Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy szoba macskának kb mennyi...

Egy szoba macskának kb mennyi a fent tartása havonta? Gondolok itt kajára,halomra, stb.

Figyelt kérdés
2023. jan. 14. 19:33
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
80%

Darius


A macska laktóz érzékeny, nem ehet tehén tejet.

A disznó hús nyersen férgesedést okoz.

Májat a macska nem ehet, mert A vitamin mérgezést kaphat, amitől megvakulhat, de el is pusztulhat.


Egy macskatáp összetételére jobban odafigyelnek a gyártók mint az általad esetlegesen fogyasztott párizsira.


Egy bent tartott macska átlag életkora 13-16 év.

Kint lévő macskáknál ez a szám 4-6 év.


Valamint. Nem az volt a kérdés, hogy neked mi a véleményed a lakásban tartott macskákról. Hanem az, hogy mennyibe kerül egy szoba macska tartása.


Ergo a kutyát se érdekli mit gondolsz. Főleg ha még az etetéséhez se értesz.



A kérdésre.


2 szoba cicám van. Havi 45 ezerbe kerülnek. Eü szempontból biztosítást kötöttem rájuk, és erre kel is van különítve pénz ha szükség lenne rá.

2023. jan. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Darius- ***** válasza:
52%

21- Elolvastam az elso 2-3 mondatod, a tobbit nem. Azt én nem irtam azzal etetek. Nem érek ra a hulyeségeidet olvasni. Éppen beszélgettunk, vitaztunk normalisan a 8-al, mert most ellenkezik a véleményunk, kulturalt modon.

Te ebben nem fogsz résztvenni most sem.

2023. jan. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Darius én vagyok a 8-as, a többi vitádat viszont nem velem folytattad. Akit te 8-nak hittél, velem ellentétben ékezeteket nem nagyon írt le a véleményében. Amúgy meg egyetértek vele. :D


Bevallom, igen spekuláltam. Mert sok hozzád hasonló laza elvű macskatartót nem érdekel az állat állatorvossal való kezeltetése stb...


Egy barátnőm 13 éves kijárós macskáját nemrég elütötte egy autó... oké, 13 év az szép kor egy macskának, de basszus, ha bent tartjuk a lakásban, akkor maximum egy betegségbe fog belehalni, nem mérgezésbe vagy autós gázolásba. És ők nem ivartalanították a nőstény macskájukat, szóval mindig vannak kiscicák. Azt mondja ő nem fogja győzködni a szüleit... eléggé bosszantó ez a hozzáállás sajnos, de mit lehet tenni.


21 én is adok néha főtt húst vagy párizsit a macskámnak, de kap rendes tápot is, amiben benne van a neki szükséges tápanyagok jelentős része, plusz kap féreghajtót félévente, kötelező oltásokat megkapja, benti ivartalanított kandúr macska.


Mivel fehér, nem is lenne jó neki kint, a fehér bőre miatt könnyen laphámrákot kaphatna. 3 szobánk van, gyerek még nincs, tök jól elvan Darius.


Napi 2x 10 percet elég játszani vele, elfoglalja magát a játékaival. De legjobban az alugalancsint szereti, ha dobálom neki. XD Néha átmegy a szomszédhoz, de ott nem kap kaját, megbeszéltem vele. :) Tök jó, hogy ilyen jó fej csajszi, mert legalább van kire bízzuk ha nem vagyunk itthon hétvégén.

2023. jan. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
73%

Nos én meg olvasás nélkül töröltem a privátodat. Nem érek rá a hülyék hülyeségeire.


#21 Vagyok.

2023. jan. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden falusi macska hal meg mergezesbe vagy auto altal, de megvan ra az esely, ez a lenyeg.

Apukamnal kb egy macska sem maradt meg 2-3 evnel tovabb, egy van, akirol tudom, hogy vert hanyt ok meg szartak ra, utana gondolom elvonult valahova meghalni :( A tobbi csak eltunt, remelem, hogy inkabb valami szomszed befogta oket, es nem ok is hasonlo sorsra jutottak.

Anyukam par eve koltozott falura, ok a hazzal egyutt “kaptak” egy rakas kobor macskat, akik csak ugy jarnak hazrol hazra enni, ok is etetik oket, folyamatosan vannak kiscicak is, na most arra anyukamnak nincs kerete, hogy 10 macskat vigyen ivartalanitani, egy kolyok volt, akit befogadott es hurcolt orvoshoz, mert beteges volt, o azota 100% benti cica naluk, volt egy masik kolyok, akit szinten vitt orvoshoz par alkalommal, mert az is a mergezes jeleit mutatta, probalta apolni, de az a macska a kezei kozott halt meg, egy par hetes, honapos szerencsetlen kolyokmacska.

Igen, az almok egy resze felno es lesznek macskak, akik sokaig is elnek. De ha nekem van 1-2 macskam, akit szeretek, oket nem akarom kitenni a kockazatnak.

Nem tudom, mit csinalnek, ha a macskam, aki 8 eve velem van kolyokkora ota, hirtelen eltunne vagy azt kene vegig neznem, hogy mergezesbe hal bele, vagy az ut szelerol kene osszekaparnom, mert meg az egeszsegi allapota alapjan legalabb 6-7 evig szamitok a tarsasagara.


Az embernek jobb az itelokepessege, te eleve nem rohangalsz at az uton, jobb esetben, de ha kozlekedsz autoval, biztos tapasztaltal mar olyat, hogy lelep a gyalogos eled, mert nem vesz eszre, es egy pillanatra megdermed, mikor meglat teged autoval. Ilyen allatokkal picit gyakrabban megesik, aztan ebbol lesz a baleset, mert rengetegen ugy vannak vele, hogy egy macska miatt nem fognak fekezni vagy szimplan eszre sem veszik, mert nem olyan feltuno.

2023. jan. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Darius- ***** válasza:
0%
24- Pontosan emiatt nem kell reagalj a kommentjeimre sem itt sem mashol. Nem fogok veled foglalkozni, mert azt szeretnéd
2023. jan. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 Darius- ***** válasza:
0%
23- Az enyém is fehér, a fajtja perzsa. Illetve tobb van, mert a nnagymamam tobbet tart, de ezt én kivalsztottam magamnak, mivel én talaltam. Ha nem engeded ki hogy megy at a szomszédba ? Vagy albérlet ahol éltek ? Ha kap féreghajtot nyugodtan adhatsz neki disznohust is, nem lesz semmi baja tole. Nekem ezt mondtak. Amugy az enyém is gyakran jatszik, most is elobb a karacsonyfarol probalta leszedni a gombot, volt amikor sikerult is neki. Maskor pedig a tukorben nézi magat, oda is bok, mert azt hiszi valaki ott van. De igazabol az a legérdekesebb, hogy nem fél a kutyatol, mar osszebaratkoztak, ennek orulok nagyon.
2023. jan. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
78%

8 vagyok. 3 szobás lakásom van, 27 éves nő vagyok és 2 métert kell sétálnia a macskának a másik lakásig, szóval az utcára ténylegesen nem megy ki.


Jaj Istenem... normális tenyésztő (nem szaporító) oda se ad FEHÉR fajtamacskákat úgy, hogy nem benti tartásra...


Az a baj, hogy eszméletlen alapnak tartasz valamit, amivel nem kell egyetértenie senkinek! Az állatvédelmi alapelvek alapján a macska nem kint tartandó állat. Vitatkozhatsz bárkivel ezen, legyetek boldogok falun, de fogadd el, hogy más emberek mondjuk városban laknak, örülnek, ha egy albit ki tudnak nyögni, de ettől még nyugiban tudnak tartani háziállatokat BENT.


Részemről nincs értelme erről többet beszélni.

2023. jan. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 Darius- ***** válasza:
0%
Ellenoriztetni fogom. Hamarosan talalkozunk. Amirol irtal, elolvastam amugy, hogy orulj, az kobor macska volt, a faluban rendesen tartott macskak nem csontsovanyak és nem atkasak. Tovabba, arrol sem irtam, hogy majjal etetem a macskamat és napra viszem, disznohussal etetem. Szoval ez mind ragalmazas, ugyanakkor zaklatas is, hiszen a 26 kommentben kértelek az ellenkezojére. Személyeskedés is, mert engem minositel pejorativan. A rendorségen ezeket megbeszéljuk. Ezt irtam privat modban is, nyilvan nem valaszoltal, hiszen akkor kiderulne biztosan ki vagy.
2023. jan. 17. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Darius- ***** válasza:
0%
Tehat ha én kiengedem a macskamat, mert megtehetem ezt, az nem azt jelenti, hogy napon van, hanem jelentheti azt is, hogy arnyékban. Vgay ha hust adok neki az szintén nem azt jelenti, hogy disznohust kap. A maj pedig fogalmam sincs honnan jott elo. Tehat érted mi a gond és miért nem helytallo a valaszod. És ha mindezeket meg is tenném nem buncselekmény.
2023. jan. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!