Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap előtt a kisöcsém...

Tegnap előtt a kisöcsém hazahozott egy kiscicát akit kidobtak. Tudnátok segíteni, mikortól ehet szilárd ételt?

Figyelt kérdés

Kb 3 hetes,a szobámban gondozom amíg nem lesz elég nagy hogy kivigyem az udvarra ( van még 5 cicánk,2 szintén mentett,de ők már nagyobbak voltak akkor)

Nagyon remélem hogy mindent jól csinálok, tudom hogy ilyenkor a legapróbb hiba is végzetes lehet a pici számára.

Minden etetés után stimulálom hogy vécézzen, ez jól is megy.

Viszont, az etetés.. az a problémám,hogy egyenlőre nem tudok hozzáférni tápszerhez, így eddig kecske tejjel etettem.

Eddig semmi probléma nem volt, nagyon remélem hogy nem is lesz. Amúgy nagyon nagy harcos, nagyon nagy életenergiája van. Egészségesnek tűnik,viszont ahogy lesz pénzem elviszem az állatorvoshoz,minden esetre.

Az a kérdésem, hogy mikortól lehet szoktatni az evéshez? Lassan kezdhetek neki adni tejbe áztatott kenyeret? Gondolom csak egy keveset, hogy szokja.

Minden infót köszönök!

( igen, az este folyamán is felkelek etetni. Nagyon remélem hogy sikerülni fog felnevelni :( )



#állat #cica #3 hetes cica
2023. aug. 24. 20:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes korától már ehet junior macskakaját.
2023. aug. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne orvoshoz vinni.


Eddig mindent jól csinálsz.

2023. aug. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A tejbe áztatott kenyeret még most felejtsd el. Macskát nevelsz, nem kiscsirkét.
2023. aug. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Eddig jó, amit csinálsz. De ezt a tejbe áztatott kenyeret sürgősen vesd el. Inkább tápszert kéne kapnia, amilyen gyorsan lehet. Macskamentőkkel vedd fel a kapcsolatot, ha nem rájuk sózni akarod, csak segítséget kérni, sokkal nagyobb örömmel segítenek, hidd el. Orvos is kéne lássa a picit már most, ebben is segíthetnek a macskamentésnél.
2023. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Tejtol mehet a hasa, viszont junior macska kaját már ehet !
2023. aug. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Egyáltalán hogy jut eszedbe a tejbe áztatott kenyér??? Jesszusom....

Kb. 5 hetes korától már kaphat junior nedves tápot.

2023. aug. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszönöm mindnekinek.

A kenyeres ötletért ne kövezzetek meg kérlek:( csak láttam másokat is csinálni, de nem adtam neki, inkább megkérdeztem. Tápszert hamarosan kapni fog!^^

Állatorvoshoz is el fogom vinni.

Macskamentők pedig sajnos itt szerbiában ahol lakok nincsenek, állatvédőből is asszem csak egy van, aki a menhelyen dolgozik. Az állatorvos pedig nagyon drága:( ez tart csak vissza hogy elvigyem. Higgyétek el, ahogy bírom, úgy fogom, és megteszek minden tőlem telhetőt és jó gazdija akarok lenni. Köszönöm azoknak akik próbáltak segíteni<3

2023. aug. 24. 22:51
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Akár magyar macskamentőkkel is felceheted a kapcsolatot, biztosan adnanak hasznos tanácsokat
2023. aug. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

A kecsketej is jó, ezt a pár hetet, amíg még kell neki tejalapú táplálék, kihúzod vele, ne költs tápszerre, inkább tedd félre, ha lesz már egy 10-esed, elvihetted dokihoz egy alap vizsgálatra, bolha-féreg irtásra, tanácsadásra.

5-6 hetesen kezdenek enni, felváltva száraztápot kecsketejbe puhára áztatva és konzerves/alutasakos/alutálkás eledelt adj neki felváltva.

Többet elmondja majd az állatorvos.

2023. aug. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!

Egyébként minden a legnagyobb rendben, egyre nyugodtabb és mostmár rendszeresen alszik. (Első 1-2 napban nem nagyon akart,csak sírt az anyukája után,ilyenkor odaraktam mellém az ágyamba)

Mostmár esténként két etetés között átalszik.

Majd ha történik valami érdekes, és esetleg valakit érdekel, akkor írni fogok!^^

Illetve, a néni akitől szereztem a tejet, mondta hogy ő is azon nevelte fel a 2 cicáját, és ők még kisebbek voltak.

Őszintén eleinte nagyon féltem,tudom,hogy a kecske tej nem a legjobb, de most az volt elérhető, és szerintem jobb mint a tehén tej. Szóval örülök,hogy minden rendben.

2023. aug. 25. 23:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!