Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Váratlanul meghalt az 5...

Váratlanul meghalt az 5 hónapos kiscicám. Valakinek valami ötlete van hogy mi történhetet?

Figyelt kérdés

Reggel még minden rendben volt mielőtt evett volna fött csirke májat. Előtte neten utána olvastam hogy ehet-e májat és sokan írták hogy az ő macskájuk imádja a májat(itt gyakori kérdéseken írták) szóval oda adtam neki.

Aztán haza jöttem és már többet nem kelt fel...

Felemeltem és láttam hogy hátsó részéről kegyetlen büdös híg ürülék folyik ki belőle.


Szerintetek a máj lehetett a ludas?



2022. okt. 27. 16:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
32%

A máj a macskáknál A vitamin mérgezést okoz, bűzös híg széklettel, hasfájással, és az állat pusztulásával is jár.


Hálál pillanatában a végbél záróizmai elevenednek, ami széklet szivárgással jár, főleg ha híg a széklet.


Patkányméreg mérgezés esetében az állat a belsővérzésbe pusztul el, aminek árulkodó jele a végbél nyilláson, és szájon észlelhető vérzés.


Esetében a máj miatt pusztult el.


Részvétem.

2022. okt. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
41%

"Hálál pillanatában a végbél záróizmai elevenednek, ami széklet szivárgással jár, főleg ha híg a széklet"


Hálál pillanatában a végbél záróizmai elernyednek*, ami széklet szivárgással jár, főleg ha híg a széklet"


Bocsánat. Telefonrol írok.

2022. okt. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
91%
11-es, de ehhez nagy mennyiseget kellene kapnia! A kerdezo csak nem volt olyan idiota, hogy 1 kilo majjal etette meg...
2022. okt. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
37%

5 hónapos kölyökről van szó.

Nem kell nagy mennyiség, elég ha rendszeresen kapott.

Ha nem, akkor fertőzés is állhat a háttérben.

2022. okt. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
83%

Fertőzés esetén szerintem nem ilyen hirtelen ütne be. Kellett volna, hogy előjele legyen.

A májjal óvatosan kell bánni, de ha csak nem romlott volt és ahogy más is írja, nem egy kilónyit adtál neki, akkor nem valószínű, hogy az okozta volna. Szintén nem ilyen gyorsan (gondolom ez a "hazajöttem" ez pár óra leforgása).

Ha kijárós macska, akkor inkább az lehet az ok. Én is méregre tippelnék. Nem feltétlenül lesz látható vér, ugyanis sok rágcsáló elleni szer idegméreg, tehát blokkolja a keringést, leáll a légzés, stb.. A híg széklet lehet csak a halál pillanatában való elernyedés is.

Érdemes lenne boncolást kérni állatorvosnál, mert nem mindegy, mi történt. És ha tényleg valami méreg vagy hasonló, akkor nem árt, ha tudod, milyen sors várhat a többi cicádra is, ha nem tanulsz felelősséget és továbbra is kiengeded őket a portádon kívülre.

2022. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%
Kijárós macska, gondolom nem lepődtél meg nagyon.
2022. okt. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
71%

A máj csontképződés zavart okozhat, csontos kinövéseket a nyaki- és hátcsigolyákon, illetve ezek összenövését, ami megnehezíti a mozgást, bágyadtságot, bénulást okozhat. De ehhez hónapokon át csak májat kellett volna ennie a cicának, meg lett volna látható jele, nem pusztul el pár órával később, ha májat evett. A máj nem méreg. Hosszútávon, sokat adva okozhat gondot, de itt erről szó sincs, tehát a májat kizárhatjuk, mint a halál okát.

Mérgezés, vagy fertőzés volt. Ha érdekel, pontosan mi történt, boncoltasd fel. Sajnálom.

2022. okt. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
32%

Fagyállót ivott.

Patkányméregnél vérezne a szeme-orra-segge.

2022. okt. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 NTBS ***** válasza:
Mérgezés vagy fertőzés.
2022. okt. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
79%

Sajnálom a cicát.

Ha lesz még másik állatod, akkor ne rakd ki. Ez nem állat"tartás", hogy ott van a kertbe' meg majd a szomszédban bugázik magának valami kaját....

Sajnos a legtöbb kinti macskának ez, vagy valami hasonló lesz a sorsa.

2022. okt. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!