Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eddig kutyám volt, most...

Eddig kutyám volt, most macskám lesz. Milyen az életetek a (csak) benti macskátokkal?

Figyelt kérdés

Nemsokára elkezdek menhelyekre járni, már macskabiztosak az ablakok meg a teraszok. Az biztos, hogy csak benti lesz, ezért kérlek csak olyan válaszoljon, akinek szintén csak benti a cicája. :)


Hogy néz ki a napotok? Van rutin? A macska is jelzi, ha játszani akar? Van olyan, hogy fogalmad sincs, hol van a lakásban, szokott jönni magától a szobádba? Úgy alapvetően mivel foglalatoskodik a macskád, ha épp nem alszik?


A kutya mindig szem előtt volt, de hát ő nagyobb is volt. A lakásunk nagyon nagy, attól félek, hogy egyszer engedném ki benne hazaérve a cicát, és soha többet nem látnám. :)) (jó, ez persze költői túlzás, de tényleg tartok tőle, hogy nem sokat látnám)



2023. márc. 11. 19:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
58%

10, az bentinek minősül

Ha pórázon is kiviszed, attol meg benti marad :D

2023. márc. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy én is ezt tervezem, hogy veszek neki hámot és kiviszem a kertbe kicsit bogarászni. Ha rá tudom adni a hámot, persze...
2023. márc. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
16%

11

Maximum kinti-bentinek, főleg ha csak aludni jár be a házba.

2023. márc. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
34%

13 vagyok

Illetve simán el tudom képzelni ha valaki úgy tart macskát hogy az udvarról nem mehet ki de a házba sem be valamilyen okból. Maximum valami kazánházba vagy fészerbe. Ez is egy felelőssegteljes döntés, és a macska kintinek számít.

2023. márc. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon jó élete lehet annak szerencsétlen macskanak aki az udvaron meg fészerben lakik
2023. márc. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
34%

Nekem 3 benti macskám van(3 ivartalanitott kandúr Alfonz-fehér barna foltos, Cowboy-fehér és Joker-fekete fehér foltal a hasán). Nincs semmi gond. Az eggyik kicsit rakoncátlan,a másik egész nap alszik,a harmadik pedig nyávog a simiért és dorombol. Imádom mindeggyiket. Egymással is jól kijönnek. Minden reggel kapnak enni(aszpikos kaja),de emellett mindig van nekik száraz táp,ha megéheznének. Mikor hazaérek a munkából játszok velük,ha jó az idő kiviszem őket sétálni a közeli erdőbe.Ott mindig találnak maguknak valami érdekes szagot. Általában ilyenkor kapnak jutifalatot(3 szem/cica).Utánna egy kis pihenő(nekik),majd kapják a vacsit ami szintén aszpikos kaja. Amikor olyat főzök hétvégén abból is kapnak. Általában este,amikor elmegyek aludni akkor van,hogy mellém fekszenek van,hogy kint maradnak a konyhába. Van egy nagy kaparófájuk,nagyon szeretik használni.


37l

2023. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
82%
hajnali 3-4 körül ébreszt engem ugrálással és tárgyak felborításával, olyankor könyörgök neki, hogy még pár órát hagyjon aludni, amíg megkapja a reggelit. aztán a napot pihenéssel tölti, amikor nem alszik, akkor sokat nézelődik kifelé az ablakon, egyedül is eljátszik (labdákat meg ilyesmiket rúgdos ide-oda), ha elunja magát, elkezd ugrálni meg harapdálni, akkor játszok vele egyet, ilyenkor szokott nassolni is. este rutinszerűen van hosszú közös játék. a konyhába például csak felügyelettel mehet, de általában mindig ott akar lenni, ahol vagyok (kivéve, amikor pont alszik valamelyik helyén), egyébként mindig tudom, hogy éppen hol van, még ha nem is látom éppen. a vacsoraidőt is ismeri, előre nem szokott nyávogni, csak amikor pont megyek a kajáért. utána a legaktívabb, szaladgál, játszunk, aztán valamikor éjszakára elfárad, először alszik egy kicsit a kosarában, de egy idő után mindig felugrik mellém az ágyba.
2023. márc. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%

Nos, arra ébredek, hogy még ébresztő előtt piszkálja a mancsával az arcom, fejem, hogy na keljek már és adjak neki enni. Előbb-utóbb fel is kelek,kap enni, almot takarítok. Mielőtt indulok dolgozni, kirakom a nagyobb játékait a földre (vannak kisebbek is,de azzal csak akkor játszhat, ha látom), hogy lefoglalja magát, amíg nem vagyok itthon. Bár általában alszik, tapasztalat alapján miután elmegyek úgy délután 13-14 óráig (volt, hogy délben mentem haza, és még durmolt). Különböző helyeken, a ruhákat imádja, bár van több kaparófája, mégis alkotok neki néhány kuckót, ami puha és illatos, hogy tudjon válogatni. Mikor hazaérek, még ki sem nyitom az ajtót, de már nyávog, és ezt mindaddig teszi, amíg nem kap nedves tápot. (száraz van csak kint neki) Eszik, nagy elégedetten megfürdik (~1 óra), aztán konstans bámul, szóval játszani kell vele. Legjobban az üveggolyókat szereti (gondolom mert hangos), és a madzagokat. Később lefekszik, egyszer-egyszer felkel, kb. este tízig alszik. Ha nem játszotta ki magát eléggé, akkor sanszos, hogy "megőrül" éjszaka, összevissza szaladgál, van, hogy a fejemen keresztül:D, úgyhogy érdemes kifárasztani. Éjszaka szeret odabújni, a kedvence az én kedvenc párnám, azon alszik. Először odajön, veszett hangosan dorombol, bebújik a takaró alá, majd fordul, kijön, és elfészkelődik a párnámon (közben a kis seggét az arcomba tolja). Nem nagyon piszkál éjszaka, de szeret odabújni. Ha unatkozik vagy tele van energiával, az más persze. Akkor pöcköli a fejem, vagy szaladgál. :)

Aztán felkelünk és kezdődik elölről.


(Több macskám volt, mind más és más, szóval elég változó a személyiségük szerintem.)

2023. márc. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
4# es vagyok. Nehezebb rendet tartani több macskánál, nekünk egyedül sose volt, alapból 2 kiscicával indítottunk annak idején, 5 évre rá jött a harmadik. Úgy veszem észre így nem viseli meg őket túlzottan ha nem vagyunk itthon. Annyi h nekünk kellett pár nap h összeszokjanak... mármint a harmadik cicánál. Azóta no problem. Viszont 3 macska bőven elég, nálunk ez a limit. Kettő abszolút nem sok, a hármat már csak vállakozó kedvűeknek ajnálom! 😁
2023. márc. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Két macsekom van. Jól megvannak egymás mellett, de nem mondanám őket világi nagy cimboráknak. Játszanak, rosszalkodnak együtt de elvannak egymás nélkül is. A fiatalabb szinte minden éjjel legurít egy labdát a lépcsőről, majd felviszi és ez megy egy bő fél óráig miután visszafekszik mellém és alszik tovább. A nagyobbik kb. reggelig fel sem kel. Ha nem vagyok otthon akkor volt már rá példa hogy az egyik virág az "teljesen véletlenül" leszédült a párkányról, de ezektől eltekintve nincs velük baj.

Jelezni jelzik ha játszani akarnak, finoman megkapargatják a lábam, ha simit akarnak akkor felágaskodnak, dörgölőznek, felugranak az ölembe vagy az ágyra.

2023. márc. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!