Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal,ha...

Mit csináljak a macskámmal,ha mindig fül atkás?

Figyelt kérdés
Sziasztok!A kérdés adott.Nem tudom mit csináljak vele,hiszen mindig fül atkáktól szenved.Abból jöttem rá hogy baj van,hogy folyton kivakarta a füle alatt a bőrt.Vagyis hát inkább a nyakát.Már szinte véresre.Rossz volt rá nézni.Nem egyszer elvittem már állatorvoshoz és ugy álltalában 2 vagy 3 hónapra elmúlt neki,de mindig visszajött.A féregtelenités sem működött nagyon sokáig.Kullancsai is voltak nem egyszer.Rokonom macskája egy évben egyszer kap és semmi baja.Enyém meg bezzeg már már 3 hónaponta kapja és iszonyat idegesitő pénzügyileg.Nem tudom,nektek volt ilyen,vagy hallottatok ilyesmiről,ha igen hogy oldottátok meg vagy oldanátok meg?Köszönöm előre is válaszotokat!

2022. ápr. 20. 09:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha folyton visszafertőződik, annak 2 oka van. Fertőzött tárgyak, gyenge immunrendszer. Egyébként ilyen tartás mellett nemtudom miért problémázol a fülatkán. Amit megfog, megeszik kint, attól nem csak férges lehet, hanem ezer más dolgot is elkaphat. Vagy így, hogy idegen macskákkal találkozik, előbb-utóbb macskanáthás lesz, ami kezelés nélkül halálos.
2022. ápr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekünk az advocate használt + finoman tisztítottam a fülét.


Ahogy elnézem már vényköteles...

Ha kb 4 kg-os a cicád, akkor célszerű 8 ml-t venni, 2 hónapra el tudod osztani. 4-4 csepp. A hűtőben eláll a következő hónapig.



[link]

2022. ápr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekünk a stronghold cseppek jók voltak rá és az elég sok mindenre jó is még pluszban kullancs, bolha ellen pl.
2022. ápr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
51%

ma 12:52

Strongold nem véd kullancs ellen. Cserébe féreghajtó is.

2022. ápr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
10%
Ivartalanízsd! Attú van ilyen balya mer nincs ivartalanittva te felelűtlen
2022. ápr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Otodine fülmosó folyadékkal mosni a fülét, amellett kezelni a szerrel amit az orvos adott. A fülmosást egyre ritkítani, tehát első 1-2 hétben kétnaponta, utána 3 naponta, végén havi 1X. Nehéz nekik a fülüket mosni, nem azért mert fáj, de nekik ez nagyon extrém. Két emberes meló, törülközőbe becsavar, fejét szilárdan tartani két tenyérbe, a folyadékot pár percig hatni a fülben majd a tövét cuppogtatni. Utána kirázza magának, végén pamutvatta bucikkal kört leírva kitörölni. Így leírva nem elég, nem érthető, csak annak aki már csinálta, szóval állatorvos mutassa meg! Még a legkezesebb cicceknek sem egyszerű, de hasznos. A folyadék sokáig elég nagyon, és kutyának is jó. A tiszta fülbe hat jól a gyógyszer. Hűvös, szeles időben vizes füllel nem szabad kiengedni, legyen melegbe.
2022. ápr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!