Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez miért van (Miért fújnak...

Ez miért van (Miért fújnak egymásra a cicáim )?

Figyelt kérdés

Van 2 kandúr cicánk . 1 évesek (nem tudom , hogy számít e , de ivartalanítva vannak.) 1 hónapos koruk óta panelban laktak velünk ( szóval soha nem voltak udvarban, csak 1 hónapos korukig ).

A lényeg , hogy egy hete elköltöztünk egy családi házba . Ugye az első 2-3 napban nem engedtük ki őket , hogy először a házat szokják még . Azután meg naponta többször kivittük őket , 10 percekre . A mai nap folyamán reggel óta kint vannak , az egyik cicánk főként az udvaron mászkált , a másik meg valahova elkóborolt (ilyen 1 órára .)

Nos az a helyzet , hogy az a cica aki az udvaron mászkált fúj a másik cicánkra. Ez miért lehet ? Hiszen együtt is nőttek fel, illetve eddig nem volt semmi bajuk egymással (egészen máig, ameddig ki lettek engedve ) . Vagy lehetséges , hogy “nem ismeri fel “?



2023. júl. 1. 12:38
1 2
 11/13 ha5ctx ***** válasza:
20%

Azért fúj, mert macska.

Én jót nevetek ilyenkor rajtuk.

Ugyan olyanok mint az ember.

Mindegyik másképp bolond. 😄😄

2023. júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

“10eske”

Gondolom pesti panel szökevény vagy, ha annyira nem akarod a macskát az utcán látni. Tudod a világ létezik a belvároson kívül is:D. Jogászként mondom neked, hogy a jog nem mindenhol tud ugyanúgy érvényesülni hiszen ez nem csak egy egyszerű 1+1 :D. Képzeld már el, hogy a faluban mindenkit megbírságolnak mert kint van a macska. Na ugye. Te is látod, hogy ostobaságot beszélsz. (+ a macskára is a találás szabályai érvényesek, szóval ha felkapsz egy macskát az utcán, természetesen indok nélkül, hogy utánna másnak add át mint a tulajdonosának vagy a jegyzőnek akkor te cselekszel helytelenül aminek jogkövetkezményei is lehetnek.)

2023. júl. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12es, érdekes jogász lehetsz te úgy, hogy egy nyelvtanilag helyes, jól központozott mondatot sem sikerült leírnod. Szeretem, mikor a gyakorin valaki a nemlétező végzettségével vág fel, ha már reális érvei nincsenek :) Egy utcai macskánál pedig, ahogy a rendszer kiépítetlensége miatt nem hajtatják be a bírságot (bár megjegyezném, hogy volt már rá precedens, attól hogy nem bevett joggyakorlat!), ugyanúgy visszakövethetetlenség miatt nem fognak jogkövetkezményekkel foglalkozni a macska elpasszolásánál se :) Az a véglény, aki hagyja a macskáját kóborolni, nem fog azzal foglalkozni, hogy jogilag mi helyes és mi nem (hiszen akkor a helyes, emberséges tartás körülményeinél már eleve megakadályozta volna a kialakult helyzetet), nekik könnyebb, ha vesznek egy új macskát jófogáson vagy a szomszéd Bélabától. Az ilyennek a macska fogyóeszköz.

Egyébként kertesben lakok, vidéken, csak én szeretem az állatokat, és nem fogyóeszközként kezelem őket. Úgyhogy macskabiztos kerítésem van, sőt, az udvarra is csak felügyelettel mehetnek a macskák, hogy ne vadásszanak le madarakat.

De gondolom ott a magas lovon elég örülni, hogy felküszködted magad, gondolkozni már túl kimerítő volna neked.

2023. júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!