Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eddig kutyám volt, most...

Eddig kutyám volt, most macskám lesz. Milyen az életetek a (csak) benti macskátokkal?

Figyelt kérdés

Nemsokára elkezdek menhelyekre járni, már macskabiztosak az ablakok meg a teraszok. Az biztos, hogy csak benti lesz, ezért kérlek csak olyan válaszoljon, akinek szintén csak benti a cicája. :)


Hogy néz ki a napotok? Van rutin? A macska is jelzi, ha játszani akar? Van olyan, hogy fogalmad sincs, hol van a lakásban, szokott jönni magától a szobádba? Úgy alapvetően mivel foglalatoskodik a macskád, ha épp nem alszik?


A kutya mindig szem előtt volt, de hát ő nagyobb is volt. A lakásunk nagyon nagy, attól félek, hogy egyszer engedném ki benne hazaérve a cicát, és soha többet nem látnám. :)) (jó, ez persze költői túlzás, de tényleg tartok tőle, hogy nem sokat látnám)



2023. márc. 11. 19:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém jön-megy a lakásba kedve szerint. Mindig nyávog ha éhes és nincs kajája. És naponta megsétáltatom,de van alomtálcája. Jóval kevesebb a gond vele,mint egy kutyával.
2023. márc. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Arra számíts, hogy az első pár nap kemény lesz. A cica még bizalmatlan, nem szokta meg az új helyet, bújkál, fúj, esetleg nem eszik, nem végzi a dolgát. ez 3-4 napig normális. Aztán kezd barátkozni, egyre bizalmasabb lesz. Jelzi, ha kéri a simogatást, játékot. Attól függ, hogy te milyen beállítottságú vagy és mennyire engeded magadhoz közel, pl akarsz-e egy szobában, esetleg egy ágyban aludni vele. Nagyon kötődik a gazdihoz, persze a macska korától és személyiségétől is függ, hogy milyen lesz vele az élet. Meg persze attól is, hogy neked mennyi időd van vele foglalkozni.
2023. márc. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

3 bentim van, kettő utcamacska volt, egyet meg kölyökként kaptam.

Reggel mikor felkelek általában ezek már döglenek valahol, és ritkán mocorognak késő délutánig. 5 óra magasságában magukhoz térnek és megkezdik a szokásos napi éhenhalást, egészen este 6-ig, akkor van a vacsi. Utána pihi aztán játék egymással, ez váltakozik ameddig le nem fekszünk. Ők nem jöhetnek a hálóba így ha mi eltűntünk jöhet minden amit addig nem lehetett: asztalra mászni, wc-ből inni, tengerimalacokat terrorizálni, polcokról dolgokat lelökni és így tovább. Hajnalban rendszerint legalább egyszer felébredek az egyiknek az ordibálására, mert ő süket és egyedül ő nem hallja, hogy zeng tőle a ház, illetve ő a macskaalomba is munkagéppel megy... :D Aztán elnyugszanak és kezdődik minden elölről.

Általában ez a napi rutin, de van hogy változik, például ha szomorkás, esős idő van kint nem alszanak annyit, többet mászkálnak. Napfénynél rendszerint ki vannak nyúlva valami napos ponton.

2023. márc. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogsz lepődni mennyivel egyszerűbb egy macsekkal. Nekem 3 is van, jönnek mennek, de a nap nagy részében szunyálnak valahol. Macskabútor, több helyen kihelyezett kaparófa alap egy macskás lakásba. Plusz kis fekvők a nagyobb kényelemért. Van amikor össze vissza szaladgálnak, mintha megőrülnének, de ez normális jelenség, pár perc és vége, de az elején csak lestem h ez mi 🙂 nem olyan mint egy kutya, sokkal makacsabb, nem liheg a nyakadba, van neki saját "élete" ha szabad így fogalmazni. Néha meglátogat, olyankor meg kell becsülni a pillanatokat 😁
2023. márc. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
#4-es neked amugy volt csak egy cicad is? Mennyivel jobb/rosszabb, ha tobb cica is van? Gondolkodom egy masodikban, mert szerintem.kicsit uncsi lehet neki egyedul, bar sokat vagyok vele.
2023. márc. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

5#

Nekem volt.

Tökéletesen megvolt egyedül, inkább pont, hogy nehezen ment az összeszoktatás a két újj cicával. Az első cicám egy kis primadonna, totál öntelt anyuci kislánya, kicsit hisztis volt mikor rájött, hogy más macskák is léteznek a világon, ráadásul osztoznia kell velük mostantól rajtam is. Hetekbe telt mire egyáltalán hajlandó volt a közelébe engedni bármelyiket, mostmár semleges a viszony. Együtt nem alszik velük, de például játszani szoktak és együtt is esznek.

A két utcamacs elválaszthatatlan, sosem derült ki, de szerintem anya-lánya páros lehet.

3-as voltam

2023. márc. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%

Egy macskanak eleve csak bentinek szabadna lennie

Amúgy tényleg szinte egész nap alszanak, legalábbis a mienk, amíg még megvolt, leginkább rajtunk

Én személy szerint össze vissza etettem, nem volt rutin

Lehet ez rossz de én nem is szeretem a katonás rendet

Az egyetlen rossz a macskákban az alom, de azt soha nem én takarítottam

2023. márc. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
#6-os az én cicám egy éves koráig egy olyan ideiglenes befogadónál élt, ahol rajta kívül még 18 macska volt :D Mikor elhoztam, négy napig maúkolt éjjelente, mert kereste a kis testvéreit. Most már megszokta, én vagyok az új mami, állandóan követ mindenhova. De ezért gondoltam, hogy talán jó lenne neki egy másik cica.
2023. márc. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

8#

Akkor szerintem nem lőnél mellé még egy maccsal, sok sikert! :)

6-os voltam

2023. márc. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
45%

"Egy macskanak eleve csak bentinek szabadna lennie"

Nem feltétlenül.

Léteznek macskabiztos kerítések, a saját macskát a kerten belül tartja az illetékteleneket kívül. Nagy mozgásigényű cicáknak akinek kevés a macskabútor vagy esetleg a macskakifutó, tök hasznos lehet.

2023. márc. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!