Kezdőoldal » Állatok » Macskák » "Két személyisége" van a...

"Két személyisége" van a macskámnak? Tapasztalt valaki ehhez hasonlót?

Figyelt kérdés
Nagyon feltűnő a 2 éves ivartalanított kandùr macskámnàl, hogy van egy nyugodt időszaka amikor sokat alszik, nagyon nyugodt, kedves, semmi rosszat nem csinál, sokat bùjik. Ez mindig kb 1 hétig tart. Egyszer vége és pont az ellenkezője lesz.Folyamatosan próbál bosszantani minket dolgokkal, amiket tudja, hogy nem szabad neki, folyton harap, kerüli a közelségünket és egyenesen az őrületbe kerget néha. Ez tovább tart mindig de aztán megint jön a "kedves időszaka".
2023. aug. 4. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Van bármi környezeti változás? Valaki a családból más munkarendben dolgozik vagy bármi hasonló?
2023. aug. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha már 9 élete van,az lehet 9 teljesen különböző személyiség is.A profiknak halál közeli élmény sem kell a váltáshoz.
2023. aug. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igazából nincsen változás, nem tudnám ahhoz kötni a váltását.
2023. aug. 4. 17:10
 4/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%
Nem hallottam, illetve olvastam ilyenről, de ha embereknek lehetnek skizoid betegségeik, elvileg egy másik emlősnek is lehet. Nem olyan nagy a különbség.
2023. aug. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
A macskák - amellett, hogy állatkák - fenséges, isteni lények, ez okozza a kettősséget.
2023. aug. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Folyamatosan próbál bosszantani minket dolgokkal, amiket tudja, hogy nem szabad neki"

Ilyen nincs. A macskának nincs olyan fokú öntudata, hogy direkt bosszantani akarhasson, legfeljebb nem érdekli, hogy szabad-e vagy sem.


Mi az, hogy folyton harap? Mik a körülmények? Lesből rátok támad? Vagy csesztetitek (simogatni akarjátok, fel akarjátok venni), és akkor harap?


Az esetek 90%-ában az áll a macskák érthetetlen/agresszív viselkedésének hátterében, hogy rosszul bánnak velük a gazdáik. Ezt a gazdák egyből tagadni szokták, de mind a rossz bánásmódnak, mind a tagadásnak a tudatlanság a gyökere: nem tudják, hogy ahogy viselkednek az állattal, azzal ők ingerlik és stresszelik válaszreakciókra. Ennél pontosabbat akkor lehetne mondani, hogy látnánk, hogy éltek a macskával egy fedél alatt.

9,9%-ban lehet betegség is az oka, ugyanis ha a macskának mondjuk fájdalmai vannak, nem tudja elmondani, csak ingerlékennyé válik, szokatlanul kezd viselkedni. Ezért szoktuk ajánlani, hogy első körben állatorvoshoz kellene vinni, hogy kizárjátok, hogy valami fizikai oka legyen a viselkedésének.

Meg van az a 0,1%, ahol pl idegrendszeri rendellenesség, hormonális probléma vagy hasonló, nehezen kiszámítható tényező van a háttérben, de kb borítékolható, hogy nálatok nem ez van.

2023. aug. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A két személyiséget nyilván nem szó szerint értettem, de tényleg villámcsapàsra változik a viselkedése, és ez mindig.

Kedves 6! Tényleg nem gondolnám, hogy rosszul bánunk az állattal, ha így lenne mitől változna meg a viselkedése? Hirtelen nem bánunk vele rosszul és ezt ciklikusan ùjra és ùjra csak mi nem vesszük észre? Ez igencsak furcsa lenne.

2023. aug. 4. 22:03
 8/14 anonim ***** válasza:
7, hiába furcsa neked valami, a macska nem úgy érzékel, mint egy ember, és te sem igazán tudod magad a macska helyzetébe képzelni. Ahogy írtam, sokszor az érthetetlen viselkedés gyökere a frusztráció, a túlzott stressz, a macskának nem megfelelő tartási körülmények. Pl: nincs olyan hely, ahová nyugton elvonulhatna. Nem tartjátok tiszteletben a határait (vagy valaki a családból legalábbis nem tartja tiszteletben, gyakran kisgyerekek ilyenek, de láttam már sajnos felnőttnél is). Nagyon jellemző, hogy macskához nem értő emberek rávágják dolgokra, hogy a macskát X meg Y dolog nem zavarja, sőt, szereti, miközben valójában nem tudják dekódolni a macska kommunikációját.
2023. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Salx Narval ***** válasza:
A miénk ezt naponta eljátssza van, hogy többször is. Ilyenek a macskák, kunyerálják a kaját és a törődést, majd fél napig heverésznek, utána játszanak, futnak, támadnak és bizony néha bosszantanak is minket. Nem kell ebbe többet látni mint ami valójában benne van. Számomra az a furcsa, hogy a tiédnél ilyen ritkák a váltások, nálunk mint írtam napi szinten megtörténik mindez. Általában a hamar elválasztott macskák harapnak és karmolnak játék közben mert nem volt aki megtanítsa nekik a "játékszabályokat". Most már a te dolgod leszoktatni erről ha nem akarod, hogy folyton megharapjon, v megkarmoljon. Szóval én ebben a viselkedésformában semmi olyant nem látok ami ne lenne jellemző egy macska természetes viselkedésére.
2023. aug. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Akkor talán a macska fajtáját is kellene tekinteni, egyszerű proletár házimacskáknál ilyenre én nem emlékszem, ami a kérdésben megfogalmazódott, illetve kandúrmacskánk sem volt.
2023. aug. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!