Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy szoba macskának kb mennyi...

Egy szoba macskának kb mennyi a fent tartása havonta? Gondolok itt kajára,halomra, stb.

Figyelt kérdés
2023. jan. 14. 19:33
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Az elején sok, a macskabútor, alomtálca, hordozó, állatorvos (2 oltás, majd kicsit később ivartalanítás).

Aztán szerintem a későbbiekben lecsökken az összeg. A kaja minőség függvényében 5 és 15 ezer körül lesz. Az alom nálunk például heti 1000 forint körül jön ki, de lehet kevesebb.

2023. jan. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 Darius- ***** válasza:
0%
8-Az a baj spekulalsz. Nem felesleges a féreghajto, meg is kapta. Mivel dolgozok allatmenhelyen (néha beugrok 7végén, leirtam itt is tobb helyen mas kérdésekbe). Az ivartalanitas sem az. Amiatt a masodik részben irtal, hogy egy macska nem szeret kinn lenni egyedi példa, ha igaz persze, kivételek alapjan ne dontsuk el mi az alap igazsag. Ti akik varosban tartotok apartmanban macskat, mind allatkinzok vagytok szerintem. Jobbik eset a varosban levo kertes haz, akiknek van ilyen, ott a macskak is sokat vannak kinn.
2023. jan. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
73%
Darius, gondolom a gyerekedet is engeded akkor szabadon szaladgalni, hagy menjen, te nem tudod visszatartani. Ha nemet mondasz a gyereknek es bog miatta, mint az isten, akkor gyerekkinzo lettel? :) Kezdem azt hinni, a macskak tenyleg hipnotizaljak az embereket, csak nehanyakra meg jobban hatassal vannak XD Te nem tudod bent tartani, anyam…
2023. jan. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Darius- ***** válasza:
0%

13- Miért kéne benn tartanom, azért mert a varosiak nem tudnak ezt masképp megoldani ? Élje le az életét egy szobaban ugy mint a vadak az allatkertben ? A vadmacska, amelybol kialakult emberi allatartas utan a hazi macska, szintén kinn él.

A gyerekem, bar fogalmam sincs honnan tudod van nekem, nem a szobaban éli le az életét, tehat ez rossz példa.

2023. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

14 Megfigyellek, estenkent lesek be az ablakon, mit csinaltok🥸🤣 Nem konkretan a gyerekedre gondoltam, csak ugy altalanossagban irtam, ha van, ha lesz, vagy barkinek a gyereke, nyugi, nem kell parazni.

Nem rossz pelda, mert a gyerekedet is ezer dologban kell korlatozni, amit o szeretne csinalni, de te tudod, hogy nem lehet, mert rossz vege lehet. Az uton pl akkor sem engeded rohangalni, ha epp nem latod, hogy jonne auto. Altalanossagban nem engedsz meg neki olyan dolgokat, amik veszelyesek lehetnek a szamara, hiaba veri magat a foldhoz is akar.

(Tudom, tudom, nalatok semmi veszely nincsen, minden szomszed egy allatimado tunder, es az erdo kozepen laktok, ahol 1000 kilometeres korzetben nem jarnak autok, mint az osszes kijaros macskas gazdi.)

2023. jan. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
15-20 ezer/hó + 100 ezer a malacban, ha baj van és kell dokira (de van, hogy ennyi se elég, ha nagy gáz van).
2023. jan. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
89%
15 millio hajlektalan allat van Magyarorszagon. Most akkor mi a jobb nekik, az utcan fazni, betegen, sokat bantanak is, vagy egy befogadonal elni lakasban? En is videken nottem fel, nekunk is kinti macskaink voltak, vagy elutotte oket az auto vagy parkanymerget ettek a szomszedban. Sajnos a modern kornyezet mar nem alkalmas arra, hogy a cicak szabadon eljenek.
2023. jan. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 Darius- ***** válasza:
30%
8-Pedig mar kezdek parazni valoban, mert tényleg az erdo kozepén lakok hegyi faluban Budapesttol 2 500 kilométerre. Szoval ha nem ismersz, lehetnek paranormalis képességeid vagy jok a megérzéseid, akar kamatoztathatnad is, nem ironia ez tolem. Sokaknak van ilyen képessége ugy , hogy nem tud rola
2023. jan. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 Darius- ***** válasza:
48%

17- Tehat mi emberek se menjunk ki autoval, mert naponta atlagban Magyarorszagon meghalnak autobalesetben kb oten.

Én falun Magyarorszagon, mert éltem ott, senkit nem lattam, hogy ne engedte volna ki a macskat a hazbol. Ezt csak uj beirhattad éltél falun, nem bizonyithato. Lehet igazat irtal, lehet nem. Tudom sokat utnek el autok, de ezek tobbsége kobor vagy amelyik éjjel amszkal, amikor nehezen lat a sofor. Kivételek persze mindig vannak, mint példaul részeg vezeto, de azért ez nem mindennapos korantsem.

2023. jan. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
19-es- feltetelezem tudatosabb leny vagy egy macskanal, igy talan kevesbe veszelyes rad nezve az autoforgalom. Nemcsak ugy beirtam, macskamento szervezetek egyhangulag allitjak, hogy a modern kornyezet veszelyes a macskaknak. Velem egy szerzodest irattak ala, amiben vallaltam, hogy benti cicakent tartom. Egyebkent oda se adtak volna.
2023. jan. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!