Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan etessem a 6 hetes,...

Hogyan etessem a 6 hetes, talált kiscicámat? Aki nevelt már fel ilyen csöppséget, kérem, segítsen!

Figyelt kérdés
Múlt héten találtunk a csatornában egy átfagyott, átázott kiscicát. Magunkhoz vettük, bár nem láttunk sok esélyt arra, hogy életben marad. Azóta naponta 5 alkalommal etetjük, szobahőmérsékletű, laktózmentes cicatejjel, cumisüvegből, mert tálból még nem eszik. Pedig az állatorvos szerint lassan rá kellene szoktatni a szilárd táplálékra. Vettünk 2 féle Whiskas Junior cicaeledelt, az nagyon puha, könnyen megenné, de egyszerűen nem hajlandó rá. Mintha még nem tudná, hogy is kell azt. Beleteszi a kis fejét a tálkába, és a benne levő ételt úgy szopja, mint a cumit. Próbáltam úgy is, hogy a szájába adom, falatonként, de egyszerűen nem nyeli le, hanem kiköpi. Fogalmam sincs mit csináljak. Adjam neki a tejet, ahogy eddig, és ha akkora lesz, eszik majd magától is? Amúgy az orvos szerint erős kiscica, és egészségesnek is tűnik, bár a hasa kicsit fel van puffadva a tej miatt. Adott neki emésztést elősegítő gyógyszert, az talán használ majd. Amúgy hasmenése nincs, a széklete normális, és hogy így is maradjon, evés után mindig dörzsölgetem kicsit a pociját. Mi egyebet tehetnénk még érte? Szerintetek normális, hogy még nem eszik?
2010. okt. 6. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
próbáld meg a konzerv kaját beáztatni tejbe és úgy etesd meg. működnie kéne így. lassan rászokik az ízére és akkor a tejet is elhagyhatod.
2010. okt. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Mi tojássárgáját kevertünk össze cukorral, azzal cumiztattuk, kb. 4 hetes volt akkor. Az sűrűbb, mint a tej, átmenetet képez a folyékony és a szilárd között. Aztán jött a tejbe áztatott kenyér, majd májkrémes kenyér, házikoszt, majd utána a húsos macskaeledelek. Darlingot vettem neki, konzervet. De évekkel később mondta valaki, hogy a száraztápban több és jobb tápanyag van (talán vitamindúsabb, vagy már nem emlékszem, miért jobb az). Lehet, hogy azt is meg kéne kóstoltatni vele. Nem tudom, hogy a te cicád ezt mennyire fogja szeretni, a miénk rászokott. De a miénknek megvoltak az ösztönei kb. 6 hetes korától, hogy elkapja a madarakat, rágcsálókat, innen láttuk, hogy kívánja a húst.
2010. okt. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szia! a nóziját kend be a finom pépes kajával, azt kénytelen lenyalni, de viszont rájön az ízére és majd önállóan is nekilát.

még nagyon fiatalka,de meg fogja tanulni:)

amúgy mindent jól csináltál eddig.

üdv-cicás-

2010. okt. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, és miután megkóstolta a Darling konzervet, utána más kaja nem is kellett neki, csak hús hússal.
2010. okt. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

14.36osnak:

tojás meg cukor?egyenlő a halállal. kenyér felpuffasztja. örülj neki hogy nem lett komolyabb baja. nem onnan tudhatod hogy húsevő a macskád,mert elkapott egeret stb. alapjában véve ragadozóak!

2010. okt. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm az eddigi válaszokat, aranyosak vagytok. :) Közben elmenem etetni, és megpróbáltam úgy, hogy a Whiskas Juniort átnyomtam egy kis szűrőn, összekevertem kis tejjel, hogy még pépesebb legyen, és abból evett egy nagyon picit. Többet kent a kis pofijára, mint amennyi a szájába ment, de bízom benne, hogy szép lassan rákap a dologra. :)

Azt tudom, hogy a tojássárgája is jó tejjel kikeverve, első nap azt adtunk neki, amíg nem volt itthon cicatej.

Ja, meg vettünk száraz tápot is, olyat, amire meleg vizet kell önteni, és attól pépes állagúvá válik. Aztán miután kihűlt, adható a cicának. Holnap majd azt próbáljuk ki. Örülök, hogy akkor nagyjából jó úton járok. :) Nem szeretném elveszíteni a picit, nagyon megszerettem. Ha pedig mégsem maradna életben, legalább elmondhatom, hogy megtettünk mindent.Azért nagyon nehéz neki így anya nélkül. Ne haragudjatok, kicsit hosszú lettem. :)

2010. okt. 6. 15:15
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is volt már ilyen, hogy kiscicát kellett etetnem, mert az anya cicám szült 2 cicát, és sajnos meghalt az anya cica, mikor pár hetesek voltak a kicsik!:( Mi is cumisüvegből adtuk neki a kaját, vettünk az állatkereskedésbe ilyen direkt cicáknak való tápot, amit vizzel kell higittani(ezt vettél teis, ahogy olvastam), aztán szépen rászoktak a rendes cicakajára is (konzerv), ugy, hogy beledugtam a szájába, utána 1-2 napig nyalogatták még csak a husdarabokat, aztán utána már rendesen meg is ették!:) így meg főleg nehéz, mert az anyukájának kéne rászoktatni az evésre!:( Amúgy egyik válaszoló írta, hogy a kenyértől felpuffad... Nekünk van egy lábos, amibe összegyűjtjűk a házikosztot, az elején általába mindig csak kenyér van, a macskák meg kiszedik, és azt eszik, ha nem felel meg nekik a száraztáp, mégis élnek még, egészségesek és fel sincsenek puffadva! sok sikert a cica neveléshez, kérdező!:))
2010. okt. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én cicám öthetesen került hozzám az ujjamra raktam a macska kaját és bedugtam a szájába.Először csak nyalogatta harapdálta aztán már este a tányérról evett.Mondjuk nagyon eszes cica mert már a harmadik napon teljessen szobatiszta lett és mindent nagyon könnyen megtanul
2010. okt. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok, ismételten köszönöm a válaszokat! :) 2 nap alatt nagyon sokat haladtunk előre, még négyszer megy a cicatej vagy tápszer, de már elkezdte ízlelgetni a péppé tört konzervet is, aminek nagyon örülök, bár amit elnyalogat belőle, az önmagában nem elegendő. De minden nap ügyesebb, okosabb és erősebb. :)


Kedves 16.49-es, a mi másik 2 nagy cicánk is a házi kosztot kedveli a legjobban, és biztos, hogy később a pici is fog kapni, ha megnő és megerősödik. Csak most még olyan kis csöpp, és annyira szeretnénk vigyázni rá! De hiszen tudod, hogy cseppet sem egyszerű "cicamamának" lenni. Most mi vagyunk az anyukája, hozzánk ragaszkodik és tőlünk várja a gondoskodást. :) Amúgy örülök, hogy sikerült felnevelned a piciket, remélem, nekünk is sikerül. :)


Kedves 18.59-es, hihetetlen, hogy a cicád gyakorlatilag egy nap alatt rászokott a szilárd ételre. Tényleg okos kis állat, az enyémnek lassabban megy a dolog, de ebből látszik, hogy a macskák is épp annyira különbözőek, mint mi, emberek. Egyébként már a mi csöppségünk is szobatiszta az 5. nap óta. Evés után kb. fél órával elkezd sírni, akkor kiengedjük az udvarra, és már kaparja is magának a helyet a fa tövében. :) Ki sem látszik a fűből, olyan csöpp, de úgy tudja már a rendet! :)

2010. okt. 7. 23:05
 10/10 anonim válasza:
próbálj adni neki valamien zsalámi én falun lakom már nem az első eset hogy felneveltem én mindig azt adok a kis csöppségnek
2010. okt. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!