Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez miért van (Miért fújnak...

Ez miért van (Miért fújnak egymásra a cicáim )?

Figyelt kérdés

Van 2 kandúr cicánk . 1 évesek (nem tudom , hogy számít e , de ivartalanítva vannak.) 1 hónapos koruk óta panelban laktak velünk ( szóval soha nem voltak udvarban, csak 1 hónapos korukig ).

A lényeg , hogy egy hete elköltöztünk egy családi házba . Ugye az első 2-3 napban nem engedtük ki őket , hogy először a házat szokják még . Azután meg naponta többször kivittük őket , 10 percekre . A mai nap folyamán reggel óta kint vannak , az egyik cicánk főként az udvaron mászkált , a másik meg valahova elkóborolt (ilyen 1 órára .)

Nos az a helyzet , hogy az a cica aki az udvaron mászkált fúj a másik cicánkra. Ez miért lehet ? Hiszen együtt is nőttek fel, illetve eddig nem volt semmi bajuk egymással (egészen máig, ameddig ki lettek engedve ) . Vagy lehetséges , hogy “nem ismeri fel “?



2023. júl. 1. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Érez rajta más szagot, például. Akár idegen macska szagát. A felismeréssel biztosan nincs gond. Az is lehet, hogy az új ház felborította a territóriumról alkotott eddigi képüket, most újra kell rendezzék ezt egymás között. Persze más oka is lehet a fújásnak.

Én a helyedben nem hagynám kóborolni a másik macskát, mert rossz vége lesz.(arról ne is beszéljünk, hogy szabálysértés)

2023. júl. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod .

Igazad lehet , ez így hirtelen nekik is nagy váltás volt . És mondjuk az is igaz , hogy itt vannak a környéken más macskák is , lehet találkozott az egyikkel.

Szabálysértés ? Ezt , hogy érted ? Csak az utcában “kóborolt”/ vagyis inkább ismerkedett a cicám . Messzire nem ment el .

2023. júl. 1. 13:15
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Telkedet nem hagyhatja el az állat.
2023. júl. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
49%

3.

A macskák kivételek, mivel természetükből adódóan elkóborolnak. Értem én, hogy ez a jogszabály, de ezt a jogszabályt olyan emberek fogalmazták meg akik életükben nem láttak még macskát VAGY nem akarták a “kivételek”-be tenni valamilyen okból kifolyólag. Illetve én még sose hallottam olyanról, hogy valaki az elkóborolt macskája miatt kapott volna bírságot. Szóval macskák esetén nem igazán érvényes a jogforrás, inkább a “szokás jog” érvényesül.

2023. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Ezek szerint a fb csoportban sem kaptál értékelhető válaszokat? :( (Először ott olvastam a kérdésed.)
2023. júl. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5 . Ide előbb írtam ki a kérdést mint a Fb-ra. Kaptam pár értékelhető / normális választ , bár a legtöbb ember azt írta , hogy , ne engedjem ki őket , nyugodtan bent maradhatnak, illetve , hogy pár halálos tényezőt kivéve nyugodtan engedjem őket szabadon .. . De ha látom rajtuk , hogy mennének ki nem csinálhatom velük , hogy nem engedem ki őket :(( De szerintem előfordulhat , hogy lehet egy másik cica van a képben .
2023. júl. 1. 14:38
 7/13 anonim válasza:
62%
Majd ha baj éri őket az utcán akkor lehet büszkén sírni hogy nem vagy felelőtlen állatartó.
2023. júl. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

De, megteheted, te vagy a gazda. Csaladi hazban elek, 5 eves macskam egyszer nem volt kint még.

Nem veletlenul, forgalmas helyen elunk, nem kockaztatok.


Kifutot meg mindig lehet epiteni nekik pl, nalunk most egyelore erre nincs keret, de tervben van.

2023. júl. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#7

A falu végén élünk , szó szerint . Jó ha napi 5 autó elmegy . Kutya is alig van ebben az utcában . Sok baj nem érheti őket . Mi az , hogy büszkén sírni ? Mármint értem én , de most attól , hogy ki vannak engedve , ettől még nem leszek felelőtlen állattartó . Jelenleg is kint vannak az udvaron . Nincs semmi bajuk , élnek és virulnak , az utcáig el se mentek .

2023. júl. 1. 18:58
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
4eske, ne terjesszél hülyeséget, köszi. Azért mert sok felelőtlen véglény hagyja kóborolni a macskáját meg mert még véglényebbek szerint "A macskák kivételek, mivel természetükből adódóan elkóborolnak", még rájuk ugyanúgy érvényes a szabály. Attól, hogy nincs gyakorlata a pénzbírságnak, még nem teszi semlegessé a szabályt. Egyébként ha elkapom az utcán az ilyen macskát, és van benne chip, én magam mehetek elébe a feljelentésnek. Ha nincs chip, pedig kereshetek neki felelős gazdát, hiszen kóbor macska jogilag. Megtörtént eset alapján ;)
2023. júl. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!