Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kikészít a macska, elegem van...

Kikészít a macska, elegem van belőle. Inkább elajándékozzam, vagy kijáróssá tegyem?

Figyelt kérdés

Folyamatosan mindenbe belepisil, ami "alomszerű". Ránkugrik random, és már volt belőle sérülés, de általában csak kellemetlen, de mivel 4-5 kiló, így veszélyessé vált. Ma telt be a pohár. Kijáróssá akarom tenni, nyilván azért okoz ennyi gondot, mert bent tartjuk, de inkább azt mondták, ajándékozzam el. Nekem elég lenne, ha keveset lenne itt, hogy kevesebb kárt tegyen mindenben. A szőrről, pénzről, kakitakarításról, szökéseiről, karmolásokról, játékból tönkretett dolgokból, karmolt bútorokról, öklendezett szőrcsomokról, megevett elölhagyott dolgokról, levert tárgyakról, irtózatos hangos dorombolásról, arcunk/fejünkre fekvésről, akkor még szó sem volt, vagy hogy kelt éjszaka a mászkálásával, ránkugrásával, ránkfekvésével, dorombolással.


Már egészen megutáltam, simogatni sincs kedvem.


Kijáróssá tegyem, vagy ajándékozzam el? Én az első felé hajlok, amíg nem tesz tönkre mindent bent és hagy aludni, nem veszélyezteti a gyereket, és nem pisil mindenhova irtózatos anyagi kárt csinálva, csak a jót kapjuk, a kis dörgölőzést naponta pár percben, addig örülök, hogy van, de így nem megy. Most pl belepisilt a bőröndbe. Minden alomszerű dologba pisil, gyerek játékos ládái, lavór a földön, szennyestartó, ékszeresdoboz, fekvőhelye, ételtároló..


Szóval vagy az egyik, vagy a másik mindenképp lesz.


2022. júl. 6. 08:16
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__11437562-va..


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__allatvedelem__112130..


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__10784433-ad..


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__10812596-ho..


Nagyon sok már a macska, és ez nem is az összes kérdés vele kapcsolatban, borzalmas sok és kiidegel. Nem hoz annyi boldogságot a mindennapokba, mint amennyi bosszankodást(munkát, pénzt, energiát, sérülést) jelent. Jó, hogy meg tudjuk simogatni, van még valaki a házban, és hát jó ránézni, nagyon szép egy állat, de itt ki is merül a dolog. Hörcsögöt kellemesebb tartani(van hörink is).

2022. júl. 10. 14:12
 32/36 anonim ***** válasza:
84%

Nem is értem, miért nem adtad már rég oda valakinek aki tudja kezelni, mert láthatólag a te képességeidet bőven meghaladja. Csak szenved nálatok, mert etetni sem tudod rendesen (az enyémek azt sem tudják, mi az a kenőmájas meg zsír, nyilván nem adtam nekik ilyen hülyeségeket, így rászokni sem tudtak) és nevelgetni, terelgetni sem sikerült, így a fejetekre nőtt. Ettől pedig ti is szenvedtek. Senkinek nem jó ez így.

Ki ne vágd a kertbe, hanem keress neki értelmes, felelős gazdát, te pedig soha ne is gondolkodj a hörcsögnél komolyabb állaton. Nem mindenkinek való..

2022. júl. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Hörcsöghöz is full kretén vagy, hogy egy természetes ellenségével (segítek, a macskával, ami ragadozó) tartod együtt. Gratulálok, véletlen sem az életét félti minden egyes alkalommal az a szerencsétlen kis állat, amikor a közelében van a macska...Igen, még akkor is, ha nem bántja, mert az ősi ösztönöket nem lehet elnyomni.
2022. júl. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

Ja persze 32es, végigvettem az összes ízben a méregdrága legjobb tápokat, de a kenőmájas szaga a mai napig kedvenc nála(ha nem adod, akkor is érzi, tudja, hogy csábító, és nálunk sem kinyomtam egy marékkal, csak egy icipicit kapott. Nem a legjobb, de ilyen whiskas izéket messze beelőz összetételre is)


Jelenleg brit caret eszik, acanából egyik fajtát sem volt hajlandó megkóstolni például, meg a wildból sem, de ja, én nem tudom etetni.. nagyon vicces, annyira macskabolond vagy, hogy már királynői szintre emeled, hogy a "szent macskának a legjobbat mindenből".. Akinek a macskája olyan, hogy "rászóltam és megértette", az nem tudja, milyen, ha a macska nem olyan. Végigolvastam pár választ a régi kérdésekből, mind azt írja, az én macskám nem ilyen, rászólok, kizárom, stb.. Az enyémet kizárom, és ott nyávog órákat, kaparja az ajtót.


A vizét átköltöztettem a fürdőbe, ott kiboríthatja, mert kő van, de továbbra is megvan ez a jó szokása.. Ételből örülök, hogy egyet megeszik, egy kilót hízott két év alatt, szép felnőtt súlya lett, már nem csontsovány. Egészséges, ápolt, drágán, jól tartott macska, akit nem üt meg senki és napi szinten játszanak vele. Vettem mindenféle hülye sprayt, macskamentás cuccot, jutalomfalatot, mindenhova felmászkál, nagy helye van, simogatva van, van vagy 10 játéka, és ja, a fejünkre nőtt(szó szerint), de már kicsinek ilyen volt, mikor vettük, csak akkor még aranyosnak találtuk, hogy a nyakunkra mászott aludni.(korábban is ezt csinálta, láttunk fotót) El van kényeztetve és igen, nem szívesen nyomom a pisijébe az orrát, mint amit a szomszéd macskás mondott, vagy nem csapok az orrára, hogy érezze rosszat tett, biztos mert nem való nekem "komoly" állat.


Ja és biztos azt is olvastad, hogy egy évig éltem két másik macskával a barátnőm cicái voltak, velük negyedennyi gond nem volt, pedig néha odacsapott rájuk, whiskast ettek meg házi maradékot, de megfelelő helyre feküdtek, megfelelő helyre pisiltek, nem ugráltak, csak benyúlták a kaját az asztalról, és szőröztek, itt ki is merült.. halk cicák voltak, olyan volt, mintha ott sem lennének, néha lekucorodtak a lábunkhoz(nem rá, hanem mellé). Az egyik 3 hónapos volt, mikor hozzánk került, a másik meg 2 éves.


A miénk egész más, mint azok a macskák voltak. Valami olyan néni kellene, aki gyerekeként elkényezteti a macskát, ha elajándékozom, de nem akarom azt tanítani a gyereknek, hogy kirakjuk az állatot, ha zavar. Ezért kellene kijáróssá tenni, itt minden tele van macskával, az egyik szomszéd macskamentéssel foglalkozik, neki pl 5 macskája van, mind kijárós, gyorsan eltanulná szerintem a dolgokat. Csak olyan család is van, aki behúzná lakásba, mert szép, és akkor aztán kapná a házi maradékot, meg a gyerekek nyúzását, pofonnal lekergetve az asztalról.. szóval ja, a legértelmesebb lenne másnak ajándékozni, vagy kifutót építeni a kertbe, és ott tartani napközben. Azt nem tudom megoldani, hogy a házból járjon ki, de azt igen, hogy lent legyen egy kennelje és átvigyük oda napközben. Így ki is kerül a házból, meg nem is.

2022. júl. 10. 14:50
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

34, nem macskabolond vagyok, csupán felelős állattartó. Érthető hogy neked ez miért idegen és miért tartod egyből macskabolondnak azokat akik megfelelő körülményeket biztosítanak neki, meg eleve utánanéztek az adott állatnak mielőtt magukhoz vették.

Mondjuk nem mindenkinél azért van állat mert a kölyök nyíg érte. Az a szomorú az egészben hogy őt is ilyen felelőtlen állattartóvá fogod nevelni, a rossz példát látja.

2022. júl. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
88%
istenem ez a kérdező nem komplett.... neked se állat se gyerek nem való
2022. júl. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!