Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Extrém válogatós macskával...

Extrém válogatós macskával mit tegyek? Kezdem anyagilag nagyon nem bírni a dolgot.

Figyelt kérdés

Van négy darab cicám. Amivel semmi gond nincs, anyagilag eltudom látni őket, a normál kereteken belül.

Ami annyit jelent, hogy van 1-2 fajta eledel, amivel mindig fel van töltve a szekrény, táp, alutasakos...


Kettő válogat. Egyik csak egy bizonyos típusú alutasakost és tápot eszik meg, semmi mást, ez nem is gond, mert ebből tudok venni többet, és a nem válogatós kettő is eszi ezt.


A negyedik cicával van a gond, akinek nem mindegy. Kb ott tartunk, hogy semmit nem hajlandó megenni. Egyedül a száraztápot, de abból is baromi keveset. Az alutasakos, ha picit más az állaga, akkor már nem kell. Egy ideig eszik egy fajtát, aztán mindent elutasít. Csak nyávog, dorombol, várja kaját, ismerem a jelzéseit, de én nem tudom már vele mit tenni, mert az egész életem erre fog rámenni anyagilag, hogy a macska igényeit ellássam...Próbáltam már a legdrágább konzervtől komolyan a legolcsóbb szupermarketes saját márkás cuccait... egyszerűen nincs olyan, ami hosszútávon megfelelne. Próbáltam a nyers csirkehúst, vagy főzve is, az sem kell...Egyszer megeszi, másnap már nem kell, pedig frissen veszem ki minden nap a fagyasztóból, nem hagyom állni kint, hogy esetleg nem olyan az állaga vagy akármi..

Most ezt a Vetri DMG cseppet kezdtem el neki adni, hátha segít rajta valamit, egy hónapos kúrában... mást már tényleg nem tudok tenni.


És igen, mielőtt kérdezi valaki, igen, állatorvosnál is rendszeresen járunk, most is voltunk egy hete, semmilyen problémát nem talált egyszer sem. Rendszeresen van 3 havonta féreghajtózva, kap normális, állatorvosnál kapható spot on-t a többi élősködőre, oltott is, minden évben be van oltva és ivartalanított is (az összes többi 3-al együtt).



2022. máj. 17. 09:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
60%
Elkapattad. Nem szabad 56 féle dologgal kínálgatni, meg mindig váltogatni a tápot, alutasakost, mert ez lesz a vége és ezt nehéz vissza csinálni. A macskák ragaszkodnak a megszokott ízekhez, ha nincs megszokott íz, mindig más van előtte, rossz evő lesz. Nekem is 4 macskám van, ugyanazt eszi mindegyik, probléma nélkül, mert mégcsak annyira sem kapatom el őket ilyen téren, hogy más-más tápot egyenek. Megértem, hogy szereted a cicát, meg a kedvére tennél, de pont ez okozta a gondot. Engedd el a témát, ne kínálgasd mással, éhenhalni nem fog kaja mellett. Idő kell, mire rendesen enni fog, de ebben a főszerep a tiéd, mert te szabod meg, hogy azt eszi amit kap, vagy a svédasztalos felhozatalból válogasson.
2022. máj. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Teljesen jól néz ki, puha, fényes a szőre, a tekintete is élénk. 3 éves, 4,4 kg
2022. máj. 17. 15:32
 23/26 A kérdező kommentje:
Most éppenséggel evett, ráadásul olyan izűből, amiből egyébként nem szokott. Egyébként pont azért álltam át az ízek váltogatására, mikor a Felixet megváltoztatták, 85 grammos lett 100 helyett, valamit a recepten is tuti változtattak, akkor kezdődött el ez, mert megvolt s megszokott iz, ízek, amiket megevett, sőt a halason kívül mindegyiket megette addig abból
2022. máj. 17. 15:36
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Felix ultragagyi, ne etess azzal.
2022. máj. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Zooplus-on kapsz nagytételben Felixet, úgy egy fokkal olcsóbb. Nekem is van egy macskám, amelyik csak azt hajlandó megenni. Picikorában arra lett szoktatva, mert itt a városban csak azt lehetett junior verzióban kapni. Ráadásul én itthonról dolgozom, szóval még az sem működik, hogy reggel-este kap egy tasakot, napközben meg egyen szárazat. Egész nap tasakosért hisztizik, aztán egy darabig a pénztárcámra koncentrálva kitartok, de idővel megunom a nyávogását és feladom. Igazából az dühít, hogy miért nem képes a gyártó ugyanazt az ízt és állagot nagyobb kiszerelésben is értékesíteni. Akinek több macskája van, simán elfogy a konzervből is több naponta, nem kellene a méregdrága tasakost vennie.
2022. máj. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Na meg, a másik, hogy a minőség sem mindegy.

Például a magyar boltokban kapható Purina One tápot (egyik cicus ezt eszi) nem eszi meg! Csak azt, amit a Zoopluson lehet rendelni, amit a német, osztrák... piacra szánnak. De egyébként illatán, a szemcséken is észre lehet venni, hogy totál más... Nyilván mások a minőségi követelmények...Így tehát hiába kaptam most olcsón magyar boltba Purina One tápot nagy kiszerelésben, ha a cica rá sem néz.

Egyik cicám először, akit befogadtam, egyáltalán nem evett szárazat... valószínűleg nem volt hozzászokva. Royal Canin nem kell... Purina (magyar, lengyel, cseh verzió) nem kell... Rendeltem a Zooplusról ugyanazon ízt, a Steril változatot, a macskát azóta nem lehet leállítani a tápról, folyton azt eszi.

2022. máj. 23. 00:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!