Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit akar a macskám?

Mit akar a macskám?

Figyelt kérdés
Egész nap,amikor itthon vagyok,szekál. Jön hízelegni, de aztán az sem jó,ha simogatom,engedjem ki. Kiengedem,1 perc múlva visít az ablaknál,hogy engedjem be. Nyávog,hogy vegyem fel,felveszem,leugrik. Kint nagy udvar van,fák meg minden,csinálhatna,amit akar, de nem. Ugyanabban az időben kap enni mindig,jó sokat,több részletre elosztva,igazán nem lehet éhes. Próbáltam játszani vele,egy csomó tippet összeszedtem, de a játék sem köti le. Nem tudom,mit csináljak vele, élni se hagy. Mászik rám minden percben,ugrál le rólam, nyávog ilyen különböző hangsúlyokkal,mintha valamit nagyon akarna,de nem értem,mit.
2023. szept. 12. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Kandúr/nőstény? Ivaros/ivartalan? Orvosi kivizsgáláson mikor volt utoljára? Mióta csinálja ezt? Van bármi más észrevétel?
2023. szept. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
62%
Lehet hogy kicsit magányosan érzi magát, kellene neki egy másik macska akivel játszani tud.
2023. szept. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Ez egy kovid cica? Az nem lehet, hogy úgy volt szocializálva, hogy 24/7 veled volt, és most szeparációs szorongása van?
2023. szept. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én ivartalanított egy éves (múlt) kandúrom is ugyanezt csinálta.

Hiába akartam vele játszani, nem tekintett rám másként, mint kajaadagoló csicskaként. Örülhetek neki, ha néha megengedi, hogy megsimogathassam! :D


Hoztam mellé egy picicát, kis nőstényt (aki szintén ivartalanítva lesz) és sokkal normálisabb azóta.

Sokszor így is dumál, ijesztően, démoni nyelven.

Ilyen a természete, dumagép.


Legalább a kicsivel jól jártunk, ő velünk is szokott foglalkozni. :)

Persze ha anyagilag csak egy cicát engedhetsz meg magadnak, akkor inkább ne legyen még egy éhes száj. Viszont érdemes megfontolni a dolgot.

Ui: az összeszoktatás eltarthat pár hétig.

2023. szept. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Látom le lettem pontozva, de mondom, ha ez a cica a karantén alatt nőtt fel, akkor szerintem az a baja lelkileg, hogy nem szokott hozzá az egyedülléthez.


A cica élet a tiédhez képest kicsi, az a pár hónap vagy év neki a fél élete. Ha pár órát egymaga van, az olyan, mintha te napokra, hetekre magadra maradnál.


Egy csomó állatot fogadtak örökbe abban az időszakban, amiknek az volt a normális, hogy valaki mindig ott van a térben, mert a gazdi(k) home officeban dolgoztak.

Aztán a karantén végén ment vissza az irodába, de az állat meg nem érti mi van.


A macska falkaállat, úgy érzi magát biztonságban, ha vannak még körülötte többen, mert több szem többet lát. Különösen ha eszik, alszik vagy wczik, mert ilyenkor nem csak a környezetére figyel.

Ezért jönne veled a fürdőszobába is.



A megoldás tényleg az, hogy kellene mellé még egy másik cica, vagy esetleg egy kutyus, aki megadja a falka élményt.


Sajnos sok ilyen félre szocializált állat kerül menhelyekre, mert a gazi nem érti miért retteg a cica.

2023. szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van mellette másik cica,de az egésznap az udvaron van, vagy fekszik valahol. Az is elég követelőzős,de csak kajaidőben,meg az elfoglalja magát.
2023. szept. 13. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!