Kezdőoldal » Állatok » Macskák » "Csak úgy" nyávog a macska,...

"Csak úgy" nyávog a macska, vagy valami baja van?

Figyelt kérdés

Tegnap hozzánk került egy kábé egy hónapos kismacska. Ma elvittük állatorovoshoz, nincs semmi baja, kapott féreghajtót stb.

Ámde egyfolytában nyávog, iszonyú éles hangon. Ez alaptartozék, és majd abbahagyja? Kábé már a világból ki tudnék futni...


2022. okt. 1. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg valamit akar. Éhes, fél, törődést kér, stb... Ha eddig az anyjával volt valószínűleg őt keresi. Próbáld meg simogatni, nyugtatgatni.
2022. okt. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém azért csinálja ezt, mert teljesen süket. Elsőre mi sem tudtuk mi a fene lehet a baja, de szép lassan rájöttünk.

Nálad még lehet, hogy csak a tesóit/anyját hiányolja, vagy valamire szüksége van, de ha sokáig így marad vizsgáltasd ki jobban.

2022. okt. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha simogatjátok, meg ölbe veszitek, akkor is nyávog?
2022. okt. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Abba fogja hagyni, de csak ha megszokja a helyét, környezetét, Titeket. Most még fél, hiányzik neki az anyja, az anyatej és az eddigi környezet. Etessétek, dédelgessétek, s akkor hamarabb megnyugszik és nem fog nyávogni.
2022. okt. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

"Imádom" az ilyen embereket, komolyan mondom. Magukhoz vesznek egy állatot (ki tudja miért), majd meglepődnek, mert az állat azt csinálja, amit tud.

Ki érti, ezt!?

2022. okt. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Enyém már nagy, de sokat vinyákol, ha unatkozik.

Órákat van vele foglalkozva nap, mint nap, de az ő elképzelése szerint állandóan vele kéne csak foglalkozni.

Van kutya meg cica pajtija is, őket is zargatja, hogy játszanak vele.

Alig alszik, mindig játszani akar.

Sose nő fel, lassan 4 éves.

2022. okt. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Normál esetben az anyja mellett lenne még bőven a helye. 1 hónapos könyörgöm! Tök egyedül van egy ismeretlen helyen, ismeretlen szagokkal, ismeretlen arcokkal. Hiányzik neki az anyja, a tesói, a szeretet. Vedd az öledbe többször, simogasd, hogy megnyugodjon. Ő még nagyon pici, nagyon sokat kell vele foglalkozni.
2022. okt. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
A macska nyávog, tudod? Vagy ezt nem tanultad az iskolában? De ez tényleg jó, hogy befogadod, aztán meg úgy viselkedsz vele, mint ha valami hangos tárgy lenne, amit nem tudsz kikapcsolni. Néha én sem értem az embereket.
2022. okt. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát, néha (sokszor) én sem értem az embereket, pl. itt, ahol bármit megkerdezhetek elvileg, gyakorlatilag meg a válaszadók lassan már fele nem bírja ki, hogy ne akasszon csakanyt a kérdezőkbe. Ők ti. azért vannak itt, mert mindent tudnak.

Ez az egyik. A másik, hogy mi a célotok az ilyen stílusú valaszadassal, de komolyan? Ami nem is válasz, mert nem a kérdésről szól.

Valamint: voltak már macskaim, de ennyire kicsi még nem, nem tudtam eldönteni, nem valami baja van-e, aggódtam.

Az értelmes, nem halál frusztrált válaszadóknak köszönet! 😀❤️

2022. okt. 1. 23:39
 10/11 anonim válasza:
100%
Nekem is mindig nyávogott a macskám amikor hozzám került, de majd abbahagyja. Meg kell szoknia az új környezetét. Ilyenkor még sok törődést is igényel, de pár nap múlva megnyugszik, és akkor már nem kell vele annyit foglalkozni, mert csöndbe marad.
2022. okt. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!