Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem éreznétek lelkiismeretfurd...

Nem éreznétek lelkiismeretfurdalást ha csak a szépsége miatt egy tenyésztői macskát vennétek ahelyett hogy mentenétek egyet?

Figyelt kérdés

Egyelőre csak almodozom a macskáról mert anyámmal albérletben élünk és itt nem lehet, sőt jelenleg pénzem sincs rá.

De mivel nincsenek emberi kapcsolataim, így egy macskában látnám majd a hosszabb távú megoldást, hogy életben akarjak maradni, mivel nagyon odavagyok értük. (Bár saját lakásom sosem lesz, ha főbérlő nem engedi, akkor sosem lehet, ettől is felek)


Ha sikerülne picit jobban lennem és újra munkába állni akarok majd egyet.

Az a baj hogy nagyon szeretem a szép dolgokat, helyeket, állatokat és annyira tetszenek a gyönyörű macskák(szomáli, maine coon, norvég erdei, brit rovidszoru, szibériai, meg egy csomó másik) hogy nagyon szeretném ha a szeretet mellett gyönyörködhetnek is benne(persze a sima házi is szép a szememben), de közben ott lenne bennem hogy megmenthettem volna egyet az utcáról vagy menhelyrol…. A szivem szakad meg ha látok ilyen videót hogy várnak gazdira…..


Egyelőre elméleti a kérdés, mert ahogy mondtam jelenleg nincs lehetőségem rá, de 29 vagyok most, a 30as éveimben nem akarok, bírok már ennyire magányosak lenni majd….

Mit gondoltok erről?


2023. márc. 12. 10:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem érezném magam rosszul ez végett. Attól függetlenül mentet macskám is lehet mellette.
2023. márc. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Egy percig se.

Egyreszt egesz eddigi eletemben csak orokbefogadott allataim voltak, szoval en mar letudtam a reszem boven szerintem ebben az egeszben 😂

De ha meg nem igy lett volna, akkor se tartozol se te, se en senkinek, nem attol leszel jo vagy rossz ember, hogy orokbefogadsz vagy sem. Tokmindegy.


Masreszt meg vagyok olyan onzo, hogyha en szeretnek valamit, akkor megveszem magamnak es leszarom masok velemenyet.

Tenyesztotol vasarolni nem bun, csak szaporitokat nem szabad tamogatni, ez a lenyeg.

2023. márc. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Mentett cicák között is találhatsz gyönyörűeket. Nekünk pl. az egyik mentettkénk (valószínűleg) sziámi-keverék, hatalmas kék szemekkel, részben fókajegyekkel, de - ahogy a fajtára is jellemző a színváltozás - nála az egyéb színjegyek erősödtek fel néhány év után, baromi különleges teknőctarka színezettel lettek így kombinálva a fentiek. :)

Emellett néha fajtamacskát is lehet örökbefogadni, de nyilván azokra nagy a túljelentkezés.

Emellett ha egyszer nagyobb lakásunk és annyi felesleges pénzem lenne, amennyi nincs, akkor megeshet, hogy fajtamacskát is választanánk a mentettek mellett, mert vannak fajták, amik nagyon tetszenek.


De ugyanakkor van olyan mentett cicás ismerősöm, aki pl. képtelen megérteni, hogy ha valakinek már van mentettje, akkor minek vesz mellé pedigrés macskát. Szóval ez emberfüggő.


Viszont szeretném hozzátenni, hogy ezzel a motivációval, amit itt leírtál, nem biztos, hogy szerencsés lenne belevágni a cicatartásba. A macskának se lenne jó, ha rá vetíted ki minden problémádat, és neked se.

(Mi lenne pl. ha sikerülne "beleválasztanod" a cicába, és egy olyan személyiség lenne, aki nem dédelgetős? Netán félénk, adj enni és rám se nézz típus? Akkor a nagy magányodban kapnál még egy "pofont", hogy a macskaseszeret. Érted, mire gondolok?)

2023. márc. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha így nézzük, akkor minden ember aki nem nevel legalább egy árva gyereket, az egy ganéj.

Túlgondolod.

2023. márc. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem, nekem nincs miért lelkiismeret furdalásom legyen. Ezt inkább azoknak kéne érezni, akik szaporítják majd kidobják az állataikat, mert az ő hibájuk, hogy tele vannak a menhelyek!
2023. márc. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

3, eleve a macskatartás “önzés” akkor… ha belegondolsz mi más célja lehetne?

Hiszen csak azért tartjuk magunk mellett őket mert cukik és szeretjük őket

Azért elég általános jelenség hogy ez egyedül maradt emberek állatot tartanak, mivel nagyon kevés ember bírja a teljes magányt

Ha most befogadnek egyet az lenne az önzés mert jelenleg nincs rá keret.

De csak később akarom

A maganyom biztos kivetitenem rá, de a duhomet pl soha mert egy védtelen állat

Nincs más motivációm az életben csak hogy lesznek majd cicáim akik miatt életben kell maradnom

2023. márc. 12. 12:25
 7/14 anonim válasza:
19%

Nem lenne lelkiismeret-furdalásom, mert eszembe nem jutna ennyi elhagyott, kidobott cica mellett tenyésztőtől venni.

Aki igazán macskát szeretne, annak mindegy, milyen, hisz mindegyik ugyanúgy képes szeretni.

Én sajnos most vesztettem el az enyémet 4 hónap után, mert volt egy alap betegsége, az vitte el.

Elképesztően boldoggá tettük egymást, pedig úgy került hozzám, hogy járni is alig bírt, olyan rossz állapotban. A törődéstől, szeretettől, megfelelő táplálástól olyan erős és szép cica lett, hogy alig lehetett ráismerni. De én mindig ugyanúgy szerettem.

Nyilván nem tartozol senkinek magyarázattal, de azért én elgondolkodnék a helyedben a menhelyen. Én még nem láttam ronda cicát, csak elhanyagolt és boldogtalant. Ez pedig csak rajtad múlik.

2023. márc. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem éreznék. Ha egy fajtiszta macskát vásárolnék, azzal ugyan úgy felelősséget vállalnék egy kis életért, mintha mentettet hoznék haza. Tehát egyformán jót teszek.
2023. márc. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%
Nem, de nem csak a szépségét kéne figyelembe venni hanem a személyiségét is. Vannak fajta jellegű tulajdonságok, amik általában igazak arra a fajta macskára. Pl sziámi-nagyon beszédes, sokkal többet kell vele foglalkozni mint egy átlag házival, hogy kedves, boldog cica legyen . Sokan ezért passzolják el őket. Rengeteg facebookos hirdetést lehet látni, ahol a pár éves fajta macskától szabadulnának.
2023. márc. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nekem pont egy beszédes kellene, akivel sokat kell foglalkozni, volt már egy családi házink aki valamikor nagyon beszédes volt, aztán nem és ingadozott a hangulata


Nehéz elképzelni hogy aki annyira macskas hogy vesz egy fajtisztát, az szabadulni akar tőle mert beszédes… borzalom

2023. márc. 13. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!