Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Műtéti ruhát meddig szoktátok...

Műtéti ruhát meddig szoktátok a cicán tartani ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
Cicámnak ma eltávolították egy kis vágással a petefészkeit, kapott ruhát, a doki azt mondta, varratszedésig tartsuk rajta. Most pisilt kapásból pisis lett az alja. Mosakodni is próbál, de nem tud benne normálisan mozogni. A másik nőstény cicámat pár éve máshol ivartalanították, ő sem gallért, sem ruhát nem kapott, és semmi baja nem lett. Ha egyetlen pisilés után vizes, milyen lesz 10-12 nap alatt? Ugyanakkor nem tudom, van-e másféle védelem a sebén. Ahol nem adtak rá semmit, ott valami kékkel be volt kenve, ami filmszerű réteget képezett rajta. Ti mit csinálnátok?
2022. máj. 12. 22:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha piszkálja a sebet, varratszedésig ajánlott, ez kb. 10-14 nap.
2022. máj. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, bocsi, csak most olvastam el a kifejtést. Én megpróbálnám a gallért, nekem az összesen az volt műtétek után. Egy még így is piszkálta valahogy a varratot, és újra kellett varrni! De van olyan cica, aki nem csesztetni egyáltalán, ez teljesen egyéni!
2022. máj. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicámon gallér volt, az ötödik napon addig verte, míg sikerült levenni. Kb. 4x raktam vissza, megint levette. Szerencsére addigra összeforrt a seb, nem lett baja. De első nap biztosan nem szabad levenni a ruhát, mert piszkálná a sebet. Kérdezd meg holnap a rendelőben ezt a pisi dolgot, mást nem tehetsz.

N

2022. máj. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt sem értem, hogy amikor egyetlen kb. másfél centis vágás van rajta, akkor miért a nyakától a fenekéig tart a ruha? Miért nem elég a hasát védeni? Ráadásul 8 hetes kiscicái vannak, nem akartam végleg elválasztani őket. Angol nyelvű oldalakon mindenhol azt olvasom, hogy ivartalanítás után 24 órával vissza lehet engedni szoptatni. Na de ruhában hogyan? Jó lenne valami szoptatós cucc, ahol ki van hagyva a ciciknek lyuk.
2022. máj. 12. 23:06
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

8 hetes kiscicaknak mar nem is kell szopniuk. Vagy ha meg mindig van teje, miert nem vartal az ivaratalitassal meg 1-2 hetig?

Ebben az esetben en kicserelnem gallerra egyebkent, bar a ruhaban pont az a jo, hogy normalisan tus benne mozogni... jo meret?

2022. máj. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Esznek már szépen, de azért cumiztak még rendszeresen. Azért nem vártam, mert alig 10 naposak voltak a cicák, amikor már tüzelt ezerrel, és féltem, hogy mire elválasztja a cicákat, jön a következő alom. Az állatkórházban is azt javasolták, hogy akkor inkább legyen túl a műtéten. Nem célom a macskatenyészet. Ősszel csapódott hozzánk a cica, a covid miatt halasztgattuk az utazást az állatkórházba, aztán ez lett a vége. Imádom a kismacskákat, de épp elég volt ennek a háromnak gazdit találni.
2022. máj. 13. 00:22
 7/12 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen ha lepisili, akkor leveheted és kimoshatod, csak addig végig figyelni kell a macskát, hogy ne piszkálja a sebet. Lehet, hogy egyébként se piszkálja, de legalább az első két napon én mindenképpen rajta hagynám. Nekünk a ruha alatt le volt ragasztva egy ragtapasszal, és mivel nem bírta egyik se a ruhát, körülbelül 3-4 nap után levettük, és amint a tapasz is lekerült, nem piszkálták. A szoptatós részre visszatérve meg ezt megkérdezhetted volna a dokitól a műtétnél, hívd fel esetleg telefonon.
2022. máj. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd le róla és mosd ki , igy közbe figyeld meg a hétvégén hogy piszkálja-e nyalogatja-e ha igen vissza teszed rá ha nem akkor meg maradhat igy. Egy kis sudocream krémmel tudod neki kenni vagy bepantennel a sebet, a mi cicánknak gallérja volt és a hasát kentem neki sudocreammel és helyrejött, az igaz hogy ha vastagabbra kentem a krémet akkor lenyalta egy idő után de az nem baj. Ezt a 2 krémet az állatorvos mondta, nem én magamtól kentem vele.
2022. máj. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az orvosnő, aki műtötte, azt mondta, hogy teljesen különítsem el a kiscicáktól. Azóta kérdeztem másik orvost, ő azt mondja, hogy csak szopni ne hagyjam őket (a ruhától amúgy sem tudnak), és majd elapad az anyacica teje. Csak ugye simán szoptathatná még őket akár 3 hónapos korukig is, meg látom a ruha alatt, hogy meg van duzzadva mindegyik cicije, sajnálom őt is, a kicsiket is.

Elég változó, hogy melyik doki mit javasol, a másik nőstény cicámat helyben ivartalaníttattam, sem gallért, sem ruhát nem kapott, már másnap nyugodtan mehetett csavarogni, ő meg ruhát kapott, és mondták, hogy tartsam bent varratszedésig. Utóbbit amúgy nem tartottam be, szerintem attól semmi baja nem lesz, hogy a teraszon a széken üldögél.

Azért gondoltam, hogy jó lenne valaki, akinek vannak hasonló tapasztalatai, aki esetleg hagyta a macskáját szoptatni ivartalanítás után.

2022. máj. 14. 21:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Szegénynek nehogy begyulladjon a melle ha nem tudja etetni a kicsiket
2022. máj. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!