Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős honvágy esetén, ami...

Erős honvágy esetén, ami szorongást, depressziót okoz. Ti döntöttetek (ha esetleg voltatok ilyen helyzetben? Mi segített? A döntésben vagy a nehéz érzéseken túljutni. Hazamentetek, vagy elmúlt egy idő után és utána jobb lett?

Figyelt kérdés
Hogy lehet eldönteni, hogy ez egy átmeneti krízishelyzet, és ahogy elfogadom, minden oké lesz, vagy a saját mentális állapotom veszélyeztetem, és tartós problémákat okozhat? Nem szeretnék "megfutamodni sem, gyenge lenni" de azt sem, hogy itt megroppanjon az egészségem, és a hátralévő életemben így, vagy még rosszabb állapotban kelljen élnem.

2021. febr. 25. 13:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Először is tisztázzuk. Miért van honvágyad? Mire? Szülőkre? Testvérre? Barátokra? A környezetre?


Másrészt, ha depressziós vagy, menj haza. Aki mentális beteg lesz ettől, annak ez igenis nem való, ha gyengének véled magad ettől, ha nem, ez az igazság. Én 1500 km-re élek a szüleimtől, de egyszer sem voltam "depressziós".

Voltak napok, mikor legszívesebben össze pakoltam volna, és haza mentem volna, de SOSE tettem. És azóta sem bánom. A különbség, hogy én beilleszkedtem, de van aki soha nem fog tudni.

Ha te carul érzed magad, pakolj és menj haza. Nem éri meg ezzel éveket elvacakolni, ha soha nem fogod magad jól érezni.

2021. febr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!