Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáterhez vagy hogyha...

Junes34 kérdése:

Pszichiáterhez vagy hogyha mentálisan betegnek érzed magad és ki szeretnéd vizsgáltatni, ehhez beutaló kell? Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Gyermekkorom óta érzem hogy nincsen minden rendben, az orvosokkal és a pszichiátriai dolgokkal kapcsolatban pedig nem értettem egyet sosem, de pár éve érzem hogy kellene a pszichiátriai beavatkozás hogy kiderítsem pontosan mi is az én problémám. De egyedül vagyok és fogalmam sincs hogyan kezdhetnék hozzá hogyha kell akár a gyógyulási folyamathoz. Én magamat sem érzem mentálisan egészségesnek. Kutakodtam az interneten és rengeteget olvastam, hallottam a bipoláris zavarról és különböző személyiség zavarokról és nagyon soknál azt éreztem hogy ez teljesen igaz rám. Ráadásul ezek miatt a hangulati ingadozásaim miatt az alkoholt sem vetem meg és egy időben a kábítószereket sem ítéltem meg. De már annyira rosszul érzem magamat és saját magam ítélem rossz embernek, érzem hogy segítségre van szükségem. Valakinek akivel ezzel kapcsolatban tapasztalata van vagy esetleg tud nekem segíteni nagyon megköszönném. A családomnak ha akarnám se mondnanék erről semmit. Bár nekik is voltak már rosszabb tapasztalataik a viselkedési zavarom miatt.

2023. jan. 27. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Vannak ingyenes lelki segély szolgálatok, kezd ott!


[link]


[link]

2023. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Ha elmész a területileg illetékes pszichiátriai rendelőbe (lehet, hogy kell időpont), akkor ott ingyenes ellátnak, és nem kell beutaló.
2023. jan. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Csabi34 ***** válasza:
52%

A pszichiátriai kezeléshez beutaló szükséges, amit az alapellátásban lévő háziorvosod adhat ki. Ő fogja megállapítani, hogy szükséged van-e további pszichiátriai vizsgálatokra.

Az alkoholfogyasztás és a kábítószerek használata sajnos sokszor összefügg a pszichiátriai problémákkal, ezért fontos, hogy ezekről is beszélj a kezelőorvosoddal.

A bipoláris zavar, személyiségzavarok és a hangulati ingadozások kezelésére számos lehetőség áll rendelkezésre, mint például a pszichoterápia, a gyógyszeres kezelés és az életmódbeli változtatások. Az, hogy melyik kezelési mód a legmegfelelőbb számodra, a kezelőorvosod fogja megállapítani, miután megvizsgált és megismert téged.

2023. jan. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2023. jan. 28. 01:03
 5/5 mittudomen721 ***** válasza:
49%
Nem kell beutalo csak idopontot kell kerni
2023. febr. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!