Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3-4 hós babát át lehet szoktat...

3-4 hós babát át lehet szoktatni önálló alvásra?

Figyelt kérdés
A pici 3 hós múlt. Cicin alszik el. Este ezzel nincs baj. Hamar vissza lehet fektetni. Nappal viszont ez már problémás. Elalszik a karomban, de amint leteszem felébred és nem alszik vissza. Ha megyek a dolgomra nyűgös lesz az álmosságtól. De ha egész nap ücsörgök a gyerekkel a karomban, akkor meg nem haladok az itthoni teendőkkel.
2021. okt. 20. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak sírás árán. De én csak a saját anyai tapasztalataim alapján mondom ezt.
2021. okt. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Milyen teendők? Van tesó? A fiam a mai napig cicin alszik,ha otthagyom,felkel és sír( 14 hónapos). Elengedtem a patika házat. Takarítok,ha itthon a férjem,mosni tudok mellette, fözni kb.2 naponta szoktam gyors kajákat,addig a férjem játszik vele. Ha nyűgös és nincs segítségem se,rendelek kaját. A tiéd még pici,próbáld magadra kötni,bár a fiam nem szerette sajnos. Akkor veled van,de tudsz haladni. Szerintem is csak sírással ( sírni hagyással) tudnád leszoktatni.
2021. okt. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Nem lehet egy ekkora babát önálló elalvásra szokatni. A sírni hagyással pedig csak annyit érsz el, hogy az egekbe szökik a kortizolszintje és a sírás után még órákig egy beragadt stresszállapotban fog szenvedni. Ha sírni hagyod, azt tapasztalja meg, hogy hiába kér segítséget, nincs aki segítsen rajta. Ne higgy az alvástréninget hirdetőknek, sajnos több kárt okoznak, mint hasznot.


Engedd el a patika rendet, vagy kösd magadra kendőben és úgy csináld a dolgokat. Adamo hintát is szokták szeretni a babák, bölcsőben, pihenőszékben vinni magaddal oda, ahol dolgozol... De a legjobb a hordozás, ilyen picinek karikás szövött vagy előre kötött karikás: close caboo, ha nem nagy súlyú, akkor rugalmas kendő. A kenguru nem jó.


Nekem 1 éves, emlékszem, milyen nehéz volt ez az időszak, de jobb lesz hidd el. Az első 3 azt éreztem, soha többet nem tudom majd rendben tartani a házat, de ez is alakult. :)

2021. okt. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csináld akkor az otthoni teendőket, amikor nem alszik.

Ne állj fel mellőle.

2021. okt. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!