Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Extrém válogatós macskával...

Extrém válogatós macskával mit tegyek? Kezdem anyagilag nagyon nem bírni a dolgot.

Figyelt kérdés

Van négy darab cicám. Amivel semmi gond nincs, anyagilag eltudom látni őket, a normál kereteken belül.

Ami annyit jelent, hogy van 1-2 fajta eledel, amivel mindig fel van töltve a szekrény, táp, alutasakos...


Kettő válogat. Egyik csak egy bizonyos típusú alutasakost és tápot eszik meg, semmi mást, ez nem is gond, mert ebből tudok venni többet, és a nem válogatós kettő is eszi ezt.


A negyedik cicával van a gond, akinek nem mindegy. Kb ott tartunk, hogy semmit nem hajlandó megenni. Egyedül a száraztápot, de abból is baromi keveset. Az alutasakos, ha picit más az állaga, akkor már nem kell. Egy ideig eszik egy fajtát, aztán mindent elutasít. Csak nyávog, dorombol, várja kaját, ismerem a jelzéseit, de én nem tudom már vele mit tenni, mert az egész életem erre fog rámenni anyagilag, hogy a macska igényeit ellássam...Próbáltam már a legdrágább konzervtől komolyan a legolcsóbb szupermarketes saját márkás cuccait... egyszerűen nincs olyan, ami hosszútávon megfelelne. Próbáltam a nyers csirkehúst, vagy főzve is, az sem kell...Egyszer megeszi, másnap már nem kell, pedig frissen veszem ki minden nap a fagyasztóból, nem hagyom állni kint, hogy esetleg nem olyan az állaga vagy akármi..

Most ezt a Vetri DMG cseppet kezdtem el neki adni, hátha segít rajta valamit, egy hónapos kúrában... mást már tényleg nem tudok tenni.


És igen, mielőtt kérdezi valaki, igen, állatorvosnál is rendszeresen járunk, most is voltunk egy hete, semmilyen problémát nem talált egyszer sem. Rendszeresen van 3 havonta féreghajtózva, kap normális, állatorvosnál kapható spot on-t a többi élősködőre, oltott is, minden évben be van oltva és ivartalanított is (az összes többi 3-al együtt).



2022. máj. 17. 09:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
72%

Kolléganőmnek van egy extra válogatós macskája - sima házicica -, ők kölyökkorától kezdve ugrottak az első nyiffantásra és bontották ki a következő tasakos vagy pástétomos dobozt. Most ott tartanak (9 hónapos a cica), hogy kb. 30 kiló felhalmozott macskakajájuk van (a felét már leadták a menhelynek), és panaszkodnak, hogy a cica válogatós, finnyás, nyafogós.

Szóltunk pedig többen is, hogy ebből "baj" lesz, hát lett is.

2022. máj. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Ez a cica nem nyafog, csak dörgőlőzik, dorombol, bújik, tudom, ilyenkor kéri a kaját... Csak nem tudom már milyen kaját kér... Mert akármit adok, megszagol, egy falatot megeszik, aztán kiszalad, nyávog, hogy engedjem ki (kijárósak), ennyi.

Nálunk szerencsére felhalmozva nincs, mert 4-en vannak, és 2 egyáltalán nem válogat, így amit kibontanék a válogatósnak, azt megkapja a másikok közül valamelyik, amelyiknek mindegy, bármilyet kap. Bár kettő befogadott, hozzám keveredett cica, valószínűleg, hogy amilyen állapotban idekerültek, bolhásan, soványan, főleg az egyik, ő hálás tud lenni minden falatnak.. Mert ahhoz szokott, hogy hol talál kaját, hol kap enni, vagy nem.

2022. máj. 17. 10:25
 13/26 anonim ***** válasza:
80%
Persze hogy kéri a kaját és tudja is hogy azonnal adsz neki, ezért válogat is.
2022. máj. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Tudom off, de engem is érdekelne. Az én macskám is ilyen. És mielőtt valaki beszól, hogy, biztos szart adok neki annak mondom, hogy nem. Ha valamit meg is eszik akkor legközelebb már biztos nem eszi meg. Kivagyok tőle és nem feltétlen amiatt mert drága megvenni hanem drága kidobni amit nem eszik meg. Nálam egy macska van
2022. máj. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
83%

Hát nézd, ha egészségileg rendben van, akkor egész egyszerűen azért válogat így, mert tisztában van vele, hogy ezzel palira tud venni.

A mi macskánk is válogatós volt fiatalon (nem én neveltem). Aztán azt csináltuk, mint a kutyáknál, ha nem eszi meg a kaját, nincs más kaja, elvesszük előle, következő etetéskor megkapja ugyanazt. Tudom, hogy van egy ilyen nézet, hogy a macskáknak nem szabad éheznie, mert bajuk lesz, de ha belegondolunk, hány kóbor macska él, azok elé sem teszik le napi 2-3x a kaját, és nem lesz bajuk.

Ha a válogatás mindössze rossz szokás, akkor az egyetlen, ami segít ellene, az éhség. Egészséges állat még nem halt éhen kaja mellett, ahogy mondani szokták. A cicánk köszöni szépen, azóta már 14 éves, és gyakorlatilag teljesen leszokott a válogatásról. Hozzáteszem, hogy nyerskosztra is átállítottuk, nálunk a kutyák is így esznek. Az sem kellett neki persze eleinte, de azzal aztán tényleg nem lehet megcsinálni, hogy ott hagyom, aztán majd megeszi, ha akarja. Nem, ha nem eszi meg rövid időn belül, akkor fel kell venni, és akkor "nincs" van a cicának.

2022. máj. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
32%
Mi az a nyerskoszt a macska esetében?
2022. máj. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
40%
Ha van jutalomfalat, amit imád, akkor egyszerűen a jutalomfalatból pár szemet zúzz porrá és keverd hozzá ahhoz, amit nem akar megenni úgy, hogy ne tudja kiválogatni belőle.
2022. máj. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Sajnos az lesz a végső megoldás, hogy nem fogok neki tasakost adni, ha nem kéri.

A táp ott van előtte, bármikor tud enni, akár ha az nem tetszik neki, amit ő szokott enni, ott van a másikoké, tud enni abból is. Éhen nem hal. Kaja mindig van. Muszáj picit drasztikusnak lennem, rájöttem.

És igen, a kóbormacskák sem halnak éhen, azt esznek amit találnak. Tapasztalom, mert ide is szokott járni néhány kevésé jól táplált cica, néha adok nekik enni,ők aztán tényleg bármit megesznek... legyen az drága táp, olcsó táp, pástétom, bármit...

2022. máj. 17. 11:23
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként jól tápláltnak tűnik? Energikus? Fényes a szőre? Ha igen, akkor tényleg ne hagyd, hogy az ujja köré csavarjon. Ha nem kéri a reggelit, engedd ki, a futkározástól, fára mászástól majd megéhezik. 2-3 napot kell csak kibírni :) Kitartást!
2022. máj. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Az én macskám ugyanez. Semmilyen nedves eledelt nem eszik meg többször egymás után. Talán egyszer-egyszer elfogadja, de nagyon hamar megunja. Az egyetlen, amit mindig megeszik a Sheba leves, amit eddig csak zoopluson találtam. Azt nagyon szereti, mindig elfogadja. Talán érdemes lenne kipróbálni, ha még nem tetted.

Egyébként mi ezt megmondtuk az állatorvosnak, és azt mondta, hogy ne erőltessük a nedveset, ha nem kéri. Amúgy is rosszat tesz a fogainak és csak tévhit, hogy szárazat és nedveset is kell ennie.

Száraz tápból szintén válogatós, nekünk a Real Nature/Wild Freedom vált be. Bár ebből is keveset eszik, de az orvos szerint pont eleget. Szóval ha azt gondolod, hogy keveset eszik, lehet csak látszatra tűnik így, de egyébként a cicus nem éhes. Hidd el, ha éhes, eszik. Ha amúgy nem tűnik soványnak, játszik, szép a szőre, jó a kedve, akkor semmi probléma!

2022. máj. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!