Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy benti macskám lehessen?

Figyelt kérdés
Szeretnék macskát tartani de, az utcák szerintem túl veszélyesek és a szomszédban 5 kifejlett vad németdog lakik. A szüleim nem akarnak benti macskát tartani. Én szeretem a macskákat és nagyon örülnék egynek! Tudtok adni ötletet hogyan vegyem rá őket? Válaszaitokat előre is köszönöm!

#macska #Szülők meggyőzése
2023. szept. 11. 17:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

Hát szerintem először, mond azt, hogy majd nem jöhet be a házba. Aztán ahogy telik múlik az idő, jön a tél vidd be egyre többet, "mert fázik és ő akar" aztán majd úgy megszeretik, hogy nem lesz gáz h bent van.


A szomszéd kutyáitól ne féltsed, úgyse fog átmenni annál több esze van egy macskának. De ha nincs neki, akkor nagyon selejteset választottatok. :D de nekünk is 2 nagy bernárthegyi van a szomszédban és a 2 macskánk közül egyik se mer átmenni, max felülnek a kerítésre és cukkolják őket.

2023. szept. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem meg sehogy. Szuper kerdezo, hogy belatod a problemat es nem szeretned kiengedni, itt kezdodik a felelos allattartas.


De az a baj, hogy a szuleiddel elsz, akik pedig ezt nem akarjak. Tiszteletben kell tartani.

2023. szept. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy. Majd ha külön élsz, akkor lesz macskád. Én is nagyon szeretnék kutyát, de én meg főleg azt a fajtát, amit szeretnék, nem lennék hajlandó kizárólag bent tartani, nekem sem lenne jó, neki meg egyenesen kínzás, úgyhogy dolgozom azon, hogy kertes házam legyen egyszer, ha meg soha nem lesz, akkor így jártam.
2023. szept. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%

Te veszel meg neki mindent? Ha tönkretesz valamit akkor kifizeted?

Takarítasz, szőrtelenítesz utána?

A legtöbb kérdésre nem a válasz, gondolom. Majd lesz benti macskád a saját házadban.

2023. szept. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%
jaj egy macska akkora károkat tud okozni 5-ös :OOO xD haggyukmá
2023. szept. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%
6, jaa, lehet hogy a te putri házadban nem, de pl ahol új szövet/bőr kanapé van, tapéta stb ott okozhat károkat.
2023. szept. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
16%

Ez a beszéd! Összeveszni egy nem létező macskán. Hajrá felnőttek, mutassatok példát.

Állatnak kint a helye. Részemről a póknak is, csak az meg süket.

Szeressétek egymást, és 5-6 ne házasodjatok össze.

2023. szept. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, hogy hány éves vagy, de én is inkább azt javasolnám, hogy ne legyen még macskád. Egy háziállat felelősséggel jár. Lehet tovább akarsz majd tanulni, elköltöznél, de nem tudod magaddal vinni. Ha a szüleidnek csak nyűg lesz, azt fogod állandóan hallgatni, hogy a nyakukon hagytad. Ebben a korban még nem látsz annyira előre, hogy fel tud mérni, hogy a cica 15-20 éve alatt mit fogsz tudni neki biztosítani.

Ha a szüleid is szeretnének cicát, ott tudod rájuk hagyni, mikor esetleg neked úgy hozza az élet, hogy mással kell foglalkoznod, akkor próbálj meg érveket gyűjteni (pl. nem hozza be a koszt, nem kap el betegségeket, nem kell izgulni, ha nem jön haza,...). De ha alapból se akarják a macskát, hidd el hosszabb távon neked is jobb, ha nem most lesz cicád.

(Én egyetem alatt akartam kígyót, de kellett volna azért anyum beleegyezése, hogyha valamiért nem tudom ellátni, akkor legyen, aki ránéz. Nem lett kígyóm, és mostani élethelyzetemben örülök, hogy nem is lett.)

2023. szept. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
5%
7, de van bőr kanapé xD az oldalát néha szedi, de nem okoz akkora kárt h nem leszarnám xD
2023. szept. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2023. szept. 11. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!