Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy szoba macskának kb mennyi...

Egy szoba macskának kb mennyi a fent tartása havonta? Gondolok itt kajára,halomra, stb.

Figyelt kérdés
2023. jan. 14. 19:33
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
23%
Egy szobára való macskának? Rengeteg.
2023. jan. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%
10 ezer forint csak a kaja, ha alutasakossal eteted. Aztán alom, állatorvos stb. Szerintem 20 ezer forintot számolhatsz havonta.
2023. jan. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
91%
Joserával száraztáppal etetek. A 16 kilós nem fogy el 2 hónap alatt sem. Így a kajája és a Fressnapfos saját márkás alomja együtt kb havi 20 ezer forint. De lehet sokat mondtam.
2023. jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
88%

Na nalam igazabol ugy van, hogy kb 10-es a kaja havi szinten (applaws szarazat eszik, 2-3 naponta 1 alusat, meg kap hust is), az alom havi szinten 5 ezer korul van es igazabol mas koltseg nincs.


Allatorvoshoz evente viszem azert oltasra, de benti macska, en ugy dontottem, hogy kullancs-bolha ellen havonta nem adok neki semmit, mert nem akarom “feleslegesen” terhelni a szervezetet. 10 eves mar a cicus, meg soha nem volt bolhas vagy ilyesmi. Ja de fereghajtot kap 3 havonta, ahhoz ragaszkodom.

Szoval havi koltseg 15 ezer, akkor ehhez jon a fereghajto 3 havonta, meg neha ha olyan kedvem van, kap egy vetri dmg (immunerosito) kurat, de pl 2022-ben kihagytam, szoval mikor hogy :D

Beteg eleteben eddig egyszer volt, szerencsem van vele ilyen szempontbol. De szamolni kell ugye ezzel is, benne van a pakliban mindig egy betegseg, ami sokba kerulhet.

2023. jan. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
87%
Kb 14 ezerert szoktunk havonta rendelest leadni, ez a havi alutasakos es szaraz, meg egy alom. Egyeb fix koltsege nem igen van, nyilvan neha veszel neki ezt-azt, jatek, uj butor, amit akarsz, de ezeket ugye akkor veszed, ha epp belefer. Orvoshoz csak akkor viszem, ha baja van, szoval ez sem egy havi fix kiadas.
2023. jan. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
77%
Havi kb. 15.000 Ft
2023. jan. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Darius- ***** válasza:
9%

Tehat te olyat tartasz, mivel varosban élsz és nem tudod kivinni, amely egész életét egy szobaban tolti. Én megértem azt, hogy masképp nem tudnal tartani macskat, mégis az apartman nem allatoknak valo, siman tekinthejuk bortonnek, mivel nem nagyobb annal. Tudom egyeul vagyok ezzel a nézettel itt, de ez engem nem érdekel.

Én nyilvan falun élek, a macska télen alszik benn vagy mikor akar, nem is tudnam éjjelre benn tartani, mert ki akar menni, alatalaban éjjel aktivak. Kivéve mikor hideg van, akkor behuzodik és meg is van a helye, éppen a kandallo mellett.

Én a zsiros hust nem eszem meg, eért az mindig neki megy igazabol + a sovany husbol is kap ugyanennyit, mert az is kell nekik, tej nyilvan. Szoval nyugodtan odaadhatod a maradékot, ha az hus, nem lesz tole semmi bajuk. Tolem bolti kajat nem kapnak. Megvan errol a véleményem és el lehet olvasni sok hany E+ szam alapanyagot tartalmaz.

Amikor dolga van, mindig kikérezkedik, igy alommal nem kell bajlodnom, amikor hideg van én mar tudom vissza kell engedjem ilyenkor 5 perc mulva.

2023. jan. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
90%

Darius, felesleges 0 pontos véleményt írnod, mert semmi haszna a kérdező számára. És jó ugyan a macskának a húsmaradék, tényleg semmi baja nem lesz tőle, de azért a tápokban vannak extra vitaminok, amik idősebb korban màr biztosan jól jönnek. Tej nyilván, mi van??? A macskának nem szabad tehéntejet adni a közhiedelmekkel ellentétben, mert hasmenése lehet tőle, nem való neki! De biztos vagyok benne, hogy szerinted az ivartalanítás is felesleges, meg féreghajtót adni is...


És igen, egyedül vagy a véleményeddel. A macska nem kutya, tökéletesen elvan egy lakásban is. Egy baràtnőm kertkapcsolatos lakásban nőtt fel, volt egy macskájuk, aki 5 évig ki sem rakta a lábát a kertbe. Aztán tamadt egy random gondolata, kiment és egyenesen utált a fűben sétálni. Szóval nem minden macska egyforma.

2023. jan. 15. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
82%

Az alom 5000. Az alus kaja 9000. A száraz attól függ, hogy van-e a zooplusban, vagy boltból kell venni, akkor 8000. A bolha spot on szintén 8000.

31.000- 2 macska.

2023. jan. 15. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
30%

kell kb 20-30 kg alom az van vagy 5000 forint


Az etetésnél sokat lehet sporolni

Például ha rászoktatod a macsekot valami nagyon drága alus kajára akkor mást nem lesz hajlandó megenni igy qwa drága lesz az etetése

Ha alusat adsz neki akkor napi 2-3 tasak elfogy

Érdemes a száraztápot is adni neki már kiskorától mert az olcsóbb

+ sose a legdrágább alutasakost vedd neki, max néha

Kb 20 ezerben benne van egy macska tartása havonta ha csak macska kajával eteted!

2023. jan. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!