Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicák oltásának ,chipnek...

A cicák oltásának ,chipnek helye valóban elrákosodhat? Az állatorvosunk erre hivatkozva nem hajlandó beoltani,chipelni a cicánkat,mert ő sem tenné ezt a cicájával.

Figyelt kérdés
2023. márc. 9. 12:53
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
4%
Semmi haszna a chipnek sem a megelőző injekcioknak, ugyanúgy elhullanak a mellékhatasok is súlyos problemák .
2023. márc. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
27%

1. Van ilyen. Macskáknál valóban daganat jöhet létre ott, ahol szúrva lettek, ezért ajánlják, hogy farokba kapják az injekciókat (más kérdés hogy ott nincs nagyon mibe szúrni) mivel azt daganat esetén lehet amputálni. Angol irodalom bőven van róla [link]


2. Az állatorvos bármilyen beavatkozást megtagadhat, nem kötelessége az ellátás, mivel ő szolgáltató.


3. Nyugodtan keress fel egy másik állatorvost.

2023. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
86%

Ámulok és bámulok, hogy milyen kommentek érkeznek ld. pl. az előző is. Hogy ne lenne haszna a chipnek és az oltásnak? A chippel lehet megtalálni pl. a kutya tulajdonosát, ha az állat elvész, csak a mi környékünkön rendszeresen olvasom a helyi FB csoportban, hogy az utcán talált állat így került haza, én magam is találtam már otthonról kiszökött kutyát, amelyet a chip segítségével tudtunk hazajuttatni. Ami pedig az oltást illeti, elég ritka a mellékhatás szerencsére, és többnyire nem is súlyos, pl. beduzzad a helye, aki szerint semmi haszna, az frissítse fel kicsit a biológiai ismereteit az immunrendszer működése terén. Gondolom, ő sem volt beoltva gyerekkorában...


Nem tudom, az állatorvosod honnan vesz ilyesmit, én 33 év állattartás alatt nem találkoztam ilyennel (nem is hallottam senkitől), az állatorvosnak pedig tudtommal kötelező tevékenységei közé tartozik pl. az oltások beadása... Válts állatorvost szerintem is, lehet, hogy a kamara felé is jelenteni kellene, mert ezzel a magatartásával pont veszélyeztetheti a cica egészségét, ha pl. a cica kijárós.

2023. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
73%

13


1. Az, hogy fordult már ilyen elő, nem kellene vele riogatni a népet. Tudod az Algopyrintől is meghalhatsz, vagy bármely nő a fogamzásgátlótól. De ennek annyira kicsi az esélye, hogy hogy tudomást sem veszünk róla.


2. A kutyák és macskák chippeltetése KÖTELEZŐ Magyarországon. Éppen emiatt az állatorvos nem tagadhatja meg. :)

2023. márc. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
93%
A macska chippeltetése NEM kötelező, a kutyáé igen. Az oltás helyén nagyon ritka esetben szarkóma alakulhat ki, de ennek az esélye kisebb, mint az oltás elmaradása miatt kialakuló betegség kockázata.
2023. márc. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
13%

#7: "ő mivel keres pénzt, ha az alapvető szolgáltatást elutasítja?"


Vannak állatorvosok, akik holisztikus szemlélettel eltérnek a többség dogmákon alapuló, vagy gyógyszer-, illetve állatitáp-gyártók által diktált gyakorlatától. Őket van, hogy kiközösítik, vagy bíróság elé idézik a szakma "megtámadásának" vádjával. Ilyen pl. a Veteranery Secrets (Állatorvosi titkok) című YouTube csatornát üzemeltető Dr. Andrew Jones is.

2023. márc. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
85%
"Vannak állatorvosok, akik holisztikus szemlélettel eltérnek a többség dogmákon alapuló, vagy gyógyszer-, illetve állatitáp-gyártók által diktált gyakorlatától" Ez a cifra megfogalmazása annak hogy kuruzslók...
2023. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem igaz. Válts állatorvost minél hamarabb!
2023. márc. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 qkker1 ***** válasza:
88%
Ez egy kuruzsló, nem orvos!
2023. márc. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
6%
#17: Ha tisztában lennél mi az a holisztikus szemlélet, nem mondanál ilyeneket. Javaslom nézz meg egy Andrew Jones videót, ha értessz annyira angolul.
2023. márc. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!