Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szüksége van a cicának valamil...

Szüksége van a cicának valamilyen extra táplálékkiegészítőre?

Figyelt kérdés

Túlpörgő, aggodalmaskodó, első macskás macskásnéni jelentkezik! :)


9 hónapos ivartalanított fiú cicám van, Orijen tápot kap (jelenleg halasat), és naponta 1-2 evőkanál Real Nature Wilderness Junior konzervet (Wide Savannah, True Country), mert annyit eszik meg. Tápból sem habzsol.


A kérdésem az, hogy ez így kielégítő neki, vagy van valami, amit érdemes lenne ezek mellé adni neki?


Szeretném, ha minél több évet töltene velünk :)


Köszönöm ♥


2023. márc. 8. 11:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Úgy tudom, hogy az a legfontosabb, hogy a korának megfelelő tápot kapjon, tehát 9 hónaposként még kiscica eledel. Ebben benne vannak azok a tápanyagok, amik a fejlődéséhez kellenek. Azért nem szabad kölyöknek felnőtt tápot adni, mert abban pl. lényegesen kevesebb a fehérje, mint ami az ő szervezetének kell. Nem hiszem, hogy mellé kellene táplálékkiegészítő, de ártani nem fog. Esetleg valami multivitamint meg lehet próbálni neki, illetve én néha szoktam cicatejet venni az enyémnek, tele van vitaminnal és legalább egy kis folyadék is kerül a szervezetébe.
2023. márc. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
#1 vagyok, még annyi eszembe jutott, hogy cicatejet azért lenne érdemes kipróbálni, mert a macska épp hogy annyit iszik, hogy ne haljon szomjan, ezért magas náluk a vesebetegségek kialakulásának veszélye. Ezzel picit lehet őket ösztönözni a folyadékbevitelre.
2023. márc. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Malátapaszta a szőr megfelelő távozása érdekében. :)
2023. márc. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Én pluszban adok nekik multivitamin és maláta pasztát, füvet tabletta formában (bentiek).

Ültetni is szoktam nekik füvet de az hamar kirohad (lehet csak én vagyok ilyen béna)

Cicatejet én is szoktam de nem mindennap, inkább ilyen kis nasi jelleggel.

2023. márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

#2: "a macska épp hogy annyit iszik, hogy ne haljon szomjan, ezért magas náluk a vesebetegségek kialakulásának veszélye."

Szerintem ez pontosabb így: a macska, mint eredendően forróégövi állat kevés vízhez jut, így vízszükségletét nagyobbrészt a prédaállatokból fedezi (az egér testének víztartalma cca. 75 %, ezért ennyi a nedves tápok víztartalma is). Házi kedvencként tartva hosszabb ideig él, mint vadon, így nagyobb az esély, hogy az idős korukban gyakran előforduló veseelégtelenség kialakuljon. Olyankor feltűnően több vizet iszik, ezt biztosítani kell neki. Viszont, a száraz táp nem tartalmaz csak 2-3% nedvességet, ezért kell mellé ivási lehetőséget biztosítani, mert anélkül megbetegedhet alsóhugyúti betegségekben.

2023. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
Szoktam adni időnként nyers csirkemájat - keveset -, és csontosabb csirkehúst is. Talán még vékonyka a foga, hogy ez utóbbival elboldoguljon, de hamarosan sikerülni fog.
2023. márc. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Macskafű, ha megeszik, esetleg szőroldó paszta. Más nem hiszem, hogy kell, jó minőségű tápokat kap.

Macskatej tele van cukorral (megkóstoltam többet is, iszonyat édesek), az nasinak való. Ha keveset iszik, próbáld ki az itatókutat.

2023. márc. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

#4: "Ültetni is szoktam nekik füvet de az hamar kirohad"


A Frassnapf-ban kapható Trixie macskafű sokáig eltart (az olcsóbb Panzi márkájú már nem annyira).

2023. márc. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
A malátás paszta és a cicafű jó, főleg ha olyan, mint enyéim, nagyon ritkán hánynak, a vedléskor nyelt szőri gondot okozhat. A kisebb elszalad a pasztától, a DM-ben van cicafüves jutifalat is. Ezen kívül ha bármi bajuk van, pluszba adok Multicat vitamint, jó cucc a dokink szerint is, sok vitamin és taurin van benne, cukor és laktóz nincs.
2023. márc. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
A jutalomfalatokkal vigyázni kell, valami függőséget okozó anyag is lehet bennük (talán koffein?). Gyógyszer beadáshoz használtam egykor, azóta nem tudom leszoktatni róla a macskáimat. A Félix-et tartom eddig a legjobbnak.
2023. márc. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!