Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszik a cicám...

Miért nem eszik a cicám eleget? Egy pár hete kissé makacsabb is lett.

Figyelt kérdés

2 cicám van, a nagyobbik borzasztóan szeret enni. A kisebbik cica a nagyobbnak a kölyke, és mostanában azt vettem észre, hogy napi 1-2 konzervet eszik csak meg. Ha a kertben vagyok vele és szeretném őt behívni, akkor csak nagyon nehezen jön oda hozzám. Egyébként a lakásban nagyon kedveli a társaságomat, sokszor követ mindenhova, amerre megyek. Fogalkozok vele, felveszem,simogatom,játszok vele.

Állotorvosnál még nem jártam ez ügyben, de kezd egy picit aggasztani a helyzet.



2023. jún. 22. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

"eszi nem eszi, nem kap mást"


Évszázadokon keresztül bevált.

2023. jún. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rekkenő hőségben szerintem ez nem furcsa. Az én kutyám sem eszi meg a zaftos cuccokat, csak a száraz eledelt, abból is keveset, mióta 35 fok fölött vagyunk.
2023. jún. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Az én cicám se eszik annyit, amennyit máskor szokott. Sőt, én sem. Meleg van :)


#1 Nem válik be. Max falun, ahol elmehet egerészni, ha nem tetszik az otthoni kaja.

A macskák egyrészt nem eszik meg azt, amit nem szívlelnek. Másrészt nem bírják az éhezést. Eltérő életmódjuk miatt ők 2 nap után érzik azt, amit az ember ~2 hét után. Az elraktározott zsírt is nagyon rosszul tudják felhasználni, és tönkremehet tőle a májuk, ha ez a probléma sokáig fennáll.


Ismerősöm is már majdnem vitte a dokihoz a cicáját, mert nem volt hajlandó enni. Kiderült, hogy rossz ízesítésű tápot vett neki.

2023. jún. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

#3:

De az nem az ember hibája, hogy a macska akkora f*szfej, hogy szándékosan éhenhal.

2023. jún. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

#4 Ha állatod van, akkor felelősséggel tartozol iránta. Ebbe beletartozik az is, hogy vigyázol az egészségére.


Nem ízlik neki a marha? Egye fene, szerencsére mindenféle íz van a piacon, kap másmilyent.

2023. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
"Napi 1-2 konzervet eszik csak meg" Ha egy konzerv egy adag csak akkor sem annyira kevés ez, hogy aggódni keljen. Szerintem is a meleg miatt van. Próbálkozz esetleg macskalevessel ha kevésnek tartod amit evett.
2023. jún. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. A 4-est nem én írtam, bár nem rossz hozzáállás.

Ha valaki állatot tart felelősséggel tartozik érte ez igaz. De ha kirakom a húskonzervet, a halat, és minden jót, a macska meg otthagyja, akkor nem fogok rajta idegeskedni, megeszi, ha éhes lesz. Ha hosszútávon nem eszik (semmit), akkor pedig állatorvos. De ha belenyal, de finnyás, azzal én mit csaináljak?

2023. jún. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Pár kivételes esettől eltekintve az enyém amíg van a táljában kaja nem kap mást. KB ennyit a finnyás macskákról, nem buta állatok ezek szeretik feszegetni a határaikat és a fejére is nőnek annak aki hagyja.:D
2023. jún. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!