Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hét múlva hozzuk a kiscicát...

2 hét múlva hozzuk a kiscicát lakásba. Mire figyeljünk?

Figyelt kérdés

páromnak már volt macskája,de én nem tudom mik a bevált szokások egy cica esetében,gondoltam rákérdezek.

megkapja a bolhairtót,a veszettség ellenit már az első nap. kaparófa,cicaWC,játékok,alvókosár,etetőtálka. Mi kell még neki? A lakásban mire figyeljünk oda? Mit ne tartsunk elöl?

Tágasabb,egyszobás lakásba hozzuk. Ja és kislány lesz,aki eddig targoncák és esztergagépek közt nevelkedett(oda fialt le a mami :)


2010. szept. 30. 07:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A résekre figyeljetek oda.Tömjétek be. Tv mögé ne tudjon bemenni,vagy ahol vezetékek vannak.Mert megrághatja. ( Enyém is 6hónapos és mindent rág még :)

2010. szept. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
milyen aranyos lehet, kérdező nem linkelnél be róla egy képet?
2010. szept. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha vannak nyitott polcaitok, azokat pakoljátok le, előszeretettel játszik a kis porcelán szobrocskákkal (és veri le őket). Ha van olyan bútorotok, amit féltetek, attól szabaduljatok meg - szinte biztos, hogy szívesebben fogja a fotelt kapargatni, mint a kaparófát.
2010. szept. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vezetékek, macskára mérgező szobai dísznövények.


Alom legyen, és kötelező legalább naponta tisztítani, mert a kismacska azonnal büntet. A mienk 24 óra 1 másodperc után, és mindig az ágyon, nevelő célzattal (csak hogy kapjunk már észbe).

2010. szept. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igen, a cicawc nagyon fontos, mutassátok s meg neki:) mielőtt mentek aludni, játszatok vele jó nagyot, hogy kifáradjon:)(így van esély az alvásra az 1. napokban is):)nálunk menő volt még anno a földig érő függönyökön való felmászás is, sajnos ezen csak a másik függöny segített:S:) egyébként a bútorgyilkolásról le lehet szoktatni, egyszer lett megpróbálva nálunk is, aztán beszereztem ilyen spriccelős izét, és ráfújtam egyet, ha nekiállt kaparni, utána azonnal tudta, h ez nem pálya itt, és koppkop(most 14) egyik bútorunk se árulkodik arról, h cicánk is van:)(max a szőr):)
2010. szept. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, az kimaradt, h természetesen csak víz volt benne:)
2010. szept. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

08:01 vagyok:

Még annyit, hogy most, amíg kicsi, alapozhatod meg azt, hogy ne legyen lopós. A nálam bevált módszer: sicc, és ha nem ért a szóból, akkora tasli, hogy a padló adja a másikat. A második esettől elég a sicc.

Ezt persze kombinálni kell azzal, hogy ha nem játszik önkiszolgálóst, hanem kér, akkor mindig kap is. (Mi nyugodtan elől hagyhatunk bármilyen kaját, sohasem dézsmálja meg. Ha kell neki, odajön, és megböködi a karomat a mancsával, hogy kóstolgatna.)

2010. szept. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szia! csak azzal szeretném kiegészíteni, hogy nem a veszettség elleni oltás a legfontosabb, hanem a kombinált

védő /parvo+macskanátha ellen /, valamint a féreghajtás.

ha szobacica lesz, fölösleges a veszettség elleni.

üdv-cicás-

2010. szept. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Hát de ugyebár kinti cica volt és úgy viszik lakásba....tehát szerintem kell a veszettség elleni.

Nem tudom milyen anyagi helyzetben vagytok, de én azt ajánlom,hogy kezdetben mindenféle kaját vegyetek neki, kapjon maradékot és száraztápot is, ne legyen csak tápon nevelkedő macsek, mert akkor 2-3 év múlva olyan finnyás lesz,hogy a legdrágább macskakaja se lesz jó neki. Én kitekat csirkés+pennys halas+valami német halas kaja mixet adom nekik,de ők leginkább maradékon élnek, mert anyukám szakács=)

És sokszor adjatok neki husit.Én pl a boltban kapok ilyen "maradékokat"a húsokról(bőrke, inas hús,zsíros részek..) a csirkehusit kaphatja nyersen,de a többit meg kell főzni.

És igen,már kezdetekben le legyen szoktatva a lopkodásról, mert rá fogtok fázni ha ezt nem nevelitek ki belőle=)

És mindenképp figyeljetek arra is,hogy ne kaparjon semmit a kaparófán kívül.Hiába lesz kaparófa, mindent fog kaparni, csak azt nem=)

2010. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is azzal a válaszolóval értek egyet aki azt mondja nem a veszettség elleni oltás a legfontosabb.

Erről különben az orvos is felfog világosítani, sőt, ha egész kicsi a cica nem is fogja oltani még.


Én nem szoktam rögtön beadatni az oltásokat, kb. 2 hétig megfigyelném a helyedben. Ha hasmenése van vagy bármi más nem lehet oltani. És ismeretlen helyről bekerült macskáknál sajnos gyakran előfordul valami (kisebb) betegség.


Érdemes lenne egy luokózis és fiv szűréssel kezdeni, ezek után jöhetnek az oltások (2 kombi és 2 leukózis elleni). Ha csak lakásban lesz én se tartom olyan fontosnak a veszettség elleni oltást.

A féreghajtás viszont nagyon fontos. Ezt ajánlott az első féreghajtás után még kétszer ismételni (tehát 3 napig nyomni bele a pasztát vagy a tablettát. Cestal Cat, Milbemax illetve a Drontal Cat elég jó, ezt érdemes otthon tartani mindig és a továbbiakban is 3 havonta féreghajtani)

Nézd át a fülét, mert az utcáról bekerült kismacskák gyakran fülrühesek, ezt fülcseppel (dexoryl) pár nap alatt helyre tudod hozni.

És már egész kicsi korban lehet ivartalaníttatni, nagyon sok rossz szokás kialakulása előzhető meg ezzel.

Kajánál érdemes rámenni a jobb minőségre, főleg kiskorban. Szerintem legjobban akkor jársz, ha főként száraztáppal etetsz (nem mondom, hogy ne kapjon időnként konzervet és főtt kaját). Nagyon könnyű a macsekokat elkapatni. Ha most elkényezteted mindenféle konzervvel, nasival később nehéz lesz rászoktatni arra, hogy normálisan egyen. Ha csak pépes dolgokkal eteted folyamatosan hordhatod majd dokihoz, hogy leszedje a fogkövét.

2010. szept. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!