Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek hogy szelíd legyen...

Mit tegyek hogy szelíd legyen a cicám?

Figyelt kérdés

Kb április végén születhetett.. pontosan nem tudjuk, egy eresz alatt találta a szomszédom és nagyon sírt… mostanában sokat kell dolgoznom, 12-16 órákat, viszont úgy néz ki hónap végétől lesz időm foglalkozni vele.

Eddig a lakásban kiengedtem, vettem neki csomó játékot, elvan amíg dolgozok. Viszont nem lehet kézbe venni annyira karmol meg harap… hogy szoktassam le róla? Meg valami lábfétise is lehet… mert mindig letámadja a lábam, persze karmol közben.. nem tudok tőle lépni, nem hallgat a nevére, első macskám anno hallgatott…

Odáig fajultak a dolgok hogy estére be kell csuknom ketrecbe mert félek hogy rálépek… reggel persze mindig kiengedem. Reggel 5, 6- kint van estig… szeretném ha velem aludna de nem mertem még megtenni ezt a lépést mert féltem hogy megtámad ha olyan kedve van… nagyon szeretném úgy megsimogatni hogy nem lesz tőle tiszta vér a kezem, tehetetlen vagyok… valami módszer hogy neveljem meg?



2022. aug. 13. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kölyök még, ez ilyenkor természetes. A leírásodból ítélve (pl hogy támadja a lábad) ő csak játszik. Ilyenek a kismacskák. Valahogy ki kell bírni azt az időszakot, mire lenyugszanak valamennyire.

Majd ha ivartalanítva lesz, attól is nyugszik valamennyit.

2022. aug. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és ha majd lesz időd és sokat játszol vele, fárasztod, akkor kevésbé fog támadni, mert nem lesz teli felgyülemlett energiával.

Lézert mindenképp vegyél, attól rengeteget futkosnak.

2022. aug. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előtte lévő cicához nem szabad hasonlítani, abból csak csalódás lesz, minden macska eltérő jellem. Vele megszoktátok egymást. Abban is sok türelem lehetett mire olyan lett amilyen.

A kölyök időszakot új cicánál ki kell bírni, fárasztani kell játékkal (lézer pont tényleg jó) és remélhetően sok sok türelemmel megszokjátok egymást. Az t azért ne hagyd, hogy téged harapjon, karmoljon.

2022. aug. 14. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kérdező, nem kell tenni semmit, a macskák alap természete, hogy vadászhassanak, játszhassanak. Nagy a mozgásigényük.
2022. aug. 14. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Lézer, botos játék. És minden nap kifulladásig kell játszani vele, ez lehet másfél óra is!


Ha kezed, lábad harapja, rá kell szólni, hogy tudja nem lehet. Vegyél neki cicajátékot, nagyobb párnát (akár macskamentásat), na azon kiélheti magát.


Amikor elfáradt és nyuvidt, akkor simogasd. És dícsérgesd. Ha így sem hagyja, arrébbmegy pl akkor hagyd. Akkor nem lesz bújós cica, ennyi.

2022. aug. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!