Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaháló felrakásához kell...

Macskaháló felrakásához kell engedélyt kérni a szomszédoktól?

Figyelt kérdés
Olyan a teraszunk, hogy nincs teteje, vagyis nem csak függőlegesen kéne felhelyezni a hálót, hanem kéne neki vízszintes tető is. Így viszont már fakeret is kéne, ez kicsit nagyobb beavatkozásnak tűnik, talán a homlokzatba is bele kell fúrni. Ebben az esetben elvileg kötelező lenne engedélyt kérni? Nagyon nem elfogadóak (trambulin sem kerülhetett a kertbe a szomszéd gyerekeinek), így inkább csak úgy felrakatnám, ha szabályos úgy is :D

2022. ápr. 20. 22:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Rakd föl, ne cicózz!
2022. ápr. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
4%
Csak tudnám, hogy te miért akartál trambulint a szomszéd gyerekeinek...nekik nincs kertjük, vagy mi a fene?
2022. ápr. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ha az utolsó vicc, akkor bocsi. De ez egy társasház, a szomszéd is a házban lakik. Neki nem engedték a trambulint, az ő saját gyerekeinek.
2022. ápr. 21. 01:46
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk a trambulint tök megértem. A szűk falak között visszhangzó visongás meg doing-doing idegborzoló.

De a macskahálóval nem hiszem, hogy kekeckednének emiatt. Kérj egy árajánlatot egy ezzel foglalkozó cégtől (pl. macskaháló a világ végén), meg hogy ők milyen megoldást javasolnak kivitelezésre. Ha nagyon meg kell hozzá piszkálni a homlokzatot, még mindig szólhatsz a szomszédoknak a kivitelezés előtt.

2022. ápr. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
14%
Hogy jön ide a szomszéd engedélye? Ez társasház, ha jól értem, a közös képviselő engedélye kell. Ennyire hogy lehet tájékozatlan valaki aki ilyenben él és elmúlt 12 éves?
2022. ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát, én úgy tudom, a homlokzat közös... tehát oda elvileg kell a lakók engedélye, ha valamit csinálnánk vele. Csak gondoltam, hátha más volt hasonló helyzetben, és pontosabban tudja:) De köszi a beszólást biztos szebb napod lett tőle!
2022. ápr. 21. 11:14
 7/18 A kérdező kommentje:

[link]


Közös tulajdon. Akkor viszont nem elég a közös képviselő engedélye. Megválaszoltam a saját kérdésem, és akkor kedves utolsó te még nem múlták el 12 ezek szerint.

2022. ápr. 21. 11:19
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
A közös képvisel egyenlő a lakókkal. Fogalmad sincs az elvekről, mi az a társasházi közös tulajdon, ki is a közös képviselő. Ezzel legyél tisztában utána nem kérdezel ilyen alap dolgokat. Ha gyerek vagy akkor oké, bár nyilván szüleid beszélgetéséből már levettél ezt-azt, hogy működik a társasház, de felnőttként ez a tudásszint nem elfogadható.
2022. ápr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon vicces :D Tisztában vagyok vele, sajnos a közgyűlési jegyzőkönyv megírása is évek óta az én reszortom. Valószínűleg nálatok nem szabályos a dolog. Minden hasonló apróságot - ami közös tulajdont érint - közgyűlésen kell megszavaznia a lakóknak. A közös képviselő rábólintása nem elég... gondolom azért te sem örülnél neki, ha meg sem kérdeznének a ház dolgairól, hanem egy ember döntene mindneki helyett. Egy hasonlóan kötözködő volt lakó vezette be, hogy minden precízen a társasházi törvény szerint menjen, én le is szarnám, hogy írunk-e jegyzőkönyvet, ki hova rak trambulint. És nem, még mindig nem vagyok gyerek.
2022. ápr. 21. 13:19
 10/18 A kérdező kommentje:

Bár már nyilván az előző linket sem olvastad el, de ha ennyire biztos vagy magadban valamiért, legalább tájékozódj. Ez itt a társasházi törvény: [link]



A közös tulajdon meghatározása (a homlokzat ilyen, de ezt már leírtam):


"1. § (1)


(2) Az épület tartószerkezetei, azok részei, az épület biztonságát (állékonyságát), a tulajdonostársak közös célját szolgáló épületrész, épületberendezés és vagyontárgy akkor is közös tulajdonba tartozik, ha az a külön tulajdonban álló lakáson vagy nem lakás céljára szolgáló helyiségen belül van."



A közgyűlés hatáskörébe tartozik a közös tulajdont érintő építkezés:


"28. § (1) A közgyűlés kizárólagos hatáskörében határoz:

...

i) az építtető tulajdonostárs lakásában tervezett olyan építési munkához történő hozzájárulásról, amely érinti az 1. § (2) bekezdésében meghatározott közös tulajdont."



És a közgyűlésen a lakók tulajdoni hányaduk alapján szavaznak, nem pedig a közös képviselő dönt egyszemélyben:


"38. § (1) A közgyűlésen a tulajdonostársakat tulajdoni hányaduk arányában illeti meg a szavazati jog.


(2) Ha e törvény másképpen nem rendelkezik, a közgyűlés, illetőleg a megismételt közgyűlés a határozatát a jelen levő tulajdonostársak tulajdoni hányada alapján számított egyszerű szavazattöbbségével hozza meg."


A 43. § pedig részletesen kifejti a közös képviselő jogkörét.


És most már így is rengeteg időt pocsékoltam erre. Még nem tanultam meg elfogadni, hogy vannak ilyen emberek.

2022. ápr. 21. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!