommentje:

"Te most önmagadnak mondasz ellent?"


Mit nem lehet érteni?


Igen, a felelőtlen gazdiknak baromi kényelmes hagyni a macskát menni szélnek-világnak és azzal takarózni, hogy "kell neki a szabadság", ahelyett, hogy tényleg az igényeit, biztonságát néznéd.


És nem, egy macska intellektuálisan nem fogja tudni felmérni a földek szélén 90 km/h val elhúzó kamion okozta veszélyt, ami neked, mint embernek (remélem) nem okoz problémát.


Te mint ember tudod, hogy a padláson döglődő mérgezett egeret nem kéne megenni, de a macska nem fogja neked ezt tudni. A cicád ragadozó, és a leggyengébb préda után fog menni, mert a természetes élőhelyén nem kellett neki patkánymérget kerülgetni.


Az emberi civilizáció fejlődését a háziállatok ösztöne 100-120 év alatt nem fogja beérni.


Nem értem mit néztél te itt ellentmondásnak?

2022. ápr. 21. 08:14
 142/152 anonim ***** válasza:
39%

140 # ez valami ázsiai elmaradott hely ahol a macskák úgy szaporodnak mint a patkányok és aképp is tekintenek rájuk.

Nem mint "cicamica, szobacica".

Ott a macska csak egy értéktelen állat.


Ne hasonlítgassuk európai viszonyokkal ebben az aspektusban.

2022. ápr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/152 anonim ***** válasza:
100%
142 szóval Magyarországon nem történik ilyen, autó sem üt el macskát, nem mérgezik meg. Jó lenne, ha befejeznéd a hazudozást magadnak és nekem is
2022. ápr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/152 A kérdező kommentje:

142, ehhez nem kell Ázsiàig elmenni, falun idehaza is simán begórják a kismacskát egy párnahuzatba és bedobják a vízbe, a hangos kutyát meg felakasztják az erőben, kb annyira megszokott mint egy disznóvágás.

Én is vidéki vagyok,pont ezért nincsenek illúzióim.


Ahol az anyagi hàttér nincs meg azt még jobban megértem.

2022. ápr. 21. 15:34
 145/152 anonim ***** válasza:
0%
#144 Még szerencse, hogy minden csak falun történik, városban nem dobják ki az emeletről a kutyákat, mert zavarta a panelprolit, meg macska nem esik ki az erkélyről, a 10. emeletről az ablakból...
2022. ápr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/152 anonim ***** válasza:
70%
145 falun nagyobb arányú a darab - darab gondolkodás. Ott később kel fel a nap és hamarabb nyugszik
2022. ápr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/152 anonim ***** válasza:
0%
érdekes, mégis egyre több városi költözik ki falura, teszik tönkre a vidékiek nyugalmát
2022. ápr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/152 anonim ***** válasza:
47%
Már maga a kérdés is eleve provokatív és a vidékiek, falusiakat tünteti fel rossz színben. remélem a moderátorok törlik az egész kérdést és felesleges itt veszekedni
2022. ápr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/152 anonim ***** válasza:
90%
148# 👍
2022. ápr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/152 anonim ***** válasza:
66%
A kérdés nem utal a vidékiekre, ha magatokra ismertetek, annak oka van ;)
2022. ápr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!