Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskafürdetés?

Macskafürdetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Máshol maradt a sampon sajnos, de nagyon meg kéne fürdeni a macskát, mert bolhaírtót kellene ratenni.

Hirtelen tudom mással fürdetni?? Mi az amitől nem viszket, ami nem árt neki?


2023. júl. 21. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Antiallergén sampon
2023. júl. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem.

Azért kell fürdetni, mert bolhás? Akkor csak bolhairtó samponnal van értelme, semmi mással.

Csak azért, mert cseppenteni akarsz a macskára, NEM kell fürdetni, mivel a fürdetés nem egészséges a macskának.

2023. júl. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kinti macska, és koszos is lett. De nyilván nagyon ritkán fürdetem...
2023. júl. 21. 17:27
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Akkor ne fürdesd. Szerencsétlen macskának elég átok, hogy kinti, de a fürdetéssel kifejezetten ÁRTASZ neki! Tönkre teszi a bőrét, ami így még inkább fogékonnyá teszi majd bőrbetegségekre, amiket így is nagy eséllyel elkaphat majd más macskáktól az utcán!
2023. júl. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
A bolhára meg a koszra nem a fürdetés, hanem a macskabiztos helyen való tartás a megoldás, ahol nem lesz koszos és nem kap el bolhát(meg még ki tudja milyen - akár halálos - betegségeket) más macskáktól.
2023. júl. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Langyos vízben fürdesd toalettszappannal.
2023. júl. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
34%
Szerintem a lemosás tönkreteszi a természetes védőflóráját (mostanában angolos majomkodással, vagyis parasztosan: mikrobiom), amit szegény cirmos hosszas nyalogatással leápolt magának.
2023. júl. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
49%

Egyszer nem lesz baja az embersampontól sem. Ha nagyon muszáj és sürgős, megfürdetheted vele.

Nekem ezt akkor kellett, amikor hazahoztam a menhelyről a cicámat, és út közben a stressztől összefosta magát és belehempergett. Vasárnap délután egy nyakig fosos macskával nem sokat válogathattam. A végére neki úgy is az volt a lényeg, hogy végre már nem vizes és nem basztatom.


Az én sebeim másfél hónapig gyógyultak, az ő bőrének viszont nem lett baja a WU2-től. :D XD

2023. júl. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!