Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Le lehet vágni a kizárólag...

Le lehet vágni a kizárólag benti macskám karmait?

Figyelt kérdés
1 éve van nálunk egy macska a házba, aki egyáltalán nem megy ki. Van neki kaparófa is, viszont mégis minden szét van karmolva :/ esetleg el lehet vinni állatkozmetikába, ahol levágják a karmait? Nem lenne jó, ha minden bútor totál tönkre menne, viszont ki se fogom tenni a cicát.

2022. aug. 15. 14:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos megcsinálja. Te ne próbálkozz vele, mert nem fog neki tetszeni, előfordulhat, hogy megmar. A barátnőm cicáinak állatorvos vágta le, nagy cirkusz volt. Egyikük megharapta az asszisztenst, a másik vérig sértődött. Az én cicámnak egyszer vágták le, de akkor fogat húztak neki, és el volt kábítva.
2022. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
:D amúgy ez cicától függ, az enyém olyan nyugis, hogy farkat is vághatsz neki :D na jó, ez nyilván vicc, de tényleg egyéni preferencia, az enyém nem hisztizik a körömvágáson. Próbálkd meg, ha rosszul viseli, inkább ne te csináld, mert elránthatja és belevágsz véletlenül, stb.
2022. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvos mifelénk olyan 1000 Ft körül szokott kérni, de a hely válogatja, mert van, ahol felszámítanak vizsgálati díjat, a miénk ilyesmiért nem szokott. Bár csak ritkán vágattuk le, általában, ha amúgy is vittük a cicát valami miatt. Ő már idősebb, nem karmolászik annyira.

Kozmetikus nem tudom, csinál-e cicának karomvágást, és ha igen mennyiért.

Nem állatkínzás, mert ha hozzáértő csinálja, tudja, mennyit szabad vágni, csak az élettelen részből. Az nem fáj a cicának.


Ügyes gazdi meg is tudja tanulni, és szépen rászoktatni a cicát is, hogy hagyja, főleg fiatalabb cicánál még könnyebb vagy nyugodt idősebbnél. Segít, ha utána a cica kap jutalomból valami nagyon finomat, amit szeret.


Azért hozzáteszem, hogy vágás után is tud éles lenni a karomcsonk széle, és hogy nem tart túl sokáig az eredmény, legalábbis a mi cicánknak hamar lenőtt.

2022. aug. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
29%

#3 miért lenne állatkínzás? Ha közben agyon vernéd vagy csak kitépnéd akkor az lenne.

Puszta vágás nem fáj, ha csak a végét vágod, de ha nem mered/nem tudod hogyan akkor inkább kozmetikusra vagy dokira bízd (tudom ezt írtad is).

2022. aug. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a válaszokat, lehet, hogy valaki írta már.


Van cica karomra tehető kis műanyag cucc, amit ráteszel a cica karmára, és az nem éles. Nekem személy szerint nagyon nem szimpi, de lehet, hogy segíthet. TikTokon láttam valahol.


Amúgy inkább dokival vágasd a karmát szerintem is :D

2022. aug. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos nem tudtam levágni, inkább elvittem kisállat-kozmetikushoz. 1000 ft-ért 10 perc alatt megcsinálta. Egyébként orvos szokta, amikor kénytelenek vagyunk más miatt odamenni.
2022. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Szia! Itt Debrecenben 1500 ft egy karomvágàs a kisàllatkozmetikában.
2022. aug. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mertem soha vágni a cicák körmét, nagyon picit szabad csak vágni, de nem rizikózok, mert szegény kicsinek állitólag nagyon fáj és kivérzik. Jobb szakemberre bizni. Az is lehet, ha belevágsz, soha többé nem engedi meg a vágást.
2023. febr. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!