Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy döntöttetek volna ebben...

Hogy döntöttetek volna ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

6 éves cicánk farkán daganat alakult ki kb. egy évvel ezelőtt. Sajnos először félrediagnosztizálták (tályog), ezért csak idén májusban műtötték meg. Le kellett vágni a farkát, a műtét után hetekig kellett rá folyamatosan figyelni hogy rendbe jöjjön. Nagyjából egy hete észrevettük, hogy nem evett, ritkán járt az alomba, nem akart játszani, szinte az egész napot alvással töltötte. Állatorvos megállapította hogy újabb daganat alakult ki. Azt mondta hogy mivel a lépén volt, el lehetett volna távolítani, viszont kicsi esélyt adott arra hogy nem képez újabb áttétet és teljesen fel tud épülni a cica. A szövettani vizsgálatból 3 hét múlva derült volna ki, hogy mennyire terjedtek szét a daganatos sejtek a testében.

Ezek után úgy döntöttünk, hogy ne ébressze fel. Szerintetek meg kellett volna próbálni a műtétet (daganatos lép eltávolítása), aztán reménykedni hogy visszatér az étvágya és felépül, illetve nem képződik újabb daganat? Mi nagyon szerettük volna, hogy meggyógyuljon, a farokműtét után is sokat kínlódott szegény, aztán egy kis időre helyrejött, aztán az utóbbi egy hétben nem evett, eléggé lesoványodott, alig volt már energiája. Mit gondoltok, mi volt a jó döntés ebben a helyzetben?


2022. szept. 3. 07:00
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem felelős, jó döntést hoztatok. Jobb így, hogy nem szenved szegény cica még hónapokig. Részvétem.
2022. szept. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Csak te tudhatod jó döntést hoztál-e. Visszacsinálni úgysem tudod. Részvétem.
2022. szept. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%
Egy valamit biztos nem csinálnék. Tutira nem közvélemény-kutatnék a témában, vadidegenek között.
2022. szept. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm hordta a cicát hónapokig infúziós kezelésre - bőrrák -, és nagyon reménykedett. Nem sikerült. Neki is meg kellett hozni ezt a döntést és a köztes időben volt egy sovány, szomorú, rossz étvágyú cicája.

Nem tudom, hogy jól döntöttél-e. De már döntöttél és így döntöttél. Ne emészd magadat.

2022. szept. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól döntöttel szerintem
2022. szept. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a bosszantó ebben, hogy felmerülhet a kérdés, hogy ha tavaly novemberben nem diagnosztizálták volna félre, hanem felismerik hogy daganat volt a farkán, akkor megelőzhető lett volna-e, hogy szétterjedjen, áttét képződjön. Mert annyira gyorsan nem terjedhetett, annyira agresszív nem lehetett, ha több mint egy évig komolyabb tünetek nélkül élt vele. A májusi farokműtét után sem végeztek legalább egy röntgen vagy ultrahang vizsgálatot, hogy megnézzék nem-e képződött áttét valamelyik szervében, pedig akkor már másik orvoshoz vittük. Ezt egy állatorvosnak tudnia kellene, különben feleslegesen tanult évekig. Ahhoz képest, hogy mekkora összegeket elkérnek egy-egy vizsgálatért, műtétért, nem végeznek teljes körű és felelősségteljes munkát. Nem lehet kijelenteni, hogy biztosan megmenthető lett volna a macskánk, de azért x százezer forintért többet várna az ember.
2022. szept. 3. 09:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is így döntöttem volna.. Őszinte részvétem, ölelés így ismeretlenül is.
2022. szept. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!