Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban tartott macskának...

Lakásban tartott macskának tényleg van szaga? Ill. ha az állat az előző helyén nem rombolt, csak elücsörgött meg aludt, akkor az új helyen sem lesz baj vele? Pl. rombolás ilyenek.

Figyelt kérdés
2023. szept. 12. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Egészséges, mentálisan stabil, gondozott macska nem büdös.



Hát macska egészségügyi helyzetétől, és fajtától is függ.



Pl a kopasz cicák tudnak zsíros-büdösek lenni. Ha rohad a foga, rossz az emésztése vagy ivaros kandúr, akkor ja, annak lesz egy bukéja.


Neurotikus macskák szoktak össze-vissza jelölni, meg bagzós cica is.


Idős macskák sokszor már nem találják el az almot, nem tudják magukat tisztán tartani, szóval lehet segíteni kell nekik egy picit a normál higénián felül.

2023. szept. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy költözés mindenképp stressz, ami miatt lehet elkezdi jelölni a territóriumát.


Vannak dolgok, amikkel lehet segíteni neki, pl macskamenta teát főzni neki, biztosítani neki búvóhelyeket, magas megfigyelő polcokat.



A rombolás meg általában unalom jele, ha játszol vele, mozog eleget, akkor nem lesznek kitöltetlen energiái.


Ha van neki macskabútor, amire mászhat, akkor kevésbé valószínű, hogy lever dolgokat.

2023. szept. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

A macska nem büdösebb a lakásban,mint kint. Általában nincs is szaguk. Viszont az alomnak nagyon is van szaga, amit idővel átvesz a lakás. Még a legdrágább,leg"okosabb" macskaalom szaga is belengi a lakást. Igen, én pl 1 másodperc alatt meg tudom mondani,van e macska,ha belépek valahova.

Rombolni nem igazán szoktak, illetve ahogy idősödnek,egyre nyugodtabbak.

2023. szept. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a macska egy tiszta állat és nincs szaga.

Más kérdés a jelölés, ill. amit írnak is fent.


A macskaalom is tud büdös lenni, igen - létezik szilikonos alom, ami jobb ebből a szempontból, de elég drága tud lenni.

Szilárd ürüléket el kell távolítani belőle és az is elég büdös tud lenni.


Egyszer megcsinálta a cicám, hogy elvégezte a nagy dolgát, majd elment enni - aztán visszament és betakarta rendesen, mert nem bírta a szagát. Arra amúgy kényesen ügyel, hogy úgy takarja be, hogy véletlenül sem érjen hozzá közben.

2023. szept. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
A lakásban nem érzem de majd megkérdezem alkalomadtán a vendégeimtől, mert mi már esetleg hozzászokhattunk. Most közelről megszagoltam, enyhe de egyáltalán nem átható, v kellemetlen vagdalthúskonzervhez hasonló szagot érzek, 20cm távolságból már semmit.:D Az alomnak van némi vizeletszaga, ha takarítom ezt azért érzem de az enyém is ügyesen elkaparja vastagon lefedve már nem zavaró. A zeolit és bentonit tökéletes szagelnyelő ásványok, jobbak bármelyik puccos, illatos méregdrága alomtól.
2023. szept. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Le lehet pontozni, de minden lakásban érzem a macskaszagot (nekem nincs macskám, lehet hogy azért tűnik fel). Ápolt, gondozott macskák, de van egy tipikus szag mindenhol.
2023. szept. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikor nem voltak cicáim, és mentem még anno lakást nézni, voltam olyan házban, ami nagyon szép volt, rendezett és jó otthon illata volt. Mikor másodszor mentünk megnézni a házat, akkor tűnt fel, hogy bizony van egy cica is, ráadásul akkora majdnem, mint a fél testem. :D


Illetve voltam olyan házban is, ahol belépve már megcsapott a macskahúgy szag, meg még nem tudom miféle ammónia társult hozzá. Ott nem is takarítottak alaposan, plusz ivarosak voltak a macsekok…


Nekem is lett cicám, kettő is, plusz kutyám, hörcsögöm, de senki meg nem mondaná ha bejönne csukott szemmel, hogy mini állatkertem van.


Odafigyeléssel, rendszeres takarítással, ivartalanítással nem lesz büdös semelyik állat.

2023. szept. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért a büdös, meg a természetes cica illat közt van egy különbség. Ha megöleled a cicád, és beleszagolsz a pocakján a szőrbe, annak van egy enyhe illata, de ez neked is van, az ember se szagtalan.



A kellemetlen szag viszont a higénia hiánya. Ha a humán wct nem takarítod, vagy nem fújod le használat után, akkor ott is sz@rszag lesz.

2023. szept. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%
Az a baj,hogy magának az alomnak van egy jellegzetes szaga,kipárolgása. Van,hogy nem is egy kellemetlen szag, inkább attól lesz kellemetlen,hogy tudod,hogy a macska végtermékeivel keveredik és azt szagolod. Meg ugye általában idő telik el,amíg kitakaritod az almot, és ez alatt is terjed a szag.
2023. szept. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!