Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Vissza kéne szoktatni a...

Vissza kéne szoktatni a délutáni alvasra?

Figyelt kérdés

A kisfiam (4) úgy 3,5 éves koráig aludt délután, kabe 1,5-2 órát. Viszont nem volt mód jog könnyű elaltatni, és az ebredeshez számított 6-7 órán belül nem ment az esti altatás sem. Azaz este 10-11-kor aludt el, gyakran másfél-két óra (sőt volt hosszabb is!) kínlódás után.

Mivel egyre többször tiltakozott az altatás ellen, és untuk is az esti procedúrát, egy ideje nem alszik délután, és így (tény) hamarabb elalszik este.

De nem tudom, nem árt-e neki. Ha ebédidő után vagy délután valamikor autózik, akkor képes rongybabakent elaludni néha. Olykor álmosnak is néz ki.

De az alvás nem téma. Mivel mostanában sokszor agresszívabb, ezért gondolkodtam el, nem az almossagtol lehet-e?

Az új felállásban is van, hogy kilenc körül vagy később alszik el. Néha nagyon hamar, máskor 30-40 perc alatt.

Mondjuk a kis szusszanas is hiányzik napközben, pláne most, de kicsit tanácstalan vagyok.


2020. máj. 9. 07:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Mód jog = mindig
2020. máj. 9. 07:08
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Ekkora gyerekenk nincs szüksége nappali alvásra - de ha lenne, akkor elaludna külön altatás nélkül is.

HA "vissza akarnád szoktatni", az több órás harc lenne csak, alvás nélkül, sokkal rosszabb lenne neki is meg neked is, mint így.

Az meg, ha este pillanatok alatt elalszik, az lenne a normális, örülj neki.

2020. máj. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha az össz napi alvásmennyiség megvan, akkor nem kell neki nappali alvás. Van, aki 2,5 évesen elhagyja, van, aki iskolaskorig igényli. Az autóban alvás teljesen más tészta, az nem emiatt van.


Ha nem is alszik, azért egy csendes pihenőt érdemes megpróbálni beiktatni. De ha nem megy, nem kell erőltetni.


Az én fiam 4,5 éves, nagyon régóta nem alszik napközben, éjszaka megalussza a 11 órát, van hogy többet.

2020. máj. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben az esetben jobb lenne neki délután is aludni. Nálunk hasonló a helyzet, én hagyom nem aludni, ha látom, hogy nem fáradt, de van, hogy kidől este hatkor, akkor meg nem lehet este lerakni. Én most azt csinálom, hogy 7-kor keltem reggel, 2 körül alszik délután, ha sikerül és csak 1 órát hagyom aludni, így általában fél 9-9 körül le lehet fektetni.
2020. máj. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is kb ez van most. 4 lesz a fiam júniusban. Este 9 körül alszik el, de ha reggel 7-kor, vagy annál később kel, akkor már nem lehet elaltatni délután. Akkor sem, ha totál ki van fárasztva délelőtt. Estefelé látszik, hogy fáradtabb, de jókedvű akkor is, nem hisztisebb vagy ilyesmi. Nem tudom, mi lenne a jó döntés. Reggel nyilván nem akarom felkelteni 6-kor csak azért, hogy aludjon ebéd után. Így viszont az oviban lesz gáz, mert ott leteszik őket, hisz még csak kiscsoportosok (oké, mire megint megy oviba, valószínű már középsős lesz, de mindegy, mert még akkor is le vannak rakva).

A másik, hogy ha alszik 1-másfél órát délután, akkor az esti alvás kínszenvedés, képes túlzás nélkül fél perccel azután kijönni a szobájából, hogy jó éjszakát kívántunk és én kijöttem. Át se érek a nappaliba, már felkelt. És akkor jön a szomjas vagyok (akkor is, ha 1 perce ivott), a pisilni kell, az odabújok még egyszer Apához, az itthagytam a rendőrautót a nagyszobában, az akármi. De ez egymás után 3-4-szer, és ha közöljük vele akár már a második kijövetel után, hogy márpedig nem kísérjük vissza megint, szépen menjen vissza, takarózzon be és aludjon, akkor kezdődik a visítás. De ettől függetlenül utána kijön még kétszer, persze ugyanezzel a kimenetellel. Minden este egy rohadt idegbaj.

Ha nem alszik délután, akkor viszont simán elalszik este.

2020. máj. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát, köszi. Akkor megpróbálom a csendespihenőt.
2020. máj. 9. 20:52
 7/8 anonim ***** válasza:
nálunk is ez van. Viszont én próbálom erőltetni az alvást, mert az oviban is kell majd aludni
2020. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ő is ovis, de az ebéd után mindig elhoztam.
2020. máj. 12. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!