Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire visszatartó számotokr...

Mennyire visszatartó számotokra, egy ököbefogadásnál, hogy a menhelyek mindenféle elvárásokat támasztanak a leendő gazdik felé?

Figyelt kérdés

Szeretnék örökbefogadni egy cicát, emiatt csatlakoztam egy facebook csoporthoz, de van 1-2 tag, aki folyton leoltja, sokkszor jogtalanul azokat akik szeretnének gazdit találni. Most legutóbb olyan szöveggel, hogy a menhelyes állatok elől veszik el a gazdit. Ennyi erővel a tenyésztőket is szapulhatnák.

Nos, én meg nem szeretnék menhelyről örökbefogadni, nem is azért, mert esetleg fizetni kell, hanem megalázónak érzem az egész tortúrát, kikötik, hol tarthatom, ivartalanítsam, meg bemutatkozó levél... Na meg olvastam egy tag írását, amiben arról ír, hogy milyen lekezelően viselkedtek vele a menhelyen, és hogy inkább máshonnan fogadott ő is örökbe. 47 éves vagyok, és gyerekként mindig is volt macskánk, de soha nem voltak ilyen kikötések azoktól akiktől kaptuk, inkább örültek, hogy lesz gazdájuk.


2023. júl. 5. 09:38
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
14%
Ja és #27 nemegyszer leírtam, hogy ez az adott 3 menhely csak bentre adott volna ki kutyát, kinti-benti tartással sem. Én sem értem, hidd el, de az biztos, hogy brutálisan túltolták a dolgot és ez abszolút nem a kutyák érdekeit szolgálja. Ehhez meg tegyük hozzá, hogy a menhelyek fullon vannak, de siránkoznak, meg utalj nekik pénzt, meg vigyél tápot stb. Nyilván van egy alap elvárás, hogy ne szarból szarba kerüljön egy kutya, ez oké. De hogy nekem panelba kelljen költözni a kertes házból, csak mert ezek a menhely egyikéből szerettem volna kutyát menteni, na az már a nevetséges kategória.
2023. júl. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez NAGYON menhely függő, mi elmentünk egy állatmentő egyesület több nyílt napjára, ott kinéztünk egy cicát, igazából ahhoz képest hogy pont úgy nézek ki mint aki halloweenkor macskát áldozna úgy tűnik normálisnak tűntem mert elég gyorsan hozhattuk is, igazából a legtöbb helyen amit tényleg kérnek az ivartalanítás (amit amúgy is ajánlott) és a benti tartás.
2023. júl. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
35%

Eléggé az.

Egyszer írtam menhelyes macskára pályázva. Le kellett videóznom a házamat kívül, belül. Kihagytam a fürdőszobát, mert azt épp felújítottuk, nem volt még kész. Ezen kiverte a balhét a menhelyes nő. Követelte hogy azt is mutassam meg. Amúgy is, miért kertes házban lakok? 🤔


Ezek mellett még egy fura dolog volt; este 7-8 körül rám írt hogy azonnal induljak macskát menteni. A közelemben (45km-re) van egy macska akit ki akarnak dobni. Hozzam el.

Mondtam neki hogy nincs kocsim, csak a páromnak, aki pedig dolgozik. Nem tudok menni azonnal. Max másnap reggel.

Jajj hát ha így állok hozzá..most kell menni!!!

Később láttam hogy kiírta, a hétvégén megy majd valaki érte aki helyi lakos. (hát b+ én 45kmről ugorjak azonnal, aki helyben van annak jó napok múlva is menni... Érdekes)

Még egyszer írtam neki a megbeszélt találkozónk előtti napon, hogy emlékeztessem xy időpontban megyek. Válasz; én nem tartogatok senkinek se macskát, mit képzelsz. Hova jössz.

Még jó hogy írtam neki, és nem utaztam feleslegesen 200kmt.

Amúgy azóta is "foglalt" - nak rak ki macskákat, tehát másnak tudja tartogatni..


Vettem tenyésztőtől cicákat. Sokkal jobban jártam így.

2023. júl. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
79%
Én megértem a feltételeiket. Egyedül a macskahálót nem vállalom belőlük. Enélkül is sikeresen megoldottam hosszú évek óta a benti macskáim tartását. De ez kevés lenne egy menhelyi örökbefogadásnál. Ezért lett más által utcáról mentett és háznál született macskám. Náluk nem volt kikötés a háló. Mindkettő kandúrom jól él, maximálisan körbe rajongva. Ivartalanítva, évente oltva vannak. Féregtelenítés rendszeres. Nem Felix, Purina meg társai kajákon élnek. A volt gazdákkal még most is tartom sok év után is a kapcsolatot. Ez volt az egyetlen feltételük.
2023. júl. 9. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is átestek a túloldalra....

Én soha nem engedném be a büdi kutyát a házba, van téliesített kutyaháza. Nekem ne legyen bent kutyaszag.

2023. szept. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
0%
Anyósoméknál bent vannak sokszor a Kinti kutyák, büdös van nála mint a franc
2023. szept. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!