Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire visszatartó számotokr...

Mennyire visszatartó számotokra, egy ököbefogadásnál, hogy a menhelyek mindenféle elvárásokat támasztanak a leendő gazdik felé?

Figyelt kérdés

Szeretnék örökbefogadni egy cicát, emiatt csatlakoztam egy facebook csoporthoz, de van 1-2 tag, aki folyton leoltja, sokkszor jogtalanul azokat akik szeretnének gazdit találni. Most legutóbb olyan szöveggel, hogy a menhelyes állatok elől veszik el a gazdit. Ennyi erővel a tenyésztőket is szapulhatnák.

Nos, én meg nem szeretnék menhelyről örökbefogadni, nem is azért, mert esetleg fizetni kell, hanem megalázónak érzem az egész tortúrát, kikötik, hol tarthatom, ivartalanítsam, meg bemutatkozó levél... Na meg olvastam egy tag írását, amiben arról ír, hogy milyen lekezelően viselkedtek vele a menhelyen, és hogy inkább máshonnan fogadott ő is örökbe. 47 éves vagyok, és gyerekként mindig is volt macskánk, de soha nem voltak ilyen kikötések azoktól akiktől kaptuk, inkább örültek, hogy lesz gazdájuk.


2023. júl. 5. 09:38
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
84%

"Nem az határozza meg, hogy jó gazdi vagy vagy sem, hogy hol tartod a kutyát"


Attól vagy jó gazdi, hogy az adott egyed igényeinek megfelelő dolgokat biztosítod számára, ebbe pedig az is beletartozik, hogy hol tartod. Ha egy mentett kutya szökős, és a lelkedre kötik, hogy nem lehet kint tartani, és nem lehet felügyelet nélkül hagyni az udvaron, és te mégis kint hagyod, és elszökik első nap, és az utcán szedik össze, akkor nem a menhely a hülye. Volt ilyen eset, pont nemrég olvastam.

2023. júl. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
17%
#10 Mert a tenyésztő ad bentre kutyát, igaz? 😄 Meg az összes menhelyes kutya előéletes, még a kölykök is és jobb nekik egy szaros ketrecben leélni az életüket, mint egy szerető családdal. Hagyjuk már...
2023. júl. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, olvasgasd ezt a blogot: [link]
2023. júl. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
5%

#11 "Attól vagy jó gazdi, hogy az adott egyed igényeinek megfelelő dolgokat biztosítod számára"


Pontosan hogy erről beszélek! A kutya igénye kéne hogy legyen a lényeg! Én nagybundás kutyát szerettem volna, de azokat sem adták kintre, tehát nem én szartam le a kutya igényeit, hanem a menhelyek. És mint írtam, a 3 menhely összes kutyájára vonatkozott, nem csak Fifikére.

2023. júl. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
77%
Nagy bundás kutyának is lehet olyan problémája, ami miatt nem opció a kizárólag kinti tartás. Fel lettek sorolva lehetséges okok. Nem a fajta, az egyed igényei határozzák meg a megfelelő tartást. Lehet egy nagy bundás kutya is szökős, akinek nem akadály a kerítés.
2023. júl. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
5%
#15 Te nem is akarod megérteni, amit írok, csak kiforgatod a dolgot. Egyedre kellene specializálni a dolgot, pont ezt írom! Az adott kutya igényeinek legyen jó, nem a 3 menhely összes kutyájának igényeire tenni magasról, mert ők úgy határoztak, hogy.. Ha az én kutyám lenne menhelyes és valaki bentre akarná kényszeríteni, pláne télen, az felérne egy állatkínzással. Én a kutya igényeire figyelek, míg a menhelyeknél ez már nem arról szól.
2023. júl. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon magas elvaras volt a menhely reszerol az, hogy egy rovidszoru, kistestu kutyat (o mar ivartalan volt) ne kinti tartassal vigyek el. Meg az 5 sor bemutatkozo level 😂😂

Kijonni sose jottek.

Komolyan, hat ennek nem lehet megfelelni.


Jol tetszik lenni? Ivartalanitas alap egyebkent is, keremszepen!


Egyebkent nyilvan haztol akkor es annyi macskat hozol, amennyit akarsz. Annyi van, mint a szemet sajnos, a sok felelotlen allat miatt.


De ha menhelyrol hozol, altalaban ott ellenorzottebbek a korulmenyek, az allatok kezelve vannak, macskak eseten csinalnak fel/fiv/fip szurest, oltjak oket.

Ez mind-mind energia es penz. Termeszetesen nem fogjak azert odaadni, hogy aztan kibaszd a kertbe es 1 het utan elusse egy kocsi, emiatt is probalnak felteteleket szabni.

2023. júl. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
85%
16-os, megvan az EGYED fogalma? Nem FAJTA, azon belül egy adott állat. Szóval Zeusznak hiába van nagy bundája, ha egész életét bent élte le a gazdáival, akik meghaltak, és emiatt menhelyre került, azt szokta meg, hogy ott van a gazdái sarkában folyamatosan, és szarul fogja érezni magát, ha olyanok fogadják be, akik kicsapják a kertbe. De Brutus sem maradhat kint felügyelet nélkül a nagy bundája ellenére, ha előző helyén, ahonnan mentették, önsétáltató volt, megkergetett mindenkit, és az egész utca rettegett tőle, mert korábbi gazdái szartak rá. És Néró sem maradhat kint a nagy bundájában, ha epilepsziás, mert a betegsége miatt fontos, hogy felügyelet alatt legyen. Lakatosékat meg jogosan utasítják el a 120 cm magas tyúkhálóból összetákolt kerítés miatt, amit a nagy bundás Félix bármikor megrongál vagy átugrik. A nevek és esetek kitaláltak, a valósággal bárminemű egyezés a véletlen műve.
2023. júl. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
5%
#18 Nekem megvan az egyed fogalma és azt is fel tudom fogni, hogy az egyed egy kutyát jelent, aki külön személyiség, külön habitus, teljesen más igényű, mint ahogy a 600 másik is, ami a menhelyeken van. Pont ezért NEM veszem egy kalap alá a menhely összes kutyáját, mint ahogy a menhelyek teszik. Mit nem lehet ezen érteni?
2023. júl. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
84%
És te mit nem értesz azon, hogy a menhely jobban ismeri a védenceit, mint te?
2023. júl. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!