Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska diéta, hogyan csináljam?

Macska diéta, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni diétával kapcsolatban. Az éjszaka volt egy rosszulléte a cicámnak, ügyeletet kellett neki hívni. A doki azt mondta vagy agyvérzése vagy szívrohama volt, amit tulajdonképpen az elhízás okozott. Valóban husis a cica, viszont nem adok neki soha többet, sokat. Gyakorlatilag a semmitől hízott ennyire. Ivartalanított lány cicáról van szó. 7 éves jelenleg.

Túlélte, úgy néz ki rendben van, de gyenge, ha nem javul akkor nyilván további vizsgálatok várnak rá.


Na most a diétával kapcsolatban kérdeznék, mit adjak neki. A doki semmi speckót nem mondott, adjak neki 1x enni egy nap és ennyi.

De, most nézegetem a netes áruházakban, mégis mit, ami minőségi, finom? Eddig egy sima wiskas steril tápot kapott, meg alutasakos csirkés hamit, nem tudom váltsak e..

Illetve, van e szükség vitaminra, béres cseppre vagy bármire. Tudtok tanácsot adni nekem?



2023. jún. 10. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Whiskas a legsz4rabb minőség. Vannak állatorvosnál kapható speckó tápok. Érdekes hogy semmit se ajánlott a doki.


[link]


Pl ez is jó lehet. Alutasakosat meg el is lehet felejteni. Úgysincs semmi tápértéke, főleg ha az is whiskas.

Ha bemégy egy fressnapfba, tuti ajánlanak valamit.

2023. jún. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, pont ezt a típust néztem. Semmit nem ajánlott abszolút, még márkát sem, sőt azt sem mondta hogy a whiskas rossz minőség lenne. :(


Mindenképp váltunk, és remélem hogy jobban lesz a cicu.

2023. jún. 10. 09:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az nem igaz, hogy "a semmitől hízott ennyire", ilyen nincs. A mennyiséget kell csökkentened, hiszen azért hízott, mert több kalóriát kapott, mint amennyire szüksége volt. Meg kell mérni a cica súlyát, majd a tápon megnézni az ajánlott mennyiséget, és annál _kevesebbet_ adni neki, mondjuk 10%-kal és 2 hét múlva mérni a macsekot. Ha csökkent a súlya szuper, ha nem csökkent, akkor még kevesebbet adni neki. Mivel kevesebbet fog kapni mint eddig biztos fog reklamálni, szóval én kétfelé osztanám a szükséges mennyiséget és úgy adnám neki reggel-délután, hogy ne hisztériázzon mondjuk egész este-éjjel. Étkezések közötti nasizás tilos (ha adsz neki jutalomfalatot annyival kevesebb tápot kell neki adni aznap).
2023. jún. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én cicám is hízékony, az állatorvos márkát nekem sem ajánlott, csak hogy ne adjak neki olyan eledelt, amiben nátrium-glutamát (MSG) található, mert függőséget okozó ízfokozó, egyfolytában enni akarná a cica. A nedvestápot abszolút leintette, hogy ne adjak neki, helyette natúron főtt csirkeszívet lehetne.

Én Royal Canin 37 Sterilised-et ajánlom. A hátulján írja grammra pontosan az adagolandó mennyiséget súlycsökkentéshez, nem drasztikus mértékben megvonva a táplálékot a macskától, szép fokozatosan lehet vele diétáztatni. Ehhez szükséges időközönként mérlegezni is, mert ha kisebb tartományba esik már a súlya, akkor arányosan lehet csökkenteni a grammot is.

Az én cicusom nem bírja (én sem a hisztijét) napi 1x etetéssel, így reggel és este, 2 részletben adom neki oda az előírt mennyiséget. Azóta is tartja a súlyát, egészséges. Nasi, jutifalat NINCS!

Kitartást és jó egészséget kívánok. :)

2023. jún. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, nem olvastam el az eddigi kommenteket, de lényegében a 3-as által írt metódusra szavazok én is.
2023. jún. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Whiskas tényleg gyenge minőség és a nedves konkrétan tele van cukorral (ezt onnan tudom, hogy van kicsit buggyant ismerősöm, aki megkóstolta, ő mondta). Nem csoda, hogy elhízott tőle meg amúgy bocs, de ha láthatóan kövér volt és nem fogyott, akkor szépen egyre kevesebbet kellett volna neki adni. Ez a jövőben is így lesz, azért hangsúlyozom, tudom, hogy a múlt már mindegy.

Először is keress neki egy rendes tápot. Nem tudom, milyen árfekvést engedhetsz meg magadnak, de pl Happy Catnek, Fressnapfban kapható Select Goldnak van light tápja kifejezetten túlsúlyos macskáknak, ezek már fényévekkel jobbak a Whiskasnál. De én pl a Purizonra esküszöm, ezt Zooplusról tudod rendelni, nagyon jó minőség és laktató is, nem kell sok belőle. A rettentő finnyás macskáim is habzsolják, pedig majdnem 20 féle tápot próbáltattam már ki velük az olcsótól a qrva drágáig, mire ennél megállapodtak.

2023. jún. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget, megfogadom a tanácsotokat :)
2023. jún. 11. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!