Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska szelídítése?

Macska szelídítése?

Figyelt kérdés

Van akinek van ebben tapasztalata?

Hozzánk lett hozva egy nacsek aki egyfolytában morog, meg fúj ha a közelébe megyek. Meg akartam simizni de odakapott.

Pedig még kaját is adtam neki de aközben is csak morgott. Utólag próbáltam őt békén hagyni, ügyet sem vetni rá, hogy ne hőbörögjön. Valakinek valami ötlet?



2022. nov. 12. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mikor került hozzátok? Ma? Tegnap? Kölyök? Vagy már felnőtt?

Adj neki egy kis időt; egyelőre bőven elég, ha eteted. A simizéssel várj, amíg megszokja a környezetet.

Az is lehet, hogy bántalmazták eddig; legyél hozzá türelmes, majd alakul még ez, ha már biztonságban érzi magát:)

2022. nov. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy milyen állatról van szó először el kell nyerd a bizalmát és azt úgy tudod elérni hogy nem nyöszteted a simivel hanem hagyod hogy lássa te adod neki az ételt,italt,nem bántod stb...

Ha nagyobb macska akkor még hozzád kell szokjon mert új vagy neki ha kicsi akkor meg még inkább érthető hisz kicsi.

A macska eleve olyan hogy akkor van simi mikor kedve van,elég öntörvényű tud lenni.Én emiatt nem is szeretem őket.

2022. nov. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont azt kell csinálni amit elkezdtél. Békén kell hagyni.

Akár hetekig, hónapokig. Hagyni kell hogy belakja az új otthonát, hogy megszokja a helyet is és a jelenlétedet is, és biztonságban érezze magát.

Meg kell várni míg ő maga közeledik.

Én egy idő után, amikor már látnám hogy nyugodtabb, leülnék a földre a szobának egy jól látható pontjára, és játszanék valamivel ami a macskák számára érdekes. (Madzag, alufóliagalacsin, vagy lézer pl.) Ha odajönne, hagynám hogy beszálljon, játszanék vele, de akkor sem simogatnám meg. Így össze lehet haverkodni.

Ha nem jönne oda, akkor másnap is leülnék játszani. Nem mutatnám a jelét hogy szeretném ha odajönne, nem hívogatnám. A saját döntése kell hogy legyen, neki kell közeledni, amikor biztonságosnak érzi. Ha már többször volt közös játék, lehet erősíteni a kapcsolatot jutalomfalatkákkal is. Ha egy idő után megszokta hogy veled jókat tud játszani és finomakat kap tőled, akkor el lehet kezdeni hozzászoktatni az érintéshez. Kis fül mögötti vakarás meg ilyenek, azt nagyon szeretik. A hasához ne érj mert a macskák többsége nem szereti.

Igazi türelemjáték, de megéri, mert egy csoda mikor az embernek sikerül elnyerni egy állat bizalmát.

2022. nov. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálja, mert még fél és nem érzi magát biztonságban. Most még ne erőltesd a simogatást, neki ez nem jó, hagyd békén. Adj neki időt, majd ha megszokja a környezetét és érzi, hogy minden rendben van, nem fogjátok bántani, akkor fokozatosan lehet próbálkozni. Legyél türelmes, lehet rossz tapasztalatai vannak más emberekkel.
2022. nov. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már nem igazán lesz szelid ha felnőtt de az elérheted hogy ne fújjon rád és ne morogjon de ha még ideges akkor hagyd hogy már ne érezze magát feszülten.
2022. nov. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Felnőtt, nem volt bántalmazva, csak egy ideig van nálam, nem az enyém. Mostanában békén hagyom. Már kevésbé agresszív amúgy. Köszi a válaszokat!
2022. nov. 15. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!