Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire visszatartó számotokr...

Mennyire visszatartó számotokra, egy ököbefogadásnál, hogy a menhelyek mindenféle elvárásokat támasztanak a leendő gazdik felé?

Figyelt kérdés

Szeretnék örökbefogadni egy cicát, emiatt csatlakoztam egy facebook csoporthoz, de van 1-2 tag, aki folyton leoltja, sokkszor jogtalanul azokat akik szeretnének gazdit találni. Most legutóbb olyan szöveggel, hogy a menhelyes állatok elől veszik el a gazdit. Ennyi erővel a tenyésztőket is szapulhatnák.

Nos, én meg nem szeretnék menhelyről örökbefogadni, nem is azért, mert esetleg fizetni kell, hanem megalázónak érzem az egész tortúrát, kikötik, hol tarthatom, ivartalanítsam, meg bemutatkozó levél... Na meg olvastam egy tag írását, amiben arról ír, hogy milyen lekezelően viselkedtek vele a menhelyen, és hogy inkább máshonnan fogadott ő is örökbe. 47 éves vagyok, és gyerekként mindig is volt macskánk, de soha nem voltak ilyen kikötések azoktól akiktől kaptuk, inkább örültek, hogy lesz gazdájuk.


2023. júl. 5. 09:38
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
5%
#20 Adott egy mittudomén újfunlandi (legyen Brúnó), aki imád kint heverészni az árnyékban, úszkálni a medencéjében, körbejárni a területét. Nem szökős, nincs vele abszolút semmi probléma, semmi negatív előélet. Meghal a gazdája, így beadják menhelyre. A menhely kizárólag bentre ad ki kutyát, Brúnó meg nem ahhoz van szokva, nem érzi magát jól bent, túl nagy testű is hozzá, de az le van szarva, mert az adott menhely szabálya az, hogy minden egyes kutyát ugyanúgy kizárólag bentre ad. Végig arról beszéltem, hogy az adott kutya igényeit kellene figyelembe venni, nem ugyanúgy kezelni az összes kutyát, mert eltérő igényeik vannak. A 3 menhely amit felkerestem, minden kutyára ugyanúgy tekintett. Esküszöm nem értem, mit nem értesz ezen. Biztos vannak olyan menhelyek, amik odafigyelnek a kutyáikra, ismerik őket stb., de ezek nem olyan menhelyek voltak, akiket valóban érdekelt volna a kutya igénye. Ennyi.
2023. júl. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
84%

#21, miért vitatkozol még mindig? Nézd meg a pontozást, senki nem ért egyet veled, mert nincs igazad.

Olyan nincs amúgy, hogy egy menhely CSAK BENTI tartásra ad kutyát, ha a befogadó gazdinak van kertje, ha minden mást megfelelőnek találnak nálad, nyilván kiengedheted, meg kimehet amikor csak szeretne.

De olyan sincs, hogy CSAK KINTI, nagyon helyesen. Ritka az olyan kutya, ami nem akar legalább néha, délutáni lustira, esti alvásra (estére amúgy is ajánlott végig bent tartani, nehogy történjen vele valami), vagy csak kicsit a gazdival lenni bemenni a házba.


Ezért hülyeség, amit összehordasz. Eleve rossz helyről indítasz, mert kertes házba menő kutyánál nem elvárás, hogy csak benti lehet. Ha neked ezt mondták, más volt veled a baj, például látták, hogy te csak kib*sznád a kertbe élete végéig.

2023. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
12%
#22 Szóval mostmár ott tartunk, hogy hazudok, nincs olyan menhely, ami csak bentre ad és szar gazda vagyok is vagyok, mert annak ellenére, hogy leírtam jó élete van a kutyámnak, azzal jössz, hogy lerí rólam, hogy kibsznám a kertbe. Az igen! Gratulálok.
2023. júl. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
80%
Kinti-benti tartás miért nem opció? Ha egy nagy bundás kutyát csak bentinek adnak, annak oka van, az nem a menhely hóbortja. Mondjuk bármelyik menhelyre odamész, hogy szeretnél egy házőrzőt kintre, vagy ráböksz random valamelyik nagy bundás kutyára, hogy az kell, akkor egy sem fog veled szóba állni, és még azt a kutyát sem adják, amelyik egyébként akár többnyire kinti tartással jól is érezné magát.
2023. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
82%
#23, nem, nincs olyan, ha van kert. Nyilván nálad látták, hogy szabadon értelmeznéd a "csak kinti-benti tartásra" kikötést, és csak kint tartanád, úgyhogy azt mondták, csak benti. Vagy félreértetted, amit mondtak.
2023. júl. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
5%
#24 A ház maga kicsi, nem tudom hova tenni a kutyát, plusz egyéb dolgok miatt sem tudtuk volna megoldani. Azóta mint írtam lett kutyám, nem házőrző, nem kertidísz, ivartalanított, sétáltatott, boldog kutya. Be is jöhet, ha szeretne, de kint érzi magát jól. Amit meg kinéztem a menhelyen 2,5 éve, azóta is ott rohad a rácsok közt, pedig hazahoztam volna. Nem volt negatív előélete, előtte is kinti volt, de a menhely minden kutyát ugyanúgy kezelt, csak bentre adta. És ez csak egy kutya a sok közül, az összeshez így álltak hozzá, nem én böktem a kutyákra, hanem mindre ugyanaz vonatkozott. Akár hiszed, akár nem, vannak ilyen menhelyek. Nem igazán értem, miért azt kell kihozni a történetből, hogy mindenképpen én vagyok a szar alak, mikor mindent megadok a kutyámnak, teljes értékű családtag, de látom csak az lebeg a szemed előtt, hogy velem volt a baj. Jólvan, akkor legyen így. Mindenesetre mostanra örülök neki, hogy így alakult, különben nem a mostani kutyusom lenne velem. 🙂
2023. júl. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
83%

A kinti tartás ma már nem egy elfogadott állattartási forma, ezt vette át a kinti-benti tartás - kint van, de ha akar bejöhet. Valamelyik kutya szinte sose megy be, DE meg van rá a lehetősége. Ez a nem mindegy. Okkal nem adnak így ki kutyát, miért is adnának azért, hogy kint legyen egyedül egy kertben? Biztos van olyan fajta (a nagytestű őr-és pásztor kutyák) ami erre még alkalmas, de a többi nem. Pont.

Ebben nem tudom, hogy ki/hány kommentelőnek de teljesen igaza van. Ha olyan kutyát akarsz ami csak kint díszeleg akkor ezek közül tudsz választani.

Más fajta a szőrhossza, a mérete, hideg-meleg tűrése, társaság igénye miatt [...] nem alkalmas erre. Ha te mégis kint tartod őket akkor rosszul tartod őket, nem a kutya/fajta igényeinek megfelelően.

2023. júl. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
80%
26 Akkor most már döntsd el, hogy minden menhely szélsőséges, vagy vannak ilyenek is, és te pechedre belenyúltál.
2023. júl. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
20%

"A kinti tartás ma már nem egy elfogadott állattartási forma, ezt vette át a kinti-benti tartás - kint van, de ha akar bejöhet. Valamelyik kutya szinte sose megy be, DE meg van rá a lehetősége."


Nálam is bejöhet a kutya kedve szerint, írtam is. De attól még kintinek minősül, kint van a fekhelye, lényegében külön lakosztálya van a kazánházban, fotelja is van az udvaron. 😄 De van ugye ez a sztereotípia, hogy aki kint tartja a kutyát, az szar gazda, meg elavult dolog egy állatot kint tartani, vigyük be a tehenet is. Pont ez látszik a válaszokon is. És nekem ez böki a csőröm, mert ez baromság. Nem ölebet akartam nyilván, hanem egy olyan kutyát, akit nem fúj el a szél, nem kell kisbabaként bánni vele, öltöztetni meg egyebek. És akkor ne is legyen kutyám, mert biztos állatkínzó vagyok. Nem kicsit van elferdítve a dolog a fejekben.



#28 Leírtam a tapasztalatom 3 menhellyel kapcsolatban, végig azokról a menhelyekről írtam. Ti jöttetek belém, én még most sem értem, hogy miért.

2023. júl. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem is átestek a menhelyek a ló túlsó oldalára. Az állat az emberért van, és nem fordítva. Egészen, mintha az embernek kéne a kutyát szolgálni, és nem fordítva.
2023. júl. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!