Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kikészít a macska, elegem van...

Kikészít a macska, elegem van belőle. Inkább elajándékozzam, vagy kijáróssá tegyem?

Figyelt kérdés

Folyamatosan mindenbe belepisil, ami "alomszerű". Ránkugrik random, és már volt belőle sérülés, de általában csak kellemetlen, de mivel 4-5 kiló, így veszélyessé vált. Ma telt be a pohár. Kijáróssá akarom tenni, nyilván azért okoz ennyi gondot, mert bent tartjuk, de inkább azt mondták, ajándékozzam el. Nekem elég lenne, ha keveset lenne itt, hogy kevesebb kárt tegyen mindenben. A szőrről, pénzről, kakitakarításról, szökéseiről, karmolásokról, játékból tönkretett dolgokból, karmolt bútorokról, öklendezett szőrcsomokról, megevett elölhagyott dolgokról, levert tárgyakról, irtózatos hangos dorombolásról, arcunk/fejünkre fekvésről, akkor még szó sem volt, vagy hogy kelt éjszaka a mászkálásával, ránkugrásával, ránkfekvésével, dorombolással.


Már egészen megutáltam, simogatni sincs kedvem.


Kijáróssá tegyem, vagy ajándékozzam el? Én az első felé hajlok, amíg nem tesz tönkre mindent bent és hagy aludni, nem veszélyezteti a gyereket, és nem pisil mindenhova irtózatos anyagi kárt csinálva, csak a jót kapjuk, a kis dörgölőzést naponta pár percben, addig örülök, hogy van, de így nem megy. Most pl belepisilt a bőröndbe. Minden alomszerű dologba pisil, gyerek játékos ládái, lavór a földön, szennyestartó, ékszeresdoboz, fekvőhelye, ételtároló..


Szóval vagy az egyik, vagy a másik mindenképp lesz.


2022. júl. 6. 08:16
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ajándékozd el, tisztán látszik, hogy csak púp a hátadon a cica és tényleg nem szereted. Add oda egy szerető családnak/embernek és ezt nem rosszból írom.
2022. júl. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem felesleges neki válaszolni, mint mások is írták már, ez egy szerencsétlen troll, akinek az a nap fénypontja mikor feljön a gyk-ra felháborodott kommenteket olvasni.
2022. júl. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
82%
Irtózatos hangos dorombolás. Inkább irtózatosan gyenge próbálkozás.
2022. júl. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Nem troll.. megvárhattátok volna, míg reagálok.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__10812596-ho..


Ez is az én macskám, és volt még egy kérdés, amiben a gyerek torkára ugrott a macska, aki fulladozva kelt fel, azt most nem találom, ott megoldottuk, hogy én megyek át a gyerekhez, nem ő jön át, így ő nincs veszélyben.


4 éves, ivartalan, egészséges, aki az alomba is ürít és minden alomnak látszó dologba(értsd mély helyre, amiben apró dolgok vannak, direkt felsoroltam!) Simán földre meg ilyesmi nem. A saját örömömre vettem, mindig ilyet akartam, mert nagy, ritka nyugodt állat hírében áll, aki csak távolról szereti az embert, csak ritkán jön oda, folyton követ és olyan fenséges. Gyerek van mellette, sokat van vele foglalkozva(gyerekkel hogy gondoljátok, hogy nincs?:), sétáltatva is volt, sokat van simogatva. Már 4 éves múlt, nem kellene találgatni minusziqval, hogy biztos éppen csak megnőtt.


Volt még róla egy kérdésem, az is borzalmas hosszú volt, azt sem találom, csupa macskatartós válasz: az én macskám ilyet nem csinál.. ott azon buktam ki, ha kijött egy szőrcsomós hányásos öklendezéses cucc, akkor minden belelétező tárgyat, ami mozdítható belehúz, hogy "elássa". A tisztaruhát pl. Vettem szőrcsomóoldó tápot, végre találtam olyat, amit hajlandó megenni a finnyás macska, azóta nincs szőrcsomó, szóval ez legalább megoldva.


Évi kétszer van macskakozmetikusnál is, szóval jól tartott állat, de így is mintha 5 macska bújt volna bele. Mivel folyamatosan szökik(a sétáltatások óta) arra a területre, amit ismer, aztán mikor elkapjuk, mindig ott fedezi fel az újat, szerintem gyorsan beletanulna, felénk max kutyáktól kell félnie, de minden tele van fával az utcákon, a miénk meg imád mászni(felmászik a szekrényre és rajtad landol 5kgs becsapódás random területen, akár az arcodon, nyakadon, hasadon..)


Szóval mintha minden macskából a legrosszabb tulajdonság bújt volna bele, és mindezek mellett nem egy hiperaktív állat. De olyan is van, hogy random bekattan, átszalad rajtad, vagy megijeszt játékból a saroknál. Vannak jó részei is, de mikor egy méregdrága bőröndbe belehugyozik, amibe épp pakolok, mert utazunk és benne voltak a cuccaim.. Azzal telt a reggel, hogy kisikáltam, meghajszárítóztam, így is késtünk. Olyan szinten megnehezíti a dolgokat, hogy párhavonta kibukik miatta a félelemtől vagy a dühtől, és ez nem normális. Minden környékbelinek kijárnak a macskái, mert kertváros(a miénk társasház az emeleten lakunk max a 15nmes teraszt tudnám behálózni neki, de az meg hogy nézne ki, és mivel hatalmas a ház, így nem is érzem úgy, hogy kellene neki plusz terület, ahhoz képest, hogy másoknál 2-3 macska nyomorog 40 nmen.), kevesebb autóval, és nagyon ellene vagyok, főleg mert a homokozót telekakilják, amit szintén használunk, de félek is, mert szép állat és benyúlná valamelyik szomszéd.


Nagyon rossz ez így, ha valaki elolvasná milyen negatív része lehet a macskatatartásnak egészséges állattal is(miénknek semmi baja sem volt soha) lakásban, senkinek nem lenne macskája.

2022. júl. 7. 05:40
 25/36 anonim ***** válasza:
86%

Aha, szóval a macska a szar szemét, mert te annyira agyhalott vagy, hogy képtelen voltál utánajárni, mivel jár a tartása, milyen a jellemük.

Egyébként halkan jegyzem meg, hogy megérzi ám, hogy gyűlölöd őt és akkor valóban nem fog semmiben sem hallgatni rád. Ez is kizárólag a TE hibád.

Ajándékozd csak el szépen, lesz esélye egy normális életre. Igen, 40 nm-en “nyomorogva” is. Először is te itt nem ugathatod le senki tartási szokásait ilyen hozzáállással, másrészt mily érdekes, pl az enyéim szinte soha nem rosszalkodnak. Igaz, van velük foglalkozva értelmesen (de nem játékszerként vannak kezelve). Ha jönnek, csak örülünk nekik, ha rosszak, nevelve vannak. Érdekes módon a töredékét nem követték el ketten együtt sem annak, mint amit a tiéd állítólag művel.

2022. júl. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
77%

Én se értem mit vártál, ez egy állat bakker, sose értettem hogy lehet haragudni, szőr, hányás, dormbolás, karmolás, nyivákolás miatt 😂

Nekem volt egyszer két kölyök meg egy nagy, a picik egy éjszaka alatt 3szor ürítettek az ágyammögé, a nagy meg ugyanennyiszer vizelt a kanapéra tüntetésképp. Tudod mit csináltam? Kitakarítottam, mert én szerettem őket akkor is, nem volt kellemes de ez van. A másik kedvencem, elvégezte a dolgát a nappali közepén, aztán megszagolta és ráhányt. Én csak azért nem hánytam szintén rá mert azt is takaríthattam volna fel. Azóta persze szabályok vannak, csak össze kellett szokni.

Aki állatot tart ezt vállalja, aki babát szül ugyanez, egy gyerek sem rózsaillatú, nem wc-re jár.

2022. júl. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Elképesztő, a 24-es válasszal még be is bizonyítja hogy tényleg ekkora büdösgyökér, és nem egy troll.
2022. júl. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
73%

A linkelt kérdés egyértelműen nem az övé, csak idebüfögte vagy azért, hogy igazat adjunk neki vagy azért, hogy tovább trollkodjon.

Az a kérdés teljesen normális stílusú és jogos problémát tárgyal ki.

2022. júl. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
28as egy igazi konteóhívő, és talált társakat is, akik képesek felpontozni, őrület.
2022. júl. 10. 13:59
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Mondom én, hogy ez a macskagyűlölő, lepontozós pitsa lesz az!
2022. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!