Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem megy bele az alomba...

Csakénvagyokaznyugi kérdése:

Miért nem megy bele az alomba a macska?

Figyelt kérdés

Kettő cicám van, mindketten 10 hetesek, lányok. Az egyik az szépen használja az almot, a másik az problémásabb.


2 alomtálca van, csendes helyen van mindkettő, jól megközelíthető, tiszták szoktak lenni, eddig 2 féle almot próbáltam, használok szagtalanító port is, úgyhogy még csak nem is büdös.


Külön helység van nekik az alomhasználatra mert azt a szobát nem használom semmire, nem is szoktam bemenni oda.


Kipróbáltam, hogyha bevannak zárva (étel + víz van nekik) akkor a problémás macsek is belemegy az alomba (1x-2x mellé kakilt, tehát tudja, hogy oda kell mennie, de valamiért mégsem megy bele rendszeresen), de ha kiengedem őket akkor összevissza kakil, pisil. Megmutattam már neki többször is, hogy hova való a kaki, beleraktam, hogy lássa, de így sem megy bele magától, ha nincs összezárva az alommal. Kezdem unni, hogy amikor nem figyelek rá 5 percig mert mondjuk kimegyek mosdóba, arra jövök vissza, hogy a takaróra kakilt, vagy a szőnyegre, kanapéra, cipők mellé, a szoba közepére, vagy éppen az ágyba pisil, vagy a lavorba.


Mit lehet még csinálni? Hogy szoktassam le erről? Amikor nem vagyok itthon muszáj sajnos mindkettőt becsukjam, mert szétszarja az egyik a házat. Panelban lakok, úgyhogy nem tudom kiengedni őket, tervben van jövőre a kertes ház, de addig tanulja már meg, hogy hova végezze a dolgát, nem szívesen zárom be őket.



#szobatisztaság #alomhasználat #10hetescica #problémáscica
2022. jún. 29. 04:47
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Először is te kezdtél el flegmázni velem, eléggé indulatosnak tűntél, másodszor pedig még mindig nem értem, miből gondoltad, hogy megállok a 2 alomnál, mert akkor úgy írtam volna, hogy "MÁR 2 almot próbáltam és semmi eredménye, nem értem, kétségbeestem, help valaki" :d szerintem van különbség közte, érdekes senki nem értette félre ezt az egy mondatomat, csak te akadtál fenn rajta. Azért emeltem ki a két féle almot, hogy elkerüljem a "próbálj ki másik almot" hozzászólásokat, mert akkor így egyértelmű, hogy nyilván próbálgatom (próbálgattam) őket.


Igen, én kértem segítséget, normális stílusban, normálisan is írtam vissza mindenkinek, erre jöttél te az alpári támadó stílusoddal, mintha h.lye lennék, és neked áll feljebb, hogy ugyanabban a stílusban válaszoltam. 🤦🏼‍♀️ Az, hogy én szorultam segítségre, nem azt jelenti, hogy aki segítséget nyújt az flegmázhat mert megteheti, ő okosabb, jobban ért a témához, stb.


Amúgy sem az alommal volt baj, hanem az alomtálca fedelével nem volt kibékülve.


Azóta pedig már rég szobatiszta a macska, úgyhogy nincs miről beszélni.

2022. júl. 25. 18:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!