Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet alvásra szoktatni...

Hogyan lehet alvásra szoktatni a cicát?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtam egy cicát egy menhelyről. 1,5 év körüli kandúr. Nagyon barátságos, imádja az emberközelséget, bújos nagyon játékos, kíváncsi. Pénteken lesz 3 hete, hogy nálam van és sajnos nem teljesen jutunk düllőre egymással. Próbálok mindent megtenni érte, de mintha semminek se lenne értelme. Egy rakat játékot vettem neki, az elején nagyon szerette őket de egy hét után megunta őket. Ha próbálok játszani vele, nincsen kedve. Próbálom minden nap kivinni a kertbe vagy sétálni vele pórázon mégis elégedetlennek tűnik, unottnak, túl sok az energiája.

Éjjelente felkel és randalírozik a lakásban legalább 2 órán át.Az első héten otthon voltam vele és nagyon jól aludt. Örültem neki. Most megfordult a helyzet.

Teljes állásban dolgozom, nem tudok 0-24-ben vele lenni de ha otthon vagyok próbálok mindent megtenni érte, viszont ezt a helyzet elszomorít és nagyon nagyon kimerült vagyok a nemalvástól. Ha ennyire rossz neki nálam mint ahogy kinéz, akkor inkább keresek neki más helyzet, mert nem szeretném kínozni.

A menhelyen nem voltak szabályok,ezt értem, de nálam vannak. Próbálom rászólással, vízes "sprayzéssel" nevelgetni, de esélytelennek tűnik.



2022. szept. 28. 13:30
1 2 3
 11/21 GFman válasza:
Hasonló volt a helyzet nálam! Költözés után új helyre kellett szoktatni,az első pár hétben munka után mentem ki vele sétálni.Addig esténként egyik szobából a másikba, egyik párkányról a másikra ugrált, nézelődött kifelé.Tudtam az a baja, hogy unatkozik, előtte éjszaka is kint lehetett.Akkor lett csak nyugodtabb, amikor megszokta az új helyet és napközben is kint volt.
2022. szept. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Ivartalanítva van már.

A lézerezést próbáltam és nem érdekli sajnos. Ő mindenre felugrál, nyávog, rángatja a rolót,kaparja az almát.Egyszóval mindent ami mellett véletlen se lehet aludni. Mivel nem akar játszani hiába próbálom ezért gondoltam vele gyakran kimenni, de esős időben kedve sincs kimenni meg ha napos az idő és sokat vagyunk kint, akkor se fárad le semmitől.

2022. szept. 28. 15:38
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
A víz spriccelést én nem tartom jó ötletnek. Feliwayt próbáltad már ?Azért egy menhelyi cica nem egyszerű eset, ezt tudtad mikor befogadtad.
2022. szept. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Sajnos nem volt még saját cicám korábban (csak családi) és nem igazán voltam tisztában vele, hogy ez ezzel jár, mivel az otthoni cica egyébként is teljesen más. Pont azért lett cica és nem kutya mert állítólag a cicákkal kevesebb a baj. Hát ez egy tévedés..Azért nem szerettem volna kölyök cicát mert azt tudtam, hogy nem tudom bevállalni mivel nem itthonról dolgozom és neki sok figyelem kell, de nála meglepetés volt, hogy ez lesz. Senki nem készített fel rá.
2022. szept. 28. 16:24
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Értem, türelem kell hozzá. Esetleg állatorvos tanácsát is kérheted. Nekem pont a kiscicával nem volt gondom. Hamar hozzám szokott, pedig akkoriban napi 10 órát dolgoztam. Olvass kicsit utána a feliwaynek vagy és a macskamentának.
2022. szept. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
67%
Miért fogadtál be olyan állatot, amivel kapcsolatban alap dolgokkal sem vagy tisztában? :/
2022. szept. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a kritikát. Nyilvánvalóan mindegyik macskának más a személyisége, mint ahogy a válaszokból is kiderült. Azt senki nem tudta, hogy nem lesz hajlandó játszani vagy átaludni az éjszakát vagy hogy semmiféle nevelésre nem reagál, akármit csinálok. Az, hogy nem volt még macskám nem azt jelenti, hogy nem is lehet,mert "nem tudok semmit" vagy tévedek? Ilyen alapon soha ne legyen senkinek semmilyen állata, mert mindenki elkezdte valahol egy első állattal..
2022. szept. 29. 18:55
 18/21 anonim ***** válasza:
70%
#16 Én inkább a menhelyet hibáztatnám jelen esetben. Általában az állatok minimum egy pár hetet eltöltenek a menhelyen, nem úgy van, hogy egyik nap beviszik, másnap örökbeadják. Ennyi idő bőven elég arra, hogy megismerjék a cica személyiségét, és ismertessék a gazdinak. Ő pedig tudta volna mérlegelni, mennyire illenek össze. Gondolom itt annyit mondtak a kérdezőnek, hogy "jaj nagyon cuki bújós barátságos" csak vigye el. És most lehet örülni, hogy jaj de jó, nem a menhelyen van, de csak szenvednek mindketten.
2022. szept. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#17

Félreértesz. Te azzal nem voltál tisztában hogy a macska alapvetően éjszaka aktív. Pedig ez elég kezdő szintű infó róluk.

2022. szept. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

A macska 1,5 évig volt a menhelyen.

de képzeld el tisztában voltam, hogy van ilyen. DE nem minden macska tombolja át az egész éjszakát, és általában egy állat tanítható..

2022. szept. 30. 20:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!